Wdrożenie w firmie Nicols

Grupa Nicols jest jednym z wiodących europejskich producentów środków czystości i akcesoriów takich jak gąbki do mycia naczyń, chusteczki, ściereczki z mikrofibry, odświeżacze powietrza, produkty czyszczące do WC, insektycydy i środki odstraszające mole. Nicols jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych produktów tego typu na rynku europejskim. Siedziba firmy mieści się w Belgi, a główne centra produkcyjne są zlokalizowane we Francji i w Polsce.

Wdrożone rozwiązanie

Data Center

Dowiedz się więcej

Wdrożenie w firmie Nicols

Cele biznesowe

Ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozwój i wzrost sprzedaży produktów grupy Nicols w Europie. Polska stała się jednym ze strategicznych rynków. Wraz z poprawą wyników finansowych, pojawiło się zwiększone zapotrzebowanie na infrastrukturę IT, w tym zasoby data center. Ostateczną przyczyną uruchomienia nowego projektu były wewnętrzne zmiany w obrębie firmy, w tym przenosiny siedziby głównej Nicols do nowego biura w belgijskim Nivelles. Z tego powodu rozpoczęły się poszukiwania nowej serwerowni. Oferta Comarch okazała się najbardziej konkurencyjna.

Projekt ma trzy główne cele:

  • Obniżenie ogólnych kosztów IT
  • Większa skalowalność nowego rozwiązania
  • Skrócenie czasu reakcji działu IT w związku z pilnymi potrzebami biznesowymi

 

Jakie są zalety firmy Comarch?

Jednym z głównych czynników sukcesu było zaangażowanie Comarch od samego początku procesu sprzedażowego. Nasze doświadczenie i poprzednie sukcesy związane z migracjami dużej ilości danych do Comarch Cloud – nie tylko pojedynczych aplikacji, ale całych środowisk IT – okazały się jedną z naszych najsilniejszych zalet. Dodatkowo, klient bardzo dobrze ocenił przygotowania merytoryczne i organizację pracy.

Po kilku miesiącach współpracy klient postanowił zbudować Disaster Recovery Center (DRC) i chciał dokonać zmiany warunków przejścia z modelu usługowego IaaS na PaaS. Po dwóch dodatkowych miesiącach udało się uzgodnić warunki techniczne i finansowe. Przede wszystkim, Comarch miał stworzyć DRC, a po kilku miesiącach klient miał stopniowo wdrażać usługę PaaS.

Pobierz pełną wersję case study

* Informacje wymagane