Wdrożenie rozwiązań Comarch w firmie Nicols

O firmie

Grupa Nicols jest jednym z wiodących europejskich producentów środków czystości i akcesoriów takich jak gąbki do mycia naczyń, chusteczki, ściereczki z mikrofibry, odświeżacze powietrza, produkty czyszczące do WC, insektycydy i środki odstraszające mole. Nicols jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych produktów tego typu na rynku europejskim. Siedziba firmy mieści się w Belgi, a główne centra produkcyjne są zlokalizowane we Francji i w Polsce.

Cele biznesowe

Ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozwój i wzrost sprzedaży produktów grupy Nicols w Europie. Polska stała się jednym ze strategicznych rynków. Wraz z poprawą wyników finansowych, pojawiło się zwiększone zapotrzebowanie na infrastrukturę IT, w tym zasoby data center. Ostateczną przyczyną uruchomienia nowego projektu były wewnętrzne zmiany w obrębie firmy, w tym przenosiny siedziby głównej Nicols do nowego biura w belgijskim Nivelles. Z tego powodu rozpoczęły się poszukiwania nowej serwerowni. Oferta Comarch okazała się najbardziej konkurencyjna.

Projekt ma trzy główne cele:

 • Obniżenie ogólnych kosztów IT
 • Większa skalowalność nowego rozwiązania
 • Skrócenie czasu reakcji działu IT w związku z pilnymi potrzebami biznesowymi

Jakie są zalety firmy Comarch?

Jednym z głównych czynników sukcesu było zaangażowanie Comarch od samego początku procesu sprzedażowego. Nasze doświadczenie i poprzednie sukcesy związane z migracjami dużej ilości danych do Comarch Cloud – nie tylko pojedynczych aplikacji, ale całych środowisk IT – okazały się jedną z naszych najsilniejszych zalet. Dodatkowo, klient bardzo dobrze ocenił przygotowania merytoryczne i organizację pracy.

Po kilku miesiącach współpracy klient postanowił zbudować Disaster Recovery Center (DRC) i chciał dokonać zmiany warunków przejścia z modelu usługowego IaaS na PaaS. Po dwóch dodatkowych miesiącach udało się uzgodnić warunki techniczne i finansowe. Przede wszystkim, Comarch miał stworzyć DRC, a po kilku miesiącach klient miał stopniowo wdrażać usługę PaaS,

Dlaczego Nicols zdecydował się wybrać ofertę Comarch?

 • Doświadczenie w projektach dotyczących Data Center o podobnej specyfice
 • Prężna marka Comarch i międzynarodowa działalność
 • Elastyczna oferta i rozwiązania dla klienta
 • Indywidualne podejście do projektu
 • Korzystny model finansowy przystosowany do potrzeb klienta
Wdrożone rozwiązanie

Comarch Data Center

Comarch Data Center to usługi świadczone w oparciu o zaawansowane technologiczne centra przetwarzania danych o wysokiej dostępności oraz zaawansowanej architekturze TIER III i TIER IV.

Korzyści dla firmy Nicols

 • dostęp do zasobów IT na życzenie – pełna skalowalność nie tylko zwiększa popyt na usługi ICT, ale także optymalizuje zapotrzebowania na zasoby
 • zwiększona wydajność działu IT
 • optymalizacja kosztów
 • elastyczne podejście Comarch do pracy projektowej

Aby pobrać pełną wersję case study wypełnij poniższy formularz

* Informacje wymagane

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.