Nestle Waters

Nestle Waters Polska to wiodący producent wody butelkowanej (właściciel między innymi takich marek jak Nałęczowianka, Aquarel). Firma stale poszerza swoją ofertę, zachowując dbałość o najwyższą jakość źródeł. Niezwykle różnorodny i oryginalny portfel marek firmy zdobyłuznanie zarówno konsumentów, jak i ekspertów, czego dowodem są liczne wyróżnienia, w tym tytuł SuperBrand przyznany niejednokrotnie marce Nałęczowianka.

Potrzeby biznesowe

Głównym celem Nestle Waters Polska była chęć usprawnienia i ujednolicenia procesów biznesowych związanych z obszarem realizacji zakupów wewnątrz organizacji (obszar Procure-To-Pay) – w szczególności poprzez całkowitą eliminację obiegu dokumentów papierowych, zminimalizowanie pracochłonności oraz czasu trwania procesów decyzyjnych. Firma wymagała zwłaszcza zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych i dokumentów oraz możliwości kontroli kosztów na każdym etapie procesu zakupowego. Analizując potrzeby, podjęto decyzję o zakupie systemu informatycznego. Zdecydowano o wdrożeniu systemu klasy Enterprise Content Management przez firmę Comarch.

Rozwiązanie

Zakupione rozwiązanie miało zostać oparte o technologię SharePoint Server 2007, która stanowi jeden ze standardów korporacyjnych w globalnej Grupie Nestle w obszarze systemów wewnętrznych. Comarch zaproponował wykorzystanie platformy SharePoint wraz z dedykowanymi, autorskimi komponentami klasy ECM,  wspomagającymi zarządzanie treścią w obszarze zakupowym. Zaproponowane rozwiązanie bardzo dobrze wpisywało się w obecny stos technologiczny i odpowiadało w pełni wymaganiom biznesowym Nestle Waters Polska. 

Komponenty autorskie Comarch ECM (Enterprise Content Management) wdrożone w Nestle Waters Polska, działające w oparciu o platformę SharePoint, można podzielić na trzy moduły funkcjonalne wspierające proces zakupowy: moduł zamówień, moduł rejestracji dostawy oraz moduł obiegu faktur. Rozwiązanie kompleksowo obsługuje procesy Procure-To-Pay w skali całej firmy Nestle Waters Polska w dwóch oddziałach, eliminując całkowicie obieg papierowych dokumentów w procesie zakupowym. Z rozwiązania korzysta na co dzień ponad 100 użytkowników biznesowych.

Wdrożenie

Wdrożenie systemu zostało poprzedzone gruntowną weryfikacją potrzeb Nestle Waters Polska oraz spotkaniami analitycznymi ze specjalistami Comarch, w celu opracowania spójnego modelu procesów procure-to-pay firmy oraz finalnego kształtu systemu. Wdrożenie obejmowało konfigurację platformy SharePoint wraz z zainstalowaniem i przystosowaniem autorskich modułów Comarch ECM.

W ramach projektu zaimplementowane zostały mechanizmy kontroli kosztów wykorzystujące podejście „3-way matching”. System sam kontroluje poprawności kwot zamówień, dostaw i powiązanych faktur, a następnie powiadamia o zaistniałych niezgodnościach. 

W przypadku obiegu i akceptacji dokumentów zakupowych, ścieżka akceptacji wyznaczana jest dynamicznie na podstawie matrycy akceptacji struktury wewnętrznej firmy. Pozwala to na automatyczne wyznaczanie kolejnych osób odpowiedzialnych za akceptację/opiniowanie konkretnych kroków w procesie według reguł wewnętrznych w Nestle Waters Polska. 

System został zainstalowany i uruchomiony w siedzibie Nestle Waters Polska. Comarch zapewnia usługi asysty i utrzymania systemu, jak również jego dalszego rozwoju i usługi doradcze związane z wykorzystaniem platformy SharePoint oraz komponentów Comarch ECM.

Wdrożone rozwiązanie

Comarch ECM

Systemy umożliwiają  spójne i skuteczne zarzadzanie dokumentami  zapewniające ich rejestrację niezależnie od  formatu, bezpieczną archiwizacje oraz szybki  dostęp do ich zawartości zwłaszcza w kontekście zadań wynikających z przebiegu procesu biznesowego. 

 • "Wyzwaniem dla Nestle Waters było wsparcie i ujednolicenie procesów biznesowych związanych z obszarem realizacji zakupów wewnątrz organizacji (Procure-To-Pay) oraz eliminacja obiegu dokumentów papierowych. Warunkiem, jaki musiał spełnić dostawca, była umiejętność wpasowania się w istniejącą strukturę informatyczną oraz przeprowadzenie integracji z systemem IFS. Firma Comarch bardzo dobrze wpasowała się w wymagany stos technologiczny, a ostarczone komponenty systemu ECM umożliwiły osiągnięcie wyznaczonych celów biznesowych."

  Jacek Korczykowski
  IS/IT Manager and Market Purchasing Coordinator

  Aby pobrać pełną wersję case study wypełnij poniższy formularz

  * Informacje wymagane

  Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

  Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.