Kompania Piwowarska skupia trzy browary o wieloletniej historii: Tyskie Browary Książęce (rok założenia - 1629), Browar Dojlidy w Białymstoku (1768) i Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu (1895). To w nich warzone są piwa najchętniej wybierane przez Polaków, między innymi: Żubr, Tyskie, Lech, Książęce, Dębowe i Redds. Od swojego powstania Kompania Piwowarska wprowadza produkty, które zmieniają polski rynek piwa. Firma jest znana nie tylko z wysokiej jakości piwa, ale również z wdrażania standardów CSR.

Wdrożone rozwiązanie

Comarch B2B Network

Rozwiązanie zapewnia efektywną i bezpieczną wymianę danych w całym łańcuchu dostaw. W ciągu kilku dni Twoja firma może rozpocząć komunikację elektroniczną ze wszystkimi partnerami niezależnie od ich zaawansowania technologicznego oraz obszaru geograficznego.

Wyzwania biznesowe

W skali przedsiębiorstwa takiego jak Kompania Piwowarska wymiana dokumentów handlowych może być bardzo czasochłonna. Zarząd doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że firma współpracująca ze wszystkimi najważniejszymi sieciami handlowymi w Polsce może zyskać wiele dzięki optymalizacji procesów związanych z obiegiem dokumentów. Choć wydrukowanie i wysyłka jednego dokumentu to koszt nie więcej niż kilku złotych, jednak kwota ta pomnożona przez dziesiątki tysięcy dokumentów zaczyna mieć duże znaczenie.

Kompania Piwowarska zdecydowała się na radykalny krok – rezygnację ze znacznej części dokumentów papierowych, w tym wszystkich dokumentów drukowanych w kanale tradycyjnym. Firma jest pierwszym przedsiębiorstwem z branży piwowarskiej, które wdrożyło system klasy EDI na taką skalę. Biorąc pod uwagę priorytety środowiskowe – na które KP kładzie duży nacisk – wprowadzenie elektronicznej wymiany danych było tylko kwestią czasu. Kolejny krok stanowił wybór odpowiedniego dostawcy.

 

Rozwiązanie

Comarch EDI spełniało wszystkie wymogi KP. Dzięki wysokiej wydajności (99,8% dokumentów przetworzonych w mniej niż 30 sekund), 50 000 użytkownikom w 40 krajach, a także połączeniom z 450 sieciami handlowymi pozwoliło one spełnić wszystkie szczegółowe wymagania zapisane w obszernej strategii wprowadzania rozwiązania. Korzystając z doświadczenia Comarch w zakresie systemów klasy EDI Kompania Piwowarska wymienia aktualnie dane z 17 wiodącymi sieciami handlowymi w Polsce.

Aby pobrać pełną wersję case study wypełnij poniższy formularz

* Informacje wymagane

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.