METRO-NOM świadczy usługi informatyczne na rzecz GRUPY METRO (w szczególności METRO/MAKRO Cash&Carry oraz real,-), jednej z wiodących, międzynarodowych firm handlu detalicznego i hurtowego.

Spółka ta zatrudnia 250 tys. pracowników, na przełomie roku finansowego 2013/2014 wygenerowała obroty w wysokości 63 miliardów euro. METRO SYSTEMS jest reprezentowane w ok. 2200 lokalizacjach na terenie 30 krajów.

Wdrożone rozwiązanie

Comarch B2B Network

Rozwiązanie zapewnia efektywną i bezpieczną wymianę danych w całym łańcuchu dostaw. W ciągu kilku dni Twoja firma może rozpocząć komunikację elektroniczną ze wszystkimi partnerami niezależnie od ich zaawansowania technologicznego oraz obszaru geograficznego.

Dlaczego EDI?

Wymiana informacji handlowych oraz tradycyjnych dokumentów między siecią handlową, a jej dostawcami generuje wysokie koszty związane z przetwarzaniem dużej ilości informacji handlowych oraz błędami popełnianymi, na przykład przez osoby obsługujące dokumenty. W tym przypadku, wdrożenie elektronicznej wymiany dokumentów (EDI) stanowiło logiczny sposób usprawnienia komunikacji biznesowej między GRUPĄ METRO, a jej dostawcami.

METRO-NOM zdecydowało się na migrację rozwiązań informatycznych do Comarchu ze względu na szanse zastąpienia dotychczasowych narzędzi spółki nowoczesnymi rozwiązaniami Comarch EDI.

 

Cel projektu

METRO-NOM poszukiwało partnera strategicznego, który byłby w stanie zapewnić im nowoczesną platformę transakcyjną EDI, rozwiązanie służące do zarządzania partnerami biznesowymi oraz przekazywania informacji biznesowych. Celem projektu było zrealizowanie najlepszej w swej klasie usługi o konkurencyjnej cenie oraz wysokiej funkcjonalności. Ponadto METRO poszukiwało partnera mogącego w przyszłości ozszerzyć zakres współpracy i skalę wprowadzonych rozwiązań zgodnie z dynamiczną naturą jej działalności oraz potrzebą globalnej realizacji usług.

Aby pobrać pełną wersję case study wypełnij poniższy formularz

* Informacje wymagane

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.