Rozwiązanie Comarch EDI dla BIC

O fimie

Grupa BIC, z siedzibą w regionie paryskim, produkuje szeroki asortyment produktów papierniczych, zapalniczek, maszynek do golenia
i produktów promocyjnych od ponad 60 lat. Misją firmy jest dostarczanie prostych odpowiedzi na codzienne potrzeby. Grupa BIC jest światowym liderem w produkcji zapalniczek kieszonkowych i na przemian piastuje pierwszą i drugą pozycję w produkcji materiałów biurowych i maszynek do golenia. Grupa BIC jest obecna w 160 krajach.

Wyzwania

Comarch EDI – globalna platforma, dostosowana do lokalnych wymagań. BIC, pomimo stosowania technologii EDI od wielu lat, podjął decyzję o przebudowie modelu jej wykorzystywania. Firma miała wizję skuteczniejszego, bezpieczniejszego i bardziej elastycznego rozwiązania i chciała zlecić operatorowi EDI zarządzanie wymianą danych. Istotnym kryterium wyboru była gotowość wykorzystania sprawdzonej platformy EDI, która będzie w stanie obsługiwać komunikację ze wszystkimi partnerami w Europie (m.in. sieci handlowe, dystrybutorzy, operatorzy logistyczni). Aby sprostać temu wyzwaniu, BIC wybrał opartą na chmurze platformę Comarch EDI do automatyzacji wymiany gospodarczej z partnerami.

Comarch EDI

Rozwiązanie Comarch EDI zostało wybrane jako spełniające oczekiwania BIC w następujących obszarach:

 • Gwarancja międzynarodowej realizacji (podłączenia partnerów w Europie, przy jednoczesnym dostosowaniu do lokalnych wymagań)
 • Międzynarodowe wsparcie Comarch EDI Service Desk w lokalnych językach (w celu kontaktów z partnerami biznesowymi, wsparcia i pomocy)
 • Efektywna i elastyczna platforma, zapewniająca bezpieczny i szybki przesył danych

Rozwiązanie

Wdrożenie odbyło się w trybie ‘big bang’ – uruchomienie produkcyjne dla wszystkich dokumentów i ze wszystkimi partnerami w jednym czasie. W celu zagwarantowania sukcesu, zespoły Comarch i BIC wdrożyły plan migracji i skutecznej komunikacji, które pomogły zagwarantować stabilność operacji bez przerywania wymiany danych.

Korzyści

 • integracja z narzędziami wewnętrznymi BIC
 • Service Desk dostępny w wielu językach
 • 15 000 dokumentów wymienianych miesięcznie
 • 8 typów wiadomości (m.in. Orders, INVOIC, DESADV)
 • Zarządzanie róznymi standardami dancyh (EDIFACT, XML)
 • E-fakturowanie (m.in. Francja, Niemcy, Belgia)
Wdrożone rozwiązanie

Comarch EDI

Rozwiazanie zapewnia efektywną i bezpieczną wymianę danych w całym łańcuchu dostaw. W ciągu kilku dni Twoja firma może rozpocząć komunikację elektroniczną ze wszystkimi partnerami niezależnie od ich zaawansowania technologicznego oraz obszaru geograficznego.

 • "Wybierając Comarch EDI znacznie zredukowaliśmy koszty, uzyskaliśmy większą elastyczność i efektywność operacyjną. Nasza współpraca opiera się na sprawnej i przejrzystej komunikacji między zespołami. W przyszłości planujemy rozszerzyć naszą współpracę”

  Anouch Osmandjian
  Europe IT App Manager

  Aby pobrać pełną wersję case study wypełnij poniższy formularz

  * Informacje wymagane

  Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

  Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.