Inteligentne systemy Comarch ERP

Systemy Comarch dla firm posiadają w swoich modułach mechanizmy pozwalające na wykorzystanie sztucznej inteligencji, które pomagają w osiąganiu celów biznesowych takich jak zwiększenie efektywności operacyjnej, wsparcie procesów produkcyjnych, logistycznych i sprzedażowych, optymalizację procesów decyzyjnych, czy poprawę płynności finansowej.

AI kluczem do efektywności biznesowej

Algorytmy sztucznej inteligencji (AI) wbudowane w systemy Comarch ERP mogą być pomocne w wielu obszarach działalności firm:

Obsługa systemu ERP

Obsługa systemu ERP

Sztuczna inteligencja wprowadzana w systemach Comarch ma na celu usprawnienie pracy przedsiębiorstw oraz ułatwienie obsługi systemów ERP przez użytkowników. Wbudowany w systemy Comarch ChatERP, dzięki interaktywnemu interfejsowi w formie czatu, odporności na literówki i rozumieniu kontekstowemu, umożliwia komunikowanie się z systemem w sposób naturalny, podobny do zwyczajnej rozmowy z drugą osobą. System podaje bieżące dane, sprawdzone w czasie rzeczywistym.

ChatERP to nie tylko szybkie wyświetlanie wyników zadanych pytań, np. wyświetlenie listy firm będących dłużnikami, to również możliwość szybkiego wykonywania zadań w systemie – np. zablokowania transakcji ze wskazanym kontrahentem, wystawienia zamówienia, czy zatwierdzenia faktury. Docelowo narzędzie ma wspierać użytkowników w codziennych obowiązkach również poprzez czynności takie jak automatyzacja procesów, czyli na przykład podpowiadanie jakie zadania należy wykonać w danym momencie lub też proponowanie szybszego sposobu wykonywania rutynowych czynności.

Zobacz wideo

Procesy produkcyjne

Procesy produkcyjne

Systemy Comarch ERP XL i Comarch ERP Enterprise zapewniają wsparcie w automatycznym planowaniu i harmonogramowaniu produkcji. Dodatkowo, wykorzystanie sztucznej inteligencji sprawia, że system potrafi automatycznie wyliczać zapotrzebowanie na materiały i wyroby, co znacznie usprawnia proces zaopatrzenia.

Zbieranie danych z hali produkcyjnej za pomocą platformy Comarch IoT daje jeszcze większe możliwości, np. rejestracji awarii, automatycznego przeplanowania produkcji po zarejestrowaniu przestoju maszyny, czy zaplanowania zlecenia naprawy po przekroczeniu norm parametrów maszyny, częstotliwości drgań lub temperatury.

Zobacz wideo

Logistyka i zarządzanie magazynem

Logistyka i zarządzanie magazynem

Funkcjonalność prognozowania popytu w oparciu o historyczne transakcje pozwala przedsiębiorstwu zamówić z wyprzedzeniem optymalną ilości towarów i materiałów.

Comarch WMS, przeznaczony do wsparcia pracy kierowników i magazynierów, pomaga lepiej zarządzać magazynem wysokiego składowania. Algorytm sztucznej inteligencji przewiduje przyszłe zapotrzebowanie na dany produkt, a tym samym zapewnia lepszą alokację towarów i optymalizację poziomu zapasów.

System analizując uprawnienia, umiejętności i historyczną pracę magazynierów przewiduje czas realizacji danego zadania i automatycznie przydziela dyspozycje, tak aby jak najlepiej wykorzystać czas i potencjał pracowników.

Zobacz wideo

Handel i e-commerce

Handel i e-commerce

Rozwiązania e-commerce dostarczane przez Comarch wyposażone są w narzędzia AI wpływające na atrakcyjność oferty sklepów online. Rekomendacje produktowe i zakupowe zwiększają konwersję i średnią wartość koszyka zakupowego, poprawiając przy okazji doświadczenia użytkowników.

Sztuczna inteligencja wspiera także pracę merchandiserów, czyli przedstawicieli handlowych, którzy dbają o odpowiednią ekspozycję towarów na półkach sklepowych. Na podstawie zdjęcia półki, sztuczna inteligencja rozpoznaje produkty, zlicza je i generuje spis rozpoznanych produktów wraz z ich facingiem.

Zobacz wideo

Księgowość i finanse

Księgowość i finanse 

Zastosowanie technologii optycznego rozpoznawania tekstu umożliwia sczytanie kluczowych danych biznesowych z zeskanowanych dokumentów i ich pełną digitalizację. W Comarch OCR odbywa się to za pomocą mechanizmów AI, które wykonują to zadanie szybko i precyzyjnie, a następnie przenoszą rozpoznane dane do odpowiednich miejsc systemu.

Comarch OCR to nie tylko automatyzacja procesu wprowadzania faktur (zarówno dokumentów kosztowych do rejestrów VAT jak i faktur z pozycjami towarowymi), ale również dokumentów magazynowych.

Algorytmy zaszyte w Comarch ERP Optima wykrywają regularność przy wystawianiu dokumentów dla danego podmiotu i na tej podstawie sugerują propozycję zastosowania fakturowania cyklicznego.

Sztuczna inteligencja pomaga także skuteczniej zarządzać płynnością finansową, wyznaczając spodziewany termin płatności, wyliczając w sposób automatyczny limity kredytowe oraz odpowiedni rating dla kontrahenta. Również proces windykacji może być w pełni zautomatyzowany – od tworzenia, zatwierdzania, wysyłania wezwań do zapłaty po generowanie not odsetkowych, blokowanie sprzedaży, czy skierowywanie spraw do zewnętrznej windykacji.

Zobacz wideo

Comarch ERP 5.0 to zasilane sztuczną inteligencją, bogate funkcjonalnie i sprawdzone przez wielu Klientów systemy klasy ERP kierowane do przedsiębiorstw praktycznie każdej branży i wielkości

Wybierz inteligentny system Comarch ERP dla Twojej firmy:

Poznaj naszych klientów

Wyposażone w sztuczną inteligencję systemy ERP od Comarch wspomagają codzienne procesy biznesowe w setkach tysięcy przedsiębiorstw w Polsce i na świecie.

Odkryj potencjał AI w firmie!

Sztuczna inteligencja jest jednym z kluczowych elementów rewolucji cyfrowej, który zmienia współczesne środowiska pracy. Wykorzystywana do analizy danych, wykonywania powtarzalnych czynności czy monitorowania procesów biznesowych zapewni Ci ona przewagę konkurencyjną, ulepszy obsługę klienta i dostosuje się do Twoich indywidualnych potrzeb. Sprawdź szkolenia i kursy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i podnieś swoją efektywność w realizacji powtarzalnych zadań!

Zapytaj naszego eksperta o rozwiązania dla Twojej firmy.

Wypełnij formularz, a otrzymasz również e-book na temat zastosowania sztucznej inteligencji (AI) w firmie.

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe
Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki marketingu bezpośredniego na telefon, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą telefonicznie. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.