Problem z oszustwami

Przedsiębiorstwa tracą miliardy dolarów rocznie w wyniku różnego rodzaju oszustw. Fałszywe płatności, pranie brudnych pieniędzy, oszustwa związane z programami lojalnościowymi i zdarzenia dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, to tylko niektóre z przykładów.

Wszelkie próby radzenia sobie z tym rosnącym problemem, w tym zatrudnianie dodatkowych pracowników, okazują się nieskuteczne. Manualne wykrywanie to proces niezwykle czasochłonny, a zbadanie każdego przypadku jest wręcz niemożliwe.

Nadążyć za przestępcami jest coraz trudniej, szczególnie, że korzystają oni z coraz to nowszych technik i często je zmieniają. Tradycyjne rozwiązania do walki z nimi szybko się starzeją, najczęściej już chwilę po tym, jak zostały wdrożone.

Nasze rozwiązanie

Comarch Fraud Protection to platforma, która znacząco zwiększa skuteczność wykrywania podejrzanych zdarzeń, w porównaniu z podejściem regułowym. Rozwiązanie oparte jest na uczeniu maszynowym. Stosuje się w nim sztuczną inteligencję na potrzeby tworzenia modeli, które w oparciu o dane historyczne mogą z dużą dokładnością określić wystąpienie podejrzanego zdarzenia w danej chwili lub w przyszłości.

Cechy i funkcje

Wykrywanie i klasyfikacja alertów

Nasze oprogramowanie pozwala na wykrywanie oszustw. Identyfikuje relacje i podobieństwa między danymi i wykrywa anomalie – zdarzenia, które nie odpowiadają oczekiwanemu wzorcowi w zbiorze danych, z dużą dokładnością i znacznie efektywniej

Działanie w czasie rzeczywistym

Gdy anomalia zostanie wykryta, można podjąć natychmiastowe działania, by zapobiec oszustwu. Nasze oprogramowanie działa w czasie rzeczywistym.

Śledzenie i analizy

Możesz z łatwością analizować przypadki oszustw, wydobywać i analizować dane poprawiając swoje bezpieczeństwo. Moduły odpowiadające za raportowanie pozwalają na skuteczne śledzenie wszelkich nadużyć. Co więcej, nasza technologia oparta o SI (sztuczną inteligencję) jest przejrzysta i generuje wyjaśnienia stojące za jej decyzjami.

Korzyści dla Twojego biznesu

Znacząca redukcja kosztów

W wyniku oszustw przedsiębiorstwa, instytucje finansowe i rządowe tracą miliardy dolarów. Wdrażając rozwiązanie Comarch Fraud Protection, można oczekiwać wymiernych korzyści – znacząco zmniejszonych kosztów, dzięki nowoczesnemu podejściu (automatyzacji procesu) do wykrywania oszustw i zapobiegania im oraz znacznie wyższej efektywności, bez potrzeby inwestowania w powiększanie zespołu analityków.

Zwiększona produktywność

Usprawnienie realizacji zadań pozwala osiągnąć więcej w krótszym czasie. Zautomatyzowany proces, sprawia, że pracownicy stają się bardziej efektywni, dzięki zmniejszeniu obciążeń związanych z rutynowymi czynnościami. Zmniejsza się jednocześnie całkowity czas potrzebny na przeanalizowanie wszystkich oszustw. Pozwala to pracownikom skupić się na bardziej wymagających i złożonych wyzwaniach.

Zmniejszone ryzyko utraty reputacji

Wpływ niewykrytych oszustw na reputację organizacji jest zdecydowanie negatywny i może narazić spółkę na astronomiczne kary. Nasze rozwiązanie znacząco zmniejsza to ryzyko, stosując całościowe podejście do różnego rodzaju działań przestępczych.

