Projekt centralnej bazy danych dla ZUS

Migracja życia cyfrowego narodu | Projekt centralnej bazy danych dla ZUS

Przekonaj się, jak jedna z najważniejszych polskich instytucji odpowiedzialna za ubezpieczenia społeczne zoptymalizowała swoje procesy informatyczne dzięki rozwiązaniom Comarch.

ZUS w skrócie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to powstała w 1934 r. organizacja publiczna odpowiedzialna za ubezpieczenia społeczne w Polsce. Jej główne obszary działania to:

  • ustalanie i opłacanie świadczeń z ubezpieczeń społecznych,
  • zbieranie składek ubezpieczeniowych,
  • prowadzenie rachunków indywidualnych płatników.

Główne wyzwania ZUS

Przed nawiązaniem współpracy z Comarch ZUS przez 20 lat korzystał z usług jednego dostawcy oprogramowania. Duża różnorodność wykorzystywanych systemów i aplikacji utrudniała efektywne przetwarzanie informacji oraz prowadzenie operacji globalnych.

Dodatkowo ZUS stał przed wyzwaniami operacyjnymi, takimi jak ograniczenia budżetowe, ograniczona kadra IT zaznajomiona z nowymi technologiami, a także potrzeba skalowalnych systemów.

Przeczytaj całe case study

ZUS - cytat klienta

(...)Współpraca z Comarch była kluczowa dla poprawy efektywności ZUS. Doświadczenie Comarch w podobnych projektach, zaangażowanie i skrupulatne planowanie zapewniły wolną od ryzyka i bezpieczną migrację.(...)

Nasze rozwiązanie

Umowa ramowa z ZUS dała Comarch możliwość wprowadzenia własnych inicjatyw na rzecz doskonalenia IT w organizacji. Jedną z takich inicjatyw był projekt Cloud, mający na celu optymalizację i standaryzację platformy serwerowej, aby zapewnić jej bezproblemowe funkcjonowanie z obecnymi oraz przyszłymi rozwiązaniami aplikacyjnymi.

Ponadto wprowadzone rozwiązania pozwalają ZUS zaoszczędzić, poprawić doświadczenia użytkowników oraz zapewniają wysoką dostępność i niezawodność krytycznych systemów.


Skontaktuj się z nami już teraz lub pobierz pełne studium przypadku ZUS, aby dowiedzieć się, jak Comarch może zrewolucjonizować Twoją organizację.

Napisz do nas    Pobierz pełne Case Study

Aby pobrać pełną wersję case study wypełnij poniższy formularz

* Informacje wymagane

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.