O firmie

Grupa Drosed należy do francuskiej Grupy kapitałowej LDC, czołowego producenta drobiu na rynku europejskim, z obrotami przekraczającymi 3 miliardy EUR. Grupa Drosed jest jednym z najbardziej liczących się w Polsce producentów mięsa drobiowego i jego przetworów pod takimi markami jak: Podlaski, Drosed, Zagrodowy i Drop.

Wyzwania i rozwiązanie Comarch

Jednym z głównych wymagań Klienta związanych z procesem kompleksowego przejęcia usług Data Center przez firmę Comarch było zapewnienie ciągłości działań biznesowych. Współpraca rozpoczęła się od zebrania oczekiwań, opisania istniejącej infrastruktury oraz określenia kluczowych elementów. Działalność Grupy Drosed jest wspierana m.in. przez system ERP Oracle JD Edwards i dedykowane rozwiązanie klasy business intelligence. W związku z tym firma poszukiwała takiego partnera technologicznego, który będzie w stanie zagwarantować odpowiednią jakość usług zapewniając tym samym sprawne funkcjonowanie wykorzystywanych systemów wspierających przedsiębiorstwo.

Dużym wyzwaniem w projekcie było przekształcenie bazy danych DB2 na bazę Oracle, za które również odpowiadał Comarch S.A. przy wsparciu działu IT Drosed. Migrację wszystkich systemów i danych biznesowych wykonano z najwyższą starannością i dbałością o bezpieczeństwo.

Jednym z istotnych elementów projektu było również przejęcie przez Comarch zarządzania siecią WAN Grupy Drosed, opracowanie koncepcji technicznej, instalacja nowych urządzeń brzegowych oraz łączy telekomunikacyjnych we wszystkich lokalizacjach Klienta. Dodatkowo przygotowano i wdrożono dostęp do zasobów firmy dla mobilnych użytkowników przez oprogramowanie Cisco Anyconnect.

Zalety rozwiązania

Zaimplementowane rozwiązanie CNMS, oraz Data Center przynosi Klientowi korzyści w działaniu operacyjnym oraz biznesowym, główne zalety to m.in.:

 • Klarowny sposób oceny jakości gwarantowany umową SLA (Service Level Agreement).
 • Doświadczenie w podobnych projektach (Esselte, SAP).
 • Jeden punkt kontaktu – odpowiedzialność za kontakty z partnerami technicznymi spoczywa na firmie Comarch (tj. z operatorami telekomunikacyjnymi, serwisem instalującym ERP, partnerem wykonującym migrację danych.
 • Koncentracja działania Działu IT Klienta na celach biznesowych Drosed.
 • Gwarancja krótkiego czasu przywrócenia pracy systemów informatycznych, dzięki usłudze ciągłego monitoringu.
 • Stały poziom kosztów obsługi (abonament miesięczny określony w umowie).
 • Optymalizacja sieci tak by zaspokajała potrzeby biznesowe – gwarancja optymalizacji parametrów i związanych z nimi kosztów zewnętrznych (łącza, aktualizacja sprzętu).
 • Dobór optymalnej architektury do struktury oddziałów i aplikacji w firmie.
 • Możliwość uruchomienia dodatkowych usług.
 • Dostęp do najnowszych technologii.

Wdrożone rozwiązania

Network Managed Services

Comarch Data Center

 • "Istotna dla nas była kompleksowość oferty Comarch i wieloletnia współpraca. Warto podkreślić profesjonalizm na każdym etapie projektu oraz dobrą komunikację między zespołem Drosed i Comarch. Dzięki temu projekt zakończył się pełnym sukcesem w założonym harmonogramie i budżecie."

  Dariusz Orchowski
  Dyrektor Finansowy w Drosed

  Aby pobrać pełną wersję case study wypełnij poniższy formularz

  * Informacje wymagane

  Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

  Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.