Szkolenie Docker DevOps Workshop

Praktyczne Warsztaty Docker

 • Cele szkolenia Docker DevOps

  Tradycyjnie narzędzia i aplikacje były wybierane oraz wstępne konfigurowane przez zespół deweloperski (Dev), a następnie, po przygotowaniu instrukcji instalacji i konfiguracji były przekazywane do zespołu administratorów (Ops). Aby oprogramowanie trafiało na produkcję razem z cyklem częstych wydań, specjaliści Ops musieli stać się częścią zespołu Dev, ewentualnie niektórzy deweloperzy musieli wyjść poza IDE i poznać domenę Ops - klastry, systemy, techniki wysokiej dostępności, zapory ogniowe i zasady bezpieczeństwa. Nowe podejście zostało nazwane właśnie DevOps.

  Aby w pełni wykorzystać potencjał metody DevOps potrzeba technologii, która stanie się płaszczyzną współpracy i umożliwi deweloperom wpływ na kolejne środowiska, w których będzie działać aplikacja - od stacji deweloperskiej zaczynając, na środowisku produkcyjnym kończąc. Dokładnie taką technologią jest Docker, który sprawia, że wykorzystanie konteneryzacji do prototypowania, tworzenia, uruchamiania i działania aplikacji staje się dużo łatwiejsze i zapewnia jej działanie w różnych środowiskach. Zobacz czym jest DevOps w praktyce, uruchom cały proces CI/CD wykorzystujący autorskie narzędzia działające w kontenerach i automatyzujące różne procesy powstawania i wydawania projektu, jak również codzienną pracę i powtarzające się zadania.
 • Profil słuchaczy

  Szkolenie z Docker przeznaczone jest dla programistów i administratorów chących poznać metodykę DevOps i ukierunkować swój dalszy rozwój w tym kierunku. Warsztat dla osób chcących usprawnić i przyspieszyć swoją codzienną pracę za pomocą automatyzacji wybranych procesów z wykorzystaniem Dockera.
 • Wymagania wstępne

  Od uczestników szkolenia Docker DevOps Workshop wymagana jest podstawowa znajomość Linuxa i Dockera oraz umiejętność korzystania z linii poleceń.
 • Czas trwania

  2 dni po 6 godzin lekcyjnych.
 • Metoda realizacji szkolenia Docker

  Szkolenie realizowane jest w formie warsztatu z elementami gamifikacji, które sprawdziły się i zostały dobrze ocenione przez uczestników Docker Extensive Workshop. Każdy uczestnik pracuje na dedykowanej maszynie w Google Cloud z uruchomionym i w pełni skonfigurowanym pod Dockera edytorem Microsoft VS Code.
  Warsztat kończy się interaktywnym quizem z nagrodami, obejmującym pytania z zakresu Docker, DevOps oraz egzaminu Docker Certified Associate.
 • Wiedza teoretyczna i praktyczna

  §  Zautomatyzuj codzienną pracę i wybrane procesy za pomocą autorskich narzędzi command-line opartych o lekkie obrazy Dockerowe, przenośne i interaktywne, uruchamiane z odrobiną stylu

  §  Poznaj, zebrane przez kika lat praktyki Docker Capitana, potężne narzędzia command-line, niekoniecznie dedykowane do pracy z Dockerem i kontenerami

  §  Uruchom lokalną instancję Jenkinsa i skonfiguruj cały proces CI/CD

  §  Zbuduj, zweryfikuj jakość, uruchom testy jednostkowe i integracyjne, a na końcu stwórzy obraz Dockerowy projektu za pomocą pojedynczej komendy “docker build”

  §  Wykorzystaj proces CI/CD do wydania projektu jako grupa kontenerów, zapewniając high-availability oraz load-balancing pomiędzy wieloma replikami

  §  Audytuj obrazy Dockera za pomocą Google Container Structure Tests

  §  Wyorzystaj platformę Facebook OSQuery do monitorowania kontenerów

  §  Przeskanuj bezpieczeństwo obrazu, w tym systemu operacyjnego na którym jest oparty, ale również samego projektu i wszystkich jego zależności

  §  Monitoruj i zarządzaj procesami i interfejsami sieciowymi na systemie hosta i w kontenerach tylko za pomocą Dockera, uruchom Wiresharka w kontenerze i monitoruj wybrany ruch sieciowy

  §  Zobacz jak w prosty sposób uzyskać dostęp do powłoki kontenera za pomocą jednego polecenia, które przynosi całe twoje obecne środowisko, w tym powłokę ze wszystkimi wtyczkami i aliasami (włączając zsh / oh-my-zsh), a także narzędzia systemowe i programistyczne, takie jak vim, ngrep lub fzf
 • Umiejętności

  Po ukończeniu kursu uczestnik/czka będzie potrafił/a efektywnie wykorzystywać Dockera w codziennej pracy i wykorzystywać go do usprawniania i automatyzacji procesów. Posiądzie również wiedzę na temat tego, jak dokładnie działa Docker Engine i Docker Client, pozna ich działanie od środka i nauczy się nimi zarządzać i je utrzymywać. Będzie również potrafił budować optymalne obrazy Dockerowe, tworzyć z nich stos kontenerów, ale także, w razie problemów, będzie potrafił samodzielnie dojść do źródła problemu i go rozwiązać.
 • Ścieżka rozwoju

  ·       Docker Certified Associate

  ·       Docker Security, zaawansowane zagadnienia

Poinformuj mnie o innym terminie tego szkolenia

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy dotyczące wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną oraz przepisy prawa telekomunikacyjnego, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją marketingu bezpośredniego i otrzymywania na wskazany adres e-mail informacji handlowych zawartych w naszym newsletterze. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Najbliższe szkolenia

Podobne szkolenia

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ofertę naszych szkoleń dopasujemy do Państwa potrzeb, oczekiwań i możliwości. 

Zadzwoń lub napisz do nas jeśli napotkasz problem

31-864 Kraków

ul. Prof. Michała Życzkowskiego 33