METRO-NOM świadczy usługi informatyczne na rzecz GRUPY METRO (w szczególności METRO/MAKRO Cash&Carry oraz real,-), jednej z wiodących, międzynarodowych firm handlu detalicznego i hurtowego.

Spółka ta zatrudnia 250 tys. pracowników, na przełomie roku finansowego 2013/2014 wygenerowała obroty w wysokości 63 miliardów euro. METRO SYSTEMS jest reprezentowane w ok. 2200 lokalizacjach na terenie 30 krajów.

Wdrożone rozwiązanie

Comarch B2B Network
Efektywna i bezpieczna wymiana danych w całym łańcuchu dostaw. 

Dlaczego EDI?

Wymiana informacji handlowych oraz tradycyjnych dokumentów między siecią handlową, a jej dostawcami generuje wysokie koszty związane z przetwarzaniem dużej ilości informacji handlowych oraz błędami popełnianymi, na przykład przez osoby obsługujące dokumenty. W tym przypadku, wdrożenie elektronicznej wymiany dokumentów (EDI) stanowiło logiczny sposób usprawnienia komunikacji biznesowej między GRUPĄ METRO, a jej dostawcami.

METRO-NOM zdecydowało się na migrację rozwiązań informatycznych do Comarchu ze względu na szanse zastąpienia dotychczasowych narzędzi spółki nowoczesnymi rozwiązaniami Comarch EDI.

 

Cel projektu

METRO-NOM poszukiwało partnera strategicznego, który byłby w stanie zapewnić im nowoczesną platformę transakcyjną EDI, rozwiązanie służące do zarządzania partnerami biznesowymi oraz przekazywania informacji biznesowych. Celem projektu było zrealizowanie najlepszej w swej klasie usługi o konkurencyjnej cenie oraz wysokiej funkcjonalności. Ponadto METRO poszukiwało partnera mogącego w przyszłości ozszerzyć zakres współpracy i skalę wprowadzonych rozwiązań zgodnie z dynamiczną naturą jej działalności oraz potrzebą globalnej realizacji usług.

Aby pobrać pełną wersję case study wypełnij poniższy formularz

* Informacje wymagane

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.