Microsoft Azure

Coraz więcej biznesów przenosi się do chmury, a wśród rozwiązań oferujących wirtualizację szczególną popularność zyskuje platforma chmurowa firmy Microsoft. W kontekście tych zmian coraz więcej firm poszukuje specjalistów, którzy potrafią maksymalnie wykorzystać możliwości MS Azure.

Najszybszym sposobem na poznanie chmury są profesjonalne kursy i szkolenia. Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz przygodę z platformą i chcesz dowiedzieć się podstaw na temat zarządzania projektem, czy masz już doświadczenie programistyczne i planujesz rozwinąć swoje kompetencje, w ofercie szkoleniowej Comarch znajdziesz coś dla siebie.

Szkolenia z Microsoft Azure

Dlaczego warto znać jedną z najszybciej rozwijających się platform chmurowych?

Szkolenia Microsoft Azure w Comarch – jak wybrać najlepsze dla siebie?

W Centrum Szkoleniowym Comarch znajdziesz kurs MS Azure odpowiedni dla siebie, bez względu na to, czy masz już doświadczenie w pracy z tą platformą. W zależności od tematu oferujemy zarówno szkolenia online Azure jak i stacjonarne. Poniżej przedstawiamy pięć naszych propozycji szkoleniowych w kolejności od podstawowego do bardziej zaawansowanego stopnia trudności:

Dla kogo?

Szkolenia z MS Azure zostały przygotowane dla: 

  • osób które rozpoczynają pracę z platformą Azure i poszukują wprowadzenia od strony teoretycznej oraz praktycznej. 
  • dla szerokiego grona odbiorców, zarówno technicznych jak i nie-technicznych których celem jest zapoznanie się z modelem przetwarzania w chmurze w oparciu o platformę Microsoft Azure na podstawowym poziomie
  • osób zajmujących się bazami danych, które chcą dowiedzieć się jak administrować technologiami związanymi z danymi w Microsoft Azure. 
  • architektów i programistów, którzy chcą nauczyć się pracować z danymi w Microsoft Azure poprzez aplikacje.
  • osób, które zamierzają administrować zasobami platformą Microsoft Azure, przede wszystkich w zakresie maszyn wirtualnych, magazynów danych i rozwiązań sieciowych. 

Oferta szkoleń z Platformy Azure

Platforma Azure – garść faktów

Obecność na rynku

Platforma wystartowała w 2010 roku, a zatem jest rozwijana już od 13 lat.

Pay-per-use

Rejestracja jest bezpłatna – użytkownicy płacą wykorzystywanie zasobów platformy (tzw. elastyczny model pay-per-use).

Popularność

Już ponad 90% firm z listy Fortune 500 korzysta z MS Azure.

Wsparcie

Chmura Azure oferuje wsparcie różnych języków programowania.

Azure SQL - wprowadzenie

Wdrażanie baz danych w chmurze Azure daje olbrzymie możliwości skalowania i zabezpieczania danych. Zobacz fragment - czym się kierować dokonując wyboru pomiędzy usługami SQL Database, SQL Managed Instance oraz SQL Server instalowanym na maszynie wirtualnej. Jeśli pragniesz rozwinąć swoje umiejętności poznaj naszą pełną ofertę kursów Azure.

Więcej informacji

Czym jest Microsoft Azure i jakie usługi oferuje?

To chmura umożliwiająca tworzenie serwerów i magazynów danych, instalowanie aplikacji czy tworzenie usług obliczeniowych w ramach jednej, kompletnej platformy. Azure oferuje ponad 200 produktów i usług służących do składowania oraz przetwarzania danych potrzebnych do prowadzenia biznesu z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (AI i ML), obliczeń, kontenerów, rozwiązań hybrydowych i wielochmurowych, a także internetu rzeczy (IoT). Do niedawna jedyną możliwością wielu firm było zbudowanie wewnętrznej, fizycznej infrastruktury IT w postaci serwerów. To jednak bardzo kosztowne rozwiązanie, wymagające zasobów nie tylko finansowych, ale i ludzkich. Tymczasem wykorzystanie chmury pozwala pozbyć się problemów z zakupem i utrzymaniem własnych centrów danych, a przy tym zoptymalizować koszty i zużycie, dopasowując je do zmieniających się potrzeb biznesowych.

Jakie są praktyczne zastosowania platformy chmurowej Microsoft Azure?

Azure pozwala na przykład na tworzenie w bardzo elastyczny sposób zoptymalizowanych do potrzeb konkretnego biznesu środowisk serwerowych, które będą oparte na kilku różnych platformach. Chmura Microsoft umożliwia również pisanie, testowanie oraz hostowanie aplikacji. Z najważniejszych funkcjonalności należy jeszcze wymienić przetwarzