Comarch EDI w Grupie BIC

Grupa BIC, z siedzibą w regionie paryskim, produkuje szeroki asortyment produktów papierniczych, zapalniczek, maszynek do golenia i produktów promocyjnych od ponad 60 lat. Misją firmy jest dostarczanie prostych odpowiedzi na codzienne potrzeby. Grupa BIC jest światowym liderem w produkcji zapalniczek kieszonkowych i na przemian piastuje pierwszą i drugą pozycję w produkcji materiałów biurowych i maszynek do golenia. Grupa BIC jest obecna w 160 krajach.

Wdrożone rozwiązanie

Comarch EDI

Comarch EDI zapewnia efektywną i bezpieczną wymianę danych w całym łańcuchu dostaw. W ciągu kilku dni Twoja firma może rozpocząć komunikację elektroniczną ze wszystkimi partnerami niezależnie od ich zaawansowania technologicznego oraz obszaru geograficznego.

Dowiedz się więcej

Comarch EDI w Grupie BIC

Wyzwania biznesowe

Comarch EDI – globalna platforma, dostosowana do lokalnych wymagań.

BIC, pomimo stosowania technologii EDI od wielu lat, podjął decyzję o przebudowie modelu jej wykorzystywania. Firma miała wizję skuteczniejszego, bezpieczniejszego i bardziej elastycznego rozwiązania i chciała zlecić operatorowi EDI zarządzanie wymianą danych. Istotnym kryterium wyboru była gotowość wykorzystania sprawdzonej platformy EDI, która będzie w stanie obsługiwać komunikację ze wszystkimi partnerami w Europie (m.in. sieci handlowe, dystrybutorzy, operatorzy logistyczni). Aby sprostać temu wyzwaniu, BIC wybrał opartą na chmurze platformę Comarch EDI do automatyzacji wymiany gospodarczej z partnerami.

 

Comarch EDI

Rozwiązanie Comarch EDI zostało wybrane jako spełniające oczekiwania BIC w następujących obszarach:

  • Gwarancja międzynarodowej realizacji (podłączenia partnerów w Europie, przy jednoczesnym dostosowaniu do lokalnych wymagań)
  • Międzynarodowe wsparcie Comarch EDI Service Desk w lokalnych językach (w celu kontaktów z partnerami biznesowymi, wsparcia i pomocy)
  • Efektywna i elastyczna platforma, zapewniająca bezpieczny i szybki przesył danych

Pobierz pełną wersję case study

* Informacje wymagane