E-Power BI

Twórz raporty z wykorzystaniem prostych wizualizacji!
  Czas trwania
  Godzina rozpoczęcia
  Stopień trudności

   E- szkolenie Microsoft Power BI


   Dostęp do materiału szkoleniowego przekazywany na 365 dni i za pośrednictwem Platformy E-Learningowej Comarch (czas naliczany w chwili nadania uprawnień dostępowych).

   Opis szkolenia

   Szkolenie Power BI w formie e-learningu to pierwszy etap nauki i praktycznego wykorzystania programu. Podczas e-learningu MS Power BI uczestnicy nauczą się raportowania danych, tworzenia i formatowania wizualizacji oraz poznają podstawowe funkcje edytora zapytań Power Query. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestnika z możliwościami tego narzędzia, a w szczególności z procesem przygotowywania raportu.

   Szkolenie z Power Bi pozwoli opanować od podstaw analizę danych i czytelne przedstawianie jej wyników. Kurs obejmuje takie zagadnienia, jak analiza i wizualizacja danych oraz tworzenie interaktywnych raportów, a także integracja Power BI z innymi narzędziami, co pozwala w pełni wykorzystać jego potencjał.

   Uczestnicy e-learningu Power BI będą wykorzystywać podstawowe formuły DAX do wzbogacenia analizy danych. Praca w aplikacji Power BI Desktop ze wsparciem trenera jest ważnym elementem procesu nauki. Całoroczny dostęp do e-szkolenia Microsoft Power BI pozwoli na powrót do ćwiczeń przekształcania danych w dowolnym momencie.

   Sprawdź darmową próbkę szkolenia!

    Demo szkolenia

   Poznaj program szkolenia

   Co zyskasz dzięki szkoleniu ?

   Cele szkolenia 

   Power BI to narzędzie służące do tworzenia interaktywnych raportów na podstawie danych pochodzących z jednego lub wielu źródeł. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestnika z funkcjami tego narzędzia, a w szczególności z procesem przygotowywania raportu. Podczas szkolenia uczestnik pracuje w aplikacji Power Bi Desktop i razem z trenerem przygotowuje wizualizacje, przekształca dane i tworzy pierwsze formuły obliczeniowe.

   Umiejętności

   Dzięki szkoleniu  uczestnik będzie:

   • tworzył raporty z wykorzystaniem standardowych wizualizacji,
   • formatował wizualizacje i dodawał do nich nowe elementy,
   • przygotowywał dane do analizy wykorzystując podstawowe przekształcenia w edytorze zapytań Power Query,
   • scalał dane z różnych źródeł w jedną tabelę,
   • znał podstawy pracy z wieloma tabelami,
   • wykorzystywał podstawowe formuły DAX do wzbogacenia analizy danych.
   Czy to szkolenie jest dla Ciebie ?

   Profil uczestników

   Szkolenie przeznaczone jest dla osób zajmujących się analizą danych, które chcą poznać Power BI od podstaw i rozpocząć tworzenie raportów z wykorzystaniem tego narzędzia.

   Przygotowanie uczestników

   Od uczestników wymagana jest znajomość środowiska Windows i podstawowa umiejętność posługiwania się tabelą przestawną.

   Czas trwania
   • 10 godzin szkoleniowych (480 minut) materiałów video
   • ćwiczenia powtórkowe po każdej lekcji
   • zadania podsumowująco-przekrojowe
   Szczegółowy program szkolenia

   Szczegółowy program szkolenia 

   Wstęp

   Wizualizacje

   • Pobieranie danych
   • Tworzenie i formatowanie wizualizacji
   • Fragmentatory
   • Filtry raportu
   • Mapy
   • Publikacja raportu 

   Przekształcenia

   • Wprowadzenie do edytora zapytań Power Query
   • Podstawowe przekształcenia
   • Scalanie tabel

   Model danych

   • Wprowadzenie do modelu danych
   • Kolumna kalkulowana vs miara
   • Tworzenie miar – wybrane funkcje DAX
   • Wykorzystanie kolumn
   • Kolumna sortowania

   Metoda realizacji szkolenia

   Szkolenie realizowane jest w formie lekcji, podczas których można pracować równolegle z trenerem. Po każdej lekcji następuje krótki test lub quiz powtórkowy, każda z trzech części szkolenia zawiera zadania do samodzielnego wykonania.

   Pobierz program

   Ścieżka rozwoju

   Ścieżka rozwoju po szkoleniu:

   • Power BI, Power Pivot, Power Query – Analiza danych z arkuszy kalkulacyjnych i plików bez struktury
   • Power BI i DAX - Analiza na podstawie dat  
   • Power BI i DAX - Zaawansowana analiza na podstawie dat
    lub
   • DAX od podstaw – obliczenia w modelu danych w Power BI, SSAS oraz w dodatku PowerPivot dla MS Excel
   • DAX – tworzenie zaawansowanych formuł dla Power BI, SQL Server Analysis Services oraz dla Power Pivot w MS Excel

   UWAGA

   Dostęp do szkolenia nadawany jest w ciągu 48 godzin roboczych. Dane dostępowe przekazywane są uczestnikowi szkolenia na adres mailowy podany przy rejestracji bądź przy zakupie w e-sklepie.  

   Chcesz zobaczyć bezpłatną próbkę szkolenia?

   Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy DEMO szkolenia e-learningowego Power BI !

   Sprawdź jak wygląda nasze e - szkolenie!

   Dlaczego warto analizować dane biznesowe?

   Punktem wyjścia w każdym biznesie jest to, żeby jak najlepiej wykorzystać wszystkie dostępne środki. Wśród wielu zasobów jest jeden, do którego każdy ma równy dostęp – dane. Dane są w biznesie stałą, która towarzyszy każdemu zdarzeniu i procesowi – od wewnętrznych procedur, przez współpracę z kontrahentami, aż po pojedyncze i unikalne interakcje z klientami. Każda akcja generuje dane, a każde dane mogą dostarczyć firmie wartościowych informacji, dzięki którym zyska ona przewagę nad konkurencją. Warto przy tym pamiętać, że na rynku istnieje wiele narzędzi automatyzujących wiele czynności, które kiedyś były czasochłonne i powtarzalne. Narzędzia do analizy danych są jeszcze bardziej dostępne, niż kiedykolwiek przedtem. Oznacza to, że korzysta z nich także Twoja konkurencja. Warto więc rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie, aby zawsze być o krok przed nią.

   Szybkie wykrycie nieprawidłowości

   Analiza danych umożliwi wykrycie nieodpowiednio zoptymalizowanych procesów i poprawę tych elementów poszczególnych procesów, które generują straty.

   Poznanie preferencji klientów

   Analiza danych dotyczących zachowań klientów pomoże wykryć nie tylko ich preferencje dotyczące danych produktów i usług, ale także ułatwi zrozumienie tego, w jakim modelu najlepiej je dostarczyć. Niektóre produkty lub usługi lepiej sprzedają się w modelu subskrypcyjnym, inne powinny być sprzedawane jako pojedynczy, kompletny produkt. Raporty Power BI sprawią, że lepiej poznasz swoich klientów i dostarczysz im to, czego potrzebują.

   Identyfikowanie szans i wyzwań na rynku

   Badanie bezpośredniej konkurencji oraz preferencji klientów pozwoli Ci znaleźć szanse rozwoju oraz odpowiednio wcześniej wykryć zagrożenia i lepiej się do nich przygotować. Dzięki temu łatwiej wyznaczysz dla swojej firmy konkretne, mierzalne cele.

   Monitorowanie wyników

   Konkretnie wyznaczone cele pozwolą Ci także skutecznie zmierzyć stopień i efekty ich realizacji, a co za tym idzie, ocenić skuteczność pracy Twojego zespołu i firmy. Raporty oraz wizualizacje Power BI pomogą odpowiedzieć na wiele kluczowych pytań. Czy nasze działania przynoszą pożądane efekty? Czy nasza sprzedaż jest na wystarczającym poziomie? Jeżeli analiza wykaże, że pewne obszary w firmie nie funkcjonują prawidłowo, to pomoże ona także zrozumieć, co jakie działania można podjąć, aby poprawić te obszary.

   Optymalizacja procesów

   Analiza danych z wykorzystaniem np. Power BI pozwala na wykrycie tych płaszczyzn, w których występują nieprawidłowości. Może to być generujący niewspółmiernie wysokie koszty element łańcucha dostaw lub punkt podczas sprzedaży online, który ma zbyt wysoki współczynnik odrzuceń ze strony klienta.

   Podejmowanie trafnych decyzji

   Wszystkie zebrane i przeanalizowane dane pomogą Ci podjąć lepsze i bardziej przemyślane, a co za tym idzie, skuteczne decyzje.

   Opiekun szkoleń e-learningowych:

   Katarzyna Szewczyk
   Katarzyna Szewczyk

   katarzyna.r.szewczyk@comarch.pl

   tel. 691 464 670