JetBlue Airways to amerykańskie tanie linie lotnicze z siedzibą główną w Nowym Jorku. Firma obsługuje połączenia do ponad siedemdziesięciu miast w dwudziestu stanach USA, m.in.: na Karaiby, na Wyspy Bahama, Barbados, Bermudy, do Kolumbii, na Kostarykę, Dominikanę, Jamajkę, do Meksyku i Puerto Rico.

Flota JB to około 200 samolotów, głównie są to Airbusy A320 i Embraery E190s. Większość połączeń lotniczych odbywa się z Bostonu, Los Angeles, Nowego Jorku, Orlando, z Florydy i Puerto Rico.

Wdrożone rozwiązanie

Comarch Data Center

Comarch Data Center to usługi świadczone w oparciu o zaawansowane technologiczne centra przetwarzania danych o wysokiej dostępności oraz zaawansowanej architekturze TIER III i TIER IV.

Podstawowe informacje

 • Rozpoczęcie: 2009 
 • Zasięg geograficzny: USA 
 • Typ projektu: Hosting

 

Opis projektu

Jedna z największych tanich linii lotniczych w USA - JetBlue - powierzyła opiece Comarch system lojalnościowy. Projekt polegał na wdrożeniu systemu lojalnościowego Comarch CLM FFP, systemu Business Intelligence (CSA), Gamification oraz zintegrowaniu go z istniejącymi już systemami IT JetBlue, włączając w to system rezerwacyjny Navitaire, jak również nowy system rezerwacyjny Sabre oraz utrzymanie całego środowiska.

 

Platforma sprzętowo-systemowa dedykowana pod system CLM została wdrożona w lokalizacji podstawowej (PDC) w Data Center w Chicago oraz w lokalizacji zapasowej (DRC/QA) w Data Center w Columbus – są to serwerownie naszego partnera CyberLink.

 

 • zintegrowanie systemu lojalnościowego Comarch z istniejącymi systemami IT klienta 
 • zintegrowanie systemu rezerwacyjnego Navitaire 
 • zintegrowanie systemu rezerwacyjnego Sabre 
 • wdrożenie platformy systemowo-sprzętowej dedykowanej pod system lojalnościowy w lokalizacji podstawowej w Data Center w Chicago i w lokalizacji zapasowej w Data Center w Columbus 
 • hosting 
 • usługi wsparcia zarządzania platformą sprzętową, systemami operacyjnymi i bazami danych 
 • usługi Backup i archiwizacja danych 
 • DRC 

 

Systemy w obydwu lokalizacjach są zdalnie administrowane przez inżynierów Comarch z Krakowa. Od października 2010 roku projekt objęty jest audytem ISAE 3402 (dawniej SAS70 typu II).

Aby pobrać pełną wersję case study wypełnij poniższy formularz

* Informacje wymagane

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.