Handel i FMCG

Konkurencja zmusza detalistów, sieci handlowe oraz firmy FMCG do nieustannej kontroli przychodów i kosztów. Gotowość do wdrażania innowacyjnych rozwiązań oraz poziom zaawansowania technologicznego firmy przekłada się na pozycję rynkową.

Comarch kładzie olbrzymi nacisk na funkcjonalność, innowacyjność i ergonomię swoich rozwiązań, które zawsze są dopasowane do oczekiwań i potrzeb klientów w zakresie wsparcia poszczególnych procesów we wszystkich obszarach biznesowych firmy.

 

Handel i Dystrybucja

Rozwiązania dedykowane dla branży Handel i FMCG

Comarch Retail

System dedykowany sieciom sprzedaży detalicznej o rozporoszonej strukturze – niezależnie od branży i wielkości przedsiębiorstwa. Rozwiązuje wszystkie typowe problemy sieci handlowej związane z logistyką, kontrolą nad kosztami, organizacją pracy, uporządkowaniem obiegu dokumentów itd. Jest zorientowany na przyszłość dzięki możliwości prowadzenia wielokanałowej sprzedaży w jednym miejscu, wykorzystaniu narzędzi Business Intelligence oraz wbudowanego silnika BPM umożliwiającego automatyzację rutynowych procesów. Wyprzedza potrzeby oferując nowy kanał komunikacji z Klientem dzięki zastosowaniu technologii Comarch beacon.

Comarch EDI

Comarch EDI zapewnia optymalizację procesów w całym łańcuchu dostaw. Gwarantujemy kompleksowe usługi w procesie wymiany danych produktowych (master data), zamawiania, awizacji zintegrowanej z etykietą logistyczną oraz realizacji dostaw aż po proces fakturowania. W zależności od zaawansowania technologicznego i liczby wymienianych dokumentów doradzamy w wyborze rozwiązania dopasowanego do potrzeb firmy – zapewniamy zarówno integrację z systemami wewnętrznymi jak również oferujemy rozwiązania webowe (np. portal B2B).

Comarch SFA

Comarch SFA to kompleksowa platforma wsparcia sprzedaży, w tym rozwiązań mobilnych i raportujących dla organizacji handlowych. Poszczególne aplikacje Comarch SFA wspierają pracę przedstawicieli handlowych oraz współpracę z partnerami handlowymi (odbiorcami i dostawcami) firm handlowo-produkcyjnych z branży FMCG.

Comarch ECM

Zarządzanie procesami biznesowymi i dokumentami w branży Retail wspierane przez rozwiązanie Comarch ECM pozwala na osiągnięcie wysokiego poziomu kontroli danych, kosztów w firmie oraz pracy poszczególnych pracowników. Dzięki odpowiednim modułom, podnoszona jest efektywność procesów zakupowych, sprzedaży, logistyki czy zarządzanie umowami w relacjach B2B oraz B2C.

Comarch CRM & Marketing

Symbioza marketingu relacji i sieci handlowych trwa nieprzerwanie od wielu lat. Zrozumienie jak klienci dokonują zakupów by stymulować ich do określonych zachowań stanowi kluczowe wyzwanie dla współczesnych sieci detalicznych. Konsumenci od dawna przyzwyczaili się, że każda większa czy mniejsza sieć handlowa stosuje różne formy motywowania ich do kupowania więcej i częściej, a jednym ze strategicznych narzędzi w walce o uwagę klienta są programy lojalnościowe. Pozwalają one nagradzać najcenniejszych klientów poprzez rabaty, specjalne promocje, nagrody, kupony itp. w zamian za szczegółową wiedzę i identyfikację wzorców zakupowych konsumentów. Aby skutecznie zarządzać relacjami z klientami, zwiększać sprzedaż i pozyskiwać nowych klientów niezbędnym elementem są zintegrowane rozwiązania technologiczne, które umożliwią sieciom handlowym agregować i rzetelnie analizować dane, segmentować klientów, zbudować atrakcyjny program lojalnościowy oraz prowadzić aktywną dwustronną komunikację.

Comarch ICT

Aby sprostać milionom transakcji związanych ze sprzedażą detaliczną niezbędna jest poprawnie działająca infrastruktura IT. Sprawne zarządzanie, bezpieczeństwo danych i optymalizacja kosztów to klucz do sukcesu każdego przedsiębiorstwa w branży Retail. Comarch ICT to pakiet komplementarnych rozwiązań pozwalający na poprawę przepływu informacji w firmie, zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności posiadanej infrastruktury IT oraz zmniejszenie kosztów funkcjonowania firmy.

Zarządzanie Motywacją

W celu poprawy zaangażowania i wydajności pracowników, stworzyliśmy Comarch Enterprise Engagement Platform – system IT dla przedsiębiorstw, który w kompleksowy sposób wdraża mechanizmy grywalizacji w środowisku pracy.

Comarch ERP Altum

Innowacyjna platforma klasy ERP dedykowana średnim i dużym firmom, które szukają elastycznego rozwiązania, które można dopasować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa oraz pracowników. Wyróżnikami systemu są możliwość pracy w rozproszonej sieci sprzedaży z wykorzystaniem Comarch Retail, wbudowany moduł Business Intelligence w standardzie oraz automatyzacja rutynowych procesów biznesowych z wykorzystaniem silnika BPM. Platforma jest rozwiązaniem międzynarodowym i wielojęzycznym, wdrażany jest m.in. w polskich, francuskich, niemieckich oraz duńskich przedsiębiorstwach. System umożliwia również prowadzenie kilku firm w jednym systemie Comarch ERP Altum.

Comarch ERP XL

Przeznaczony dla przedsiębiorstw działających w branży sprzedaży hurtowej jak i prowadzących sprzedaż detaliczną w oddziałach. Ułatwia realizację i koordynację procesów związanych z handlem hurtowym i detalicznym, począwszy od zarządzania procesami zakupowymi poprzez kontrolę i optymalizację stanów magazynowych, aż po realizację i nadzór sprzedaży. System, w myśl idei ERP 2.0 pozwala na kompleksowe zarządzanie każdym elementem pracy przedsiębiorstw, wykorzystując szereg w pełni zintegrowanych aplikacji.

e-Commerce

Pełen pakiet zintegrowanych z systemami Comarch ERP rozwiązań dosprzedaży w internecie, zarówno detalicznej, jak i w modelu B2B

Chcesz wiedzieć więcej? Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.