Przykłady zastosowań i korzyści

W walce z praniem brudnych pieniędzy 

 • Zwiększona skuteczność wykrywania: zdecydowanie mniej fałszywych alarmów (false positives), oszczędność czasu i wyższy wskaźnik wykrywania przypadków prania brudnych pieniędzy
 • Szybsza analiza przypadków nadużyć dzięki priorytetyzowaniu alertów
 • Redukcja kosztów operacyjnych
 • Łatwa adaptacja z istniejącymi narzędziami, nie ma konieczności zastępowania bieżącego systemu w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy

Więcej na ten temat

Przeciwko oszustwom związanym z kartami kredytowymi

 • Lepsze wykrywanie oszustw związanych z kartami kredytowymi przy jednoczesnym utrzymaniu fałszywych alertów (false positives) na niskim poziomie
 • Zwiększona ochrona konsumentów
 • Wykrywanie w czasie rzeczywistym – można podjąć natychmiastowe działania, by zapobiec przestępczym działaniom
 • Łatwa integracja z bieżącymi rozwiązaniami za pośrednictwem API

Więcej na ten temat

Zapobieganie oszustwom w oparciu o dokumentację zdjęciową

 • Eliminacja potrzeby ręcznego przetwarzania wszystkich zdjęć przesłanych przez pracowników terenowych
 • Dbałość o przychody i lepszą obsługę klienta dzięki wyeliminowaniu przypadków, kiedy to technicy pracujący zdalnie oszukują w raportowaniu swoich zadań
 • Łatwiejsza, automatyczna ocena poprawności i konfiguracji instalacji, aby zwiększyć jakość usług, poprawić czasy realizacji i zapewnić zadowolenie klientów

Więcej na ten temat

Wykrywanie oszustw w programach lojalnościowych

 • Czynne zapobieganie oszustwom
 • Zwiększanie bezpieczeństwa programów lojalnościowych
 • Automatyzacja ręcznej weryfikacji oszustw

Więcej na ten temat

Walka z oszustwami w ubezpieczeniach

 • Większa dokładność rozpatrywania wniosków
 • Zmniejszenie współczynnika strat
 • Poprawa produktywności ekspertów
 • Bezproblemowa integracja z istniejącym systemem

Więcej na ten temat

Wykrywanie oszustw telekomunikacyjnych

 • Proaktywne wykrywanie oszustw
 • Zmniejszony nakład pracy związanej z indywidualną oceną każdego przypadku

Więcej na ten temat

Wykrywanie oszustw za pośrednictwem IoT Analytics Platform (IoT Connect)

 • Wykrywanie i eliminacja wystepujących anomalii oraz zapobieganie przyszłym
 • Przesył strumieniowy i przetwarzanie big data w czasie rzeczywistym
 • Inicjowanie działania operacyjnego

Więcej na ten temat

Jak to działa?

Technologia sercem naszego rozwiązania

Przez wiele lat stosowanie systemów regułowych było wystarczającym, mimo że niezbyt efektywnym, sposobem na wykrywanie różnego rodzaju oszustw. Jednakże przestępcy  stosują coraz bardziej zaawansowane metody, które są w stanie łatwo sobie poradzić z takimi systemami i obejść je. Aby skutecznie zapobiegać oszustwom, a także skutecznie je wykrywać, nie wystarczy już tylko stosować zestawu reguł. Tutaj na ratunek przychodzi sztuczna inteligencja (SI). Wykorzystując dane historyczne i uczenie maszynowe, może wyszukiwać nietypowe zdarzenia i wykrywać anomalie w sposób nieporównywalnie szybszy i bardziej precyzyjny. Co więcej, z czasem, i biorąc pod uwagę zmieniające się wzorce cyber-przestępstw, Comarch Fraud Protection może na bieżąco uczyć się nowych zachowań użytkowników. Dzięki temu, instytucje finansowe, ubezpieczeniowe i korporacje mogą spróbować przewidzieć zamiary oszustów i skutecznie im zapobiec.

Dowiedz się więcej

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Comarch Fraud Protection w pigułce

Pobierz ulotkę

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami w celu szczegółowego omówienia interesujących Państwa produktów i usług skierowanych do branży finansowej.

Przejdź do formularza