Hamelin

Grupa Hamelin od ponad 50 lat jest wiodącym dostawcą na rynku materiałów papierniczych dla firm i odbiorców indywidualnych (głównie studentów). Należące do niej globalne marki Oxford, Elba czy Super Conquérant są jednymi z najlepszych na swoich rynkach (we Francji i Europie).

Spółka z Caen powstała w 1864 roku jako mały, rodzinny biznes. Obecnie, grupa zatrudnia już 2200 pracowników w 12 krajach, a mimo to zachowała swój oryginalny charakter.

Projekt

W 2016 roku firma Hamelin ogłosiła przetarg na wprowadzenie zmian do architektury platformy EDI, ostatecznie wygrany przez Comarch. Projekt był dla Hamelin dużym wyzwaniem branżowym: głównym celem była migracja istniejącej platformy do systemu Comarch B2B Network, która obejmowała połączenie 130 partnerów
handlowych obecnych w EDI z Grupą Hamelin.
Projekt rozpoczął się od 500 kontaktów w 20 krajach i 40 000 dokumentów wymienianych każdego miesiąca i
zakładał dodanie do końca (2018) roku 60 nowych partnerów stanowiących 200 kontaktów.

Rozwiązanie

Aby sprostać temu wyzwaniu i zrealizować wszystkie wymagania Grupy Hamelin, wybrano rozwiązanie
Comarch B2B Network, które:

 • udostępnia wydajną platformę EDI zdolną do szybkiego i całkowicie bezpiecznego przetwarzania danych
 • zapewnia wdrożenie w skali międzynarodowej

Aby zoptymalizować wymianę danych, oprócz platformy Comarch EDI wdrożono dodatkowe moduły:

 • Comarch’s Tracking
 • Comarch e-Invoicing

Moduł Comarch Tracking umożliwia wizualizację przepływu danych wchodzących i wychodzących przez system EDI. Posiada intuicyjny i łatwy w użytkowaniu interfejs wykorzystywany zarówno przez dział informatyczny, jak i przez dział obsługi klienta Hamelin. Comarch e-Invoicing umożliwia elektroniczne fakturowanie oraz archiwizację przez minimalny okres 10 lat. Moduł ten jest zgodny z obowiązującymi krajowymi i europejskimi przepisami, ma także certyfikat GS1 France. Ponadto, jest zgodny z wymogami określonymi w artykule 289 bis generalnego kodeksu podatkowego.

Korzyści

Międzynarodowa implementacja

Umożliwia podłączanie europejskich partnerów przy jednoczesnym przestrzeganiu krajowych przepisów.

Międzynarodowy service desk

Zapewnia kontakt między partnerami handlowymi, wsparcie techniczne i pomoc.

Wydajna platforma

Szybkie i całkowicie bezpieczne przetwarzanie wszystkich danych.

Wdrożone rozwiązanie

Comarch EDI
Bezpieczne rozwiązanie w chmurze do elektronicznej wymiany danych pomiędzy firmami, zapewniające efektywne zarządzanie procesami w całym łańcuchu dostaw.

Wypowiedź klienta

 • "Wybraliśmy Comarch przede wszystkim ze względu na elastyczność, którą zauważyliśmy już przy pierwszych konsultacjach, i bliski kontakt poprzez dedykowanych pracowników. Współpraca z Comarch to szczera i otwarta relacja: tej firmie zależy na odpowiednim poszerzeniu zasięgu funkcjonalnego zgodnie z wytycznymi, a nie na wystawieniu wysokiej faktury za wprowadzenie nawet najmniejszych zmian. Z technicznego punktu widzenia wdrożony system EDI umożliwia znaczne zmniejszenie ryzyka regresji podczas modyfikacji i jest zdecydowanie szybszy w porównaniu z poprzednim systemem. W porównaniu z konkurencją, Comarch był najbliższy naszemu modelowi przedsiębiorstwa, co pozwoliło nam na większą swobodę i wpływ na podejmowane decyzje. Comarch przekonał nas także trwałością relacji: odwiedziliśmy siedzibę firmy w Polsce, poznaliśmy udokumentowaną pozycję na różnorodnych rynkach i doświadczyliśmy dynamizmu i entuzjazmu międzynarodowych zespołów. Aby zminimalizować ryzyko, wraz z Comarch wprowadziliśmy środki zapobiegawcze przed ewentualnymi błędami w metodologii i w zarządzaniu projektem.”


  Eric Grienay, Domain Expert w Hamelin

  Aby pobrać pełną wersję case study wypełnij poniższy formularz

  * Informacje wymagane

  Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

  Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.