Pierwsza praca dla studenta, czyli jak rozpocząć swoją karierę zawodową jeszcze w trakcie studiów? W jaki sposób zdobyć doświadczenie w pracy z najnowszymi technologiami? Doskonałym rozwiązaniem jest udziału w praktykach czy stażach studenckich. Do 28 kwietnia trwa rekrutacja na 18. edycję wakacyjnych, płatnych staży w Comarch, które odbywać się będą od 1 lipca do 30 września w 13 polskich miastach.

Zgodnie z najnowszym raportem zaprezentowanym przez No Fluff Jobs pracodawcy z branży IT poszukują głównie kandydatów, którzy mają już za sobą określone doświadczenia zawodowe i tylko 12% ofert pracy skierowanych jest do juniorów. Program stażowy Comarch po raz kolejny daje szansę studentom co najmniej drugiego roku studiów kierunków informatycznych lub pokrewnych na rozpoczęcie zawodowej przygody z najnowszymi technologiami. Zainteresowani podjęciem współpracy z firmą Comarch mogą aplikować na profil programistyczny, embedded, inżynier systemowy, telekomunikacja czy Artificial Intelligence/Machine learning. Stażyści otrzymają wynagrodzenie oraz będą mogli skorzystać z płatnego urlopu.

Bezpieczeństwo IT
W 2020 roku nie brakuje nowości. – Studenci zainteresowani najnowszymi trendami i procesami z zakresu bezpieczeństwem IT i mają do wyboru profil Cyber Security. Na stażu poznają m.in. doskonalenie procesów Secure Software Development Lifecycle czy zagadnienia związane z testami penetracyjnymi aplikacji webowych, mobilnych i infrastruktury – Paulina Bis, specjalista ds. rekrutacji w Comarch i koordynator programu.

Nie tylko dla programistów
Początkujący projektanci mają natomiast szansę na rozwinięcie swoich kompetencji z user experience design. Na stażu UX/UI czekają na nich zadania polegające na projektowaniu realnych rozwiązań informatycznych dla branży telemedycznej, telekomunikacyjnej czy finansowej.
Od uczestników programu oczekuje się nie tylko pasji do projektowania (portfolio realizacji z obszarów UI/UX lub pokrewnych jest warunkiem koniecznym), ale również konsekwentnego trzymania się wykreowanych przez siebie założeń projektowych czy umiejętności projektowania architektury informacji lub projektowania graficznego angażujących interfejsów użytkownika.

Jak zgłosić się na staż?
Aplikacje przyjmowane są do 28 kwietnia poprzez formularz, znajdujący się na stronie staz.comarch.pl. W zależności od wybranego profilu stażowego studenci będą mogli uczestniczyć w wakacyjnym programie Comarch w jednym z 13 oddziałów firmy (Białystok, Gdańsk, Gliwice, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Tarnów, Warszawa, Wrocław).

Wybrani kandydaci otrzymają zaproszenie na test kwalifikacyjny z technologii IT, a w przypadku projektantów do udziału w rozmowach. Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki podczas rekrutacji, dostaną propozycję udziału w trzymiesięcznym stażu. Rozpocznie się on w lipcu i potrwa do końca września.

Dlaczego warto wybrać staż w Comarchu?
Trzymiesięczny staż w Comarch daje studentom szansę na pracę przy realizacji konkretnych projektów biznesowych, a wszystko to pod okiem doświadczonych opiekunów. Comarch jest polską firmą, ale prowadzi biznes globalnie, na sześciu kontynentach, w blisko stu krajach. Dla stażystów podjęcie współpracy z organizacją daje możliwość udział w projektach realizowanych dla firm z Bliskiego Wschodu, krajów Ameryki Łacińskiej czy Azji. Pracownicy mają w ten sposób szansę rozwijać swoje umiejętności w środowisku międzynarodowym oraz poznawać specyfikę lokalnych zasad biznesowych.

Kilkuosobowe zespoły stażystów otrzymują zadania obejmujące takie etapy jak analiza problemu, zaprojektowanie i zaprogramowanie rozwiązania oraz wdrożenie skończonego projektu.

– Na stażu nie otrzymywałem najnudniejszych zadań, których nikt nie chciał robić. Wręcz przeciwnie. Stawiano przede mną trudniejsze zadania, w których wykonaniu pomagał mi mentor i reszta zespołu – wspomina Wojciech Woźniczka, stażysta w 2017 roku, a obecnie Java Developer w Comarch.

– Dzięki udziałowi w stażu poznałam ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach, z którymi stworzyliśmy zgrany zespół. Był to dla mnie również okres intensywnego rozwoju, podczas którego zdobyłam cenne doświadczenie oraz poszerzyłam wiedzę. Upewniłam się, że to jest to, w czym się widzę przez najbliższych kilka lat i tak to trwa do dziś – Natalia Woch, stażystka 2016, a obecnie programistka pracująca przy projektach dla telekomów.

Za każdy miesiąc udziału w programie stażowym przewidziane jest wynagrodzenia. Uczestnicy będą mogli także skorzystać z pięć dni urlopu.
Więcej o wakacyjnych stażach IT i UX można dowiedzieć się z materiału wideo przygotowanego po ubiegłorocznej edycji programu https://youtu.be/ZaYP7n9xBrM
#staztodopieropoczatek

Ale to nie koniec… Tylko w 2019 roku 75% stażystów otrzymało możliwość dalszego rozwoju swojej kariery w strukturach Comarch. Dla większości studentów udział w wakacyjnym programie Comarch jest więc nie tylko szansą na rozpoczęcie pracy przy projektach związanych z najnowszymi technologiami, ale również początkiem dłuższej współpracy z firmą.

Dlaczego niektórzy z nich zdecydowali się zostać na dłużej?
– Przede wszystkim przez tempo i różnorodność zadań, jakie miałem okazje realizować na stażu. Projektowałem rozwiązania z obszaru IoT, eZdrowia czy bankowości. Uczestniczyłem również w projektach dla klientów komercyjnych. Najważniejszym z projektów, w który zostałem zaangażowany jako stażysta była Bransoletka Życia. Na potrzeby rozwoju tego produktu w Comarchu został uruchomiony dział, którego jestem kierownikiem. Pracowałem przy tym projekcie już od fazy ustalania wstępnych założeń i mam olbrzymią satysfakcję mogąc dzisiaj patrzeć na sukcesy tego produktu – Karol Kuźniarowski, stażysta w 2016 roku, dyrektor Centrum Urządzeń Partnerskich.

Comarch daje także możliwość podjęcia pracy po stażu tak, by nie kolidowała ona z zajęciami na uczelni. Jest to możliwe dzięki podjęciu zatrudnienia na część etatu oraz elastycznym godzinom pracy.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza