Sukcesem zakończyło się wdrożenie systemu Comarch Loyalty Management w firmie Bayer CropScience, będącej liderem rynku w zakresie ochrony roślin, biotechnologii i higieny sanitarnej. Comarch Loyalty Management to jeden z najbardziej nowoczesnych systemów informatycznych do obsługi programów lojalnościowych. Celem wdrożenia było umocnienie realizowanego przez Bayer CropScience programu lojalnościowego w branży ochrony roślin.

W ramach wdrożenia przeprowadzono dokładną analizę potrzeb Bayer CropScience w zakresie systemu lojalnościowego, dostarczono kompletny system oraz przeszkolono użytkowników. Dodatkowym elementem wdrożenia była migracja danych z poprzednio używanego systemu lojalnościowego do systemu Comarch Loyalty Management. Wdrożenie zostało zrealizowane w niewiele ponad 4 miesiące, w przewidywanym zakresie i założonym budżecie.

- Comarch Loyalty Management (CLM) gwarantuje możliwość centralnego zarządzania programem lojalnościowym w Bayer CropScience. Jest odpowiedzialny za przetwarzanie wszystkich danych w systemie – począwszy od budowy schematów lojalnościowych, aż po poszczególne transakcje. W ramach tworzonych programów lojalnościowych wydawane są karty będące jedynie identyfikatorem klienta. Informacje o klientach są przechowywane w systemie centralnym i udostępniane w czasie rzeczywistym w lokalizacjach – wyjaśnia Marcin Warwas, wiceprezes Comarch odpowiedzialny za sektor Usługi.

System umożliwia generowanie dodatkowych komunikatów marketingowych po każdej transakcji lojalnościowej, udostępnianych na wyświetlaczu kasy lub drukowanych na paragonie sprzedaży. System CLM zostanie wkrótce zintegrowany z systemem CRM Bayer, a w przyszłości zakładana jest również ścisła integracja systemu z systemami kasowymi Partnerów Bayer CropScience. Całość systemu jest hostowana w Comarch Data Center, co zapewnia wykorzystanie najwyższej klasy platformy sprzętowej, a także przetwarzanie transakcji w czasie rzeczywistym.

Bayer CropScience jest wiodącą firmą w dziedzinie ochrony roślin w Polsce i na świecie. W ofercie firmy znajduje się ponad 60 nowoczesnych produktów. Bayer CropScience w oparciu o tak szeroką paletę oferuje swoim klientom kompletne programy ochrony upraw. W Polsce firma zatrudnia 80 pracowników.

Bayer CropScience wchodzi w skład spółki holdingowej Bayer składającej się z prawnie niezależnych firm filialnych działających również w dziedzinach ochrony zdrowia (Bayer HealthCare) oraz wysoko specjalistycznych materiałów (Bayer MaterialScience).

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe, a my zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.