B2B Network

 

 

 

W ciągu kilku dni Twoja firma może rozpocząć komunikację elektroniczną ze wszystkimi partnerami niezależnie od ich zaawansowania technologicznego oraz obszaru geograficznego.

 

Comarch B2B Network pozwala osiągnąć największe korzyści, dzięki kompleksowemu podejściu do komunikacji z partnerami z całego świata (m.in. dostawcami, klientami, operatorami logistycznymi) oraz wymiany danych produktowych, handlowych, logistycznych i finansowych. Wśród najważniejszych zalet należy wymienić: efektywne zarządzanie procesami w łańcuchu dostaw, szybki dostęp do wiarygodnych danych oraz redukcję kosztów obsługi dokumentów.

Korzyści

 • zastąpienie dokumentów papierowych ich elektronicznymi odpowiednikami
 • uruchomienie komunikacji z każdym partnerem biznesowym
 • optymalizacja procesów w całym łańcuchu dostaw
 • znacząca redukcja kosztów (m.in. koszty wydruku, pakowania, wysyłki)
 • ograniczenie pracy administracyjnej
 • wysoka jakość danych
 • poprawa relacji z partnerami

Korzyści

EDI Network

Comarch EDI Network zapewnia firmom szybkie i bezpieczne przesyłanie danych pomiędzy partnerami na całym świecie. Gwarantuje automatyzację procesów w całym łańcuchu dostaw począwszy od zamówienia, przez odbiór towarów i dostawę, po fakturowanie i płatność.

Możliwość realizacji projektu w chmurze w modelu usługowym gwarantuje firmie redukcję kosztów inwestycyjnych i szybki ich zwrot (ROI).

Dowiedz się więcej

Web-EDI/Integration

Comarch dostarcza dopasowane rozwiązanie dla wszystkich partnerów, niezależnie od dojrzałości technologicznej i wielkości:

 • WEB-EDI - intuicyjna aplikacja webowa zapewniająca wymianę danych z najmniejszymi partnerami. Wśród funkcjonalności należy wymienić m.in. dostęp do czytelnej wersji dokumentu, szybkie tworzenie dokumentów referencyjnych, wczytywanie z pliku, podgląd bieżącego statusu dokumentu czy zapis do różnych formatów..
 • INTEGRACJA - automatyczna komunikacja zapewniająca wymianę danych z systemami wewnętrznymi firmy (m.in. ERP, F/K, WMS) – szeroki wybór protokołów komunikacyjnych (m.in. AS2, FTP/VPN, SFTP, WebService).

Wymiana danych

Rozwiązanie wspiera wymianę danych w całym łańcuchu dostaw. System gwarantuje spójność danych, począwszy od wymiany informacji o produkcie, opakowaniu, formie dostawy, aż po akceptację towarów przez partnera handlowego i fakturowanie.

Dowiedz się więcej

Supply Chain Management

Optymalizacja wymiany danych z operatorami logistycznymi i firmami transportowymi pozwalająca na współpracę z wieloma podmiotami bez konieczności każdorazowej integracji. Pozwala na współpracę z wieloma podmiotami bez konieczności każdorazowej integracji. Comarch zapewnia wsparcie w modelowaniu procesów oraz integracji z różnymi dostawcami usług logistycznych.
Dodatkowo integracja danych z dokumentów handlowych (np. zamówienie lub faktura) wymienianych z partnerami biznesowymi, z danymi z dokumentów logistycznych (np. zlecenie transportu) oraz z etykietą logistyczną, usprawnia śledzenie towarów w całym łańcuchu dostaw (traceability).

Rozwiązanie zapewnia:

 • Integrację z systemami WMS i TMS operatora logistycznego;
 • Wsparcie dla wielu komunikatów logistycznych (np. zlecenie transportu);
 • Translacja formatów dokumentów do wymagań różnych operatorów logistycznych;
 • Intuicyjne tworzenie jednostek logistycznych z kodami SSCC;
 • Szybkie pakowanie towarów z zamówień do stworzonych jednostek logistycznych;
 • Ergonomiczna aplikacja webowa lub w pełni zintegrowane rozwiązanie;
 • Dostęp do statusów operacji logistycznych;
 • Powiadomienia.

Dowiedz się więcej

B2B e-Commerce

Comarch oferuje rozwiązanie klasy B2B e-commerce, które pozwala producentom i innym organizacjom na efektywną współpracę z małymi partnerami biznesowymi. Ergonomiczna aplikacja dostosowana jest do potrzeb klienta, co wpływa na efektywny wzrost sprzedaży.

Główną zaletą systemu jest poprawa procesu zakupów oraz upłynnienie zamawiania brakujących towarów. Jest to możliwe dzięki zamieszczaniu tylko określonego opisu produktu oraz prezentowaniu nowych katalogów w sposób atrakcyjny i interaktywny.

Dowiedz się więcej

Współpraca B2B staje się standardem

Obecnie firmy poszukują rozwiązań, które zoptymalizują proces sprzedaży, a przy tym zredukują koszty procesu. Jednym z możliwych rozwiązań jest kompleksowe podejście do procesu łańcucha dostaw i fakturowania. Zmiana podejścia do współpracy B2B przez przedsiębiorstwa pomoże usprawnić ich współpracę z partnerami, co wpłynie na poprawę jakości danych i relacji biznesowych.

Managed Services

PODŁĄCZANIE PARTNERÓW

Realizacja procesu podłączeń partnerów biznesowych zgodnie z harmonogramem Klienta (m.in. kampanie informacyjne, webinary, newslettery).

SERVICE DESK

Comarch oferuje wsparcie zespołu Service desk w wielu językach przy zapewnieniu najwyższych standardów jakości.

PROJECT MANAGEMENT

Doświadczeni kierownicy projektów odpowiedzialni za koordynację prac oraz bieżące raportowanie w projekcie.

ZARZĄDZANIE DOKUMENTAMI PAPIEROWYMI

Kompleksowe usługi do zarządzania dokumentami papierowymi , jak przygotowanie do skanowania, skanowanie, indeksowanie, archiwizacja oryginałów i ich logistyka.

CONTACT CENTER

Rozwiązanie usprawnia komunikację wewnątrz organizacji oraz poprawia relacje z klientami.

INTEGRACJE

Comarch zapewnia integracje z wieloma systemami (np. ERP, WMS, TMS, CRM, EDI and ECM) oraz Active Directory.

Nasi Klienci