Data Center

Comarch świadczy kompleksowe usługi w zakresie udostępniania i utrzymania złożonych platform systemowych obejmujących sprzęt, oprogramowanie i usługi administracji.

 

W bogatym portfolio usług firmy znajdują się zarówno podstawowe usługi dla firm, którym nie opłaca się inwestować w kosztowną infrastrukturę, jak również rozwiązania dla najbardziej wymagających, takie jak Disaster Recovery Center.

Wszystkie usługi Comarch Data Center są świadczone w oparciu o najnowsze standardy i zaawansowaną architekturę (TIER III i Tier IV), w dowolnym, wybranym przez klienta modelu usługowym (SaaS, PaaS, IaaS). Comarch przechowuje dane w 15 Data Center na całym świecie (m.in. Chicago, Singapur, Moskwa, Kraków), co umożliwia wdrożenie w życie nearshoringu, jednego z najbardziej pożądanych modeli biznesowych w outsourcingu IT. 

Bezpiecznie

Monitoring w trybie 24/7/365 pozwala reagować momentalnie na wszystkie pojawiające się problemy. Dzięki prowadzonej na bieżąco archiwizacji i kopiom zapasowym powierzone nam dane są bezpieczniejsze niż kiedykolwiek. Potwierdzają to nasze certyfikaty. Comarch Data Center to bezpieczeństwo fizyczne, energetyczne ale i środowiskowe.

Dowiedz się więcej 

data center

Oszczędnie

Wybór właściwego modelu usługowego oznacza skuteczniejszą kontrolę kosztów i tym samym wpływa na zwieszenie efektywności inwestycji.

 • Software as a Service (SaaS) – to kompleksowa oferta Data Center obejmująca udostępnienie zaawansowanych aplikacji Comarch wraz z infrastrukturą serwerową, zarządzanych  w całości przez naszych specjalistów
 • Platform as a Service (PaaS) – dostarczenie pełnej platformy sprzętowo-systemowej do obsługi aplikacji klienta. Comarch dostarcza też usługę odzyskiwania danych w przypadku awarii, dostęp do systemu dla użytkowników końcowych oraz pełny pakiet usług administracyjnych i utrzymaniowych
 • Infrastructure as a Service (IaaS) – udostępnianie klientom platformy sprzętowej do wykorzystania we własnym zakresie. Sprzęt lokowany jest w bezpiecznym środowisku Comarch Data Center, a za utrzymanie warstwy programowej odpowiada klient. Comarch oferuje usługę wsparcia (remote hands) oraz usługi związane z monitoringiem urządzeń i, opcjonalnie, kopiami zapasowymi.

 

Dowiedz się więcej

Modele usługowe

Zawsze

Sposobem zabezpieczenia się przed negatywnymi konsekwencjami nieplanowanych przerw w działaniu środowiska IT jest Disaster Recovery Center. Podstawową rolą DRC jest zabezpieczenie systemów klienta przed każdą poważną awarią lub zdarzeniami losowymi w podstawowej serwerowni, w wyniku których przestaje ona być dostępna (np. pożar, powódź).

 

Dowiedz się więcej

Disaster Recovery Center

Wszędzie

Azja, Ameryka Północna i wiele miejsc w różnych częściach Europy. Nie ważne czy klient prowadzi biznes w Rosji, Francji, Niemczech – zawsze jesteśmy blisko i świadczymy usługi najwyższej jakości. Nasze usługi opieramy na idei nearshoringu, która stanowi przeciwieństwo typowego outsourcingu, w którym to modelu usługi wykonywano zazwyczaj w odległych krajach. Klienci Comarch najbardziej, poza doświadczeniem we wdrażaniu zróżnicowanych projektów, cenią sobie właśnie bliskość geograficzną – dbamy więc o stały rozwój naszej sieci Data Center.

 

Dowiedz się więcej

comarch data center na świecie

Elastycznie

Cechą unikalną rozwiązania jest możliwość elastycznego zarządzania zasobami.  Rozwiązania Data Center cechują się dobrą skalowalnością. Rozbudowa infrastruktury wraz ze wzrostem zapotrzebowania ze strony klienta jest bezproblemowa i szybka, ponieważ rozwiązania Comarch działają na platformie zaprojektowanej do obsługi tysięcy użytkowników.

Przeczytaj case study

elastyczne zarządzanie data center

Frequently Asked Questions

Nasi Klienci

 • Nicols

  Nicols

  Belgijski producent środków czystości korzysta z Comarch Cloud
 • JetBlue Airways

  JetBlue Airways

  Hosting dla JetBlue Airways
 • Circle K Polska

  Circle K Polska

  Comarch Network Managed Services dla Circle K Polska sp. z o.o.
 • Heathrow Airport

  Heathrow Airport

  Wdrożenie Comarch Data Center w Heathrow Airport [EN]
 • Drosed

  Drosed

  Drosed wybiera kompleksowe rozwiązanie Comarch ICT
 • European Southern Observatory

  European Southern Observatory

  Usługi Comarch IT Outsourcing dla European Southern Observatory
  Wszystkie Case Studies

  Powiązane treści

  Rozwój usług Comarch Data Center

  White Paper: Biometria - Nowoczesne Metody Uwierzytelniania

  Wideo: Comarch Data Center

  Ulotka: Network Managed Services

  Skontaktuj się z ekspertem Comarch

  Określ swoje potrzeby biznesowe, a my zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.