Comarch gościł menedżerów IT topowych firm

Ponad 250 menedżerów informatyki z całego świata wzięło udział w tegorocznej edycji Comarch User Group. Od kilkunastu lat ta konferencja, która jest organizowana przez firmę Comarch, producenta zaawansowanych systemów informatycznych, gromadzi przedstawicieli największych globalnych korporacji. W tym roku w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich kontynentów.

Międzynarodowa konferencja, której hasłem przewodnim było „DISCOVER INNOVATIONS - SHARE EXPERIENCES”, to dwa dni prelekcji oraz warsztatów tematycznych, poświęconych zagadnieniom zarządzania kampaniami marketingowymi, budowania modeli biznesowych w branży telekomunikacyjnej, a także zarządzania produktami i usługami finansowymi dla klientów indywidualnych oraz korporacyjnych przy użyciu systemów informatycznych.

Comarch User Group odbyła się w dniach 26-27 września w krakowskim centrum konferencyjnym ICE.

W tym roku szereg wystąpień były odpowiedzią na trendy i zmiany, jakie zachodzą w nowoczesnej technologii; w szczególności sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość czy systemy chmurowe, będące kołem zamachowym informatyki.

– Obecnie światowa gospodarka jest mocno podzielona między trzech dużych graczy. Mamy Europę, która jest przeciążona biurokracją i skomplikowanymi przepisami prawnymi, są Stany Zjednoczone, tworzące ogromny i jednolity rynek, a po drugiej stronie globu niezwykle dynamicznie rozwijają się Chiny. Dla krajów europejskich, a przede wszystkim dla przedsiębiorców ze starego kontynentu, rywalizacja z amerykańskimi i azjatyckimi tuzami informatycznymi jest niezwykle trudna. Jednak nie jest ona z góry przegrana, ponieważ Europa ma wysokiej jakości specjalistów. Pod względem dostępności wykwalifikowanych informatyków Polska jest trzecim, po Chinach i Rosji, krajem, jeśli chodzi o najlepszych deweloperów, a przed Szwajcarią i Węgrami. To pozwala takim firmom jak Comarch, challengerom z polskiej doliny krzemowej, stanąć do gry z najlepiej wycenianymi potentatami technologicznymi z USA. Takie konferencje jak Comarch User Group pokazują osiągnięcia a przede wszystkim możliwości polskiej myśli technologicznej – mówi profesor Janusz Filipiak, założyciel i prezes Zarządu Comarch.

Comarch User Group nie jest jedyną tego typu konferencją organizowaną przez krakowskiego dostawcę systemów IT. W Stanach Zjednoczonych, gdzie spółka prowadzi działalność biznesową od 2007 roku, Comarch również buduje platformę wymiany wiedzy i doświadczeń w tematyce nowoczesnych technologii. W maju tego roku odbyła się Comarch Foresight Series 2018, czyli konferencja poświęcona zagadnieniom zastosowania systemów IT w handlu, telekomunikacji, instytucjach finansowych czy służbie zdrowia. Tematyka prezentacji i wystąpień rozciągała się od programów lojalnościowych, Business Intelligence i Electronic Data Interchange, po praktyczne case studies obecnych klientów Comarch.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza