Grupa Kapitałowa Comarch prowadzi działalność w krajach Beneluksu od 10 lat. W tym czasie polski producent oprogramowania zrealizował projekty dla czołowych marek, m.in.: Ergo Insurance, ING, Delta Lloyd Life, KPN, Base czy Nicols.

Firma koncentruje swoje strategiczne interesy oferując rozwiązania dla sektorów gospodarki takich jak telekomunikacja, bankowość, ubezpieczenia, retail, czy FMCG. Jednym z ostatnich klientów Comarch są renomowane linie lotnicze Brussels Airlines, które wybrały rozwiązanie Comarch Loyalty Management (CLM), aby wzbogacić swój program lojalnościowy.  

Comarch w Belgii jest postrzegany jako „IT challenger”, który oferuje całą gamę wartościowych i innowacyjnych rozwiązań. Mamy przewagę konkurencyjną na tym rynku dzięki unikalnej ofercie i elastyczności produktów. Belgowie są otwarci na innowacje. Poszukują stabilnych partnerów oraz wysokiej jakości rozwiązań, dlatego Comarch doskonale wpisuje się w ich oczekiwania – mówi Wojciech Pawlus, Country Manager Comarch Beneluks.

Comarch aktywnie rozwija swoją działalność w regionie Beneluksu, w którym koncentruje się na oferowaniu rozwiązań informatycznych dla wszystkich branż, w tym bankowości, ubezpieczeń, telekomunikacji, handlu i usług, sektora FMCG, transportu i turystyki, motoryzacji, logistyki i służby zdrowia.

Belgijski oddział Comarch zatrudnia specjalistów ds. sprzedaży, konsultantów, specjalistów IT oraz inżynierów systemowych, planując dalszy rozwój w regionie. Zasoby oraz doświadczony zespół pozwalają wdrażać aplikacje i dedykowane rozwiązania, jak również świadczyć usługi konsultingowe i utrzymaniowe.

Dynamicznie rozwijamy się w krajach Beneluksu i zdobywamy nowych klientów w różnych sektorach gospodarki. Rynek belgijski jest bardzo perspektywiczny, a nasze nowatorskie rozwiązania informatyczne wzbudzają tutaj duże zainteresowanie. Klienci są otwarci na networking, współpracę z firmami z całego świata i cenią sobie innowacyjność. Ponadto kraje Beneluksu posiadają znakomite uczelnie wyższe, których absolwenci są gotowi na nowe wyzwania w ambitnych firmach i biegle znają zwykle przynajmniej trzy języki obce. Należy również podkreślić perfekcyjną lokalizację, z której blisko do najważniejszych centrów biznesowych w Europie. Decyzja o założeniu spółki i prowadzeniu działalności z oddziałów w Brukseli i w Luksemburgu okazała się bardzo trafna. Liczymy na kolejne sukcesy Comarchu w najbliższym czasie – dodaje Wojciech Pawlus.

 

Projekty Comarch w regionie Benelux

KPN, wiodący holenderski operator telefonii komórkowej i stacjonarnej, wybrał Comarch Data Center do hostowania i bieżącego utrzymywania swojego systemu Fulfillment Automation. Kilka lat wcześniej Comarch dostarczył dla KPN kompletny zestaw komponentów BSS, obniżając koszty operacyjne, poprawiając satysfakcję klienta oraz usprawniając wprowadzanie na rynek nowych usług.

Operator telefonii komórkowej BASE Company wdrożył Next Generation Performance Management, inną platformę z portfolio Comarch. Jest ona oferowana w modelu usług zarządzanych i hostowana w Comarch Data Center. Dzięki nowemu rozwiązaniu operator może proaktywnie monitorować wydajność sieci. To z kolei pozwoli optymalnie zarządzać jakością usług dostarczanych do klientów, co jest kluczowym czynnikiem dla dostosowania sieci do przyszłych potrzeb komunikacji mobilnej.

ING Belgium wybrał Comarch Loan Origination. Rozwiązanie wspiera wszystkie najważniejsze elementy procesu kredytowego, tj. symulację kredytu, weryfikację wniosków, podejmowanie decyzji kredytowej oraz wypłatę środków. Obsługuje także procesy posprzedażowe, tj. aneksowanie, monitorowanie i miękką windykację. Tym samym, Comarch staje się dla ING Belgium kluczowym partnerem integrującym cały proces biznesowy.

Grupa ubezpieczeniowa ERGO zdecydowała się wdrożyć Comarch Mobile Insurance Advisor. Rozwiązanie wspiera procesy doradztwa i sprzedaży polis w Belgii i w Luksemburgu. Ubezpieczyciel wybrał rozwiązanie Comarch głównie ze względu na wieloplatformową architekturę i bogate doświadczenie Comarch w rozwoju mobilnych aplikacji dla branży finansowej.

Od 2012 roku Comarch współpracuje również z belgijskim towarzystwem ubezpieczeń życiowych i emerytalnych Delta Lloyd Life, aktywnym graczem na korporacyjnym i detalicznym rynku ubezpieczeń. Delta Lloyd Life wybrał rozwiązania Comarch wspierające ocenę ryzyka i proces medycznej obsługi roszczeń.

 

Więcej informacji o Comarch:

Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, w Polsce. Prowadzi projekty dla czołowych marek z polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z  usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w 40 krajach na 5 kontynentach m.in.: Heathrow Airport, BP, Carrefour, Heineken, Goodyear, Pepsi, Vodafone, T-Mobile, Telefónica, E-Plus, KPN czy  MTS, BNP Paribas Fortis, Alior Bank SA (Carlo Tassara Group), Allianz, Aviva, AXA, Banque Populaire des Alpes,BRE Bank,BZ WBK (Grupa Santander), CitiFinancial (Citigroup), Delta Lloyd Life, Deutsche Bank PBC, ING Insurance. 

Produkty Comarch zostały ujęte w raportach analityków firmy Gartner, IDC, Forrester i Frost & Sullivan. Corocznie Comarch inwestuje 12 proc. przychodów własnych w projekty innowacyjne. W 2014 r. była to kwota 111 mln zł.

Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1999 roku. W 2014 r. Comarch wygenerował 244 mln EURO przychodu. Obecnie zatrudnia ponad 5030 ekspertów, w 71 biurach w  24 krajach od Malezji przez Europę aż po Chile. Od 2005 roku jest obecny również w krajach Beneluksu. 

W okresie 3 kwartałów 2015 roku Grupa Comarch wypracowała przychody ze sprzedaży o wartości 177,7 mln EURO. Były one o 54,4 mln zł, tj. o 8,1% wyższe niż w podobnym okresie 2014 roku. Wynik operacyjny wyniósł  11,9  mln EURO. Wynik netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł 8,9 mln EURO. Rentowność operacyjna wyniosła w opisywanym okresie +6,7%, natomiast rentowność netto +5%. Grupa Comarch wypracowała w opisywanym okresie zysk EBITDA o wartości 21,6 mln EURO.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe, a my zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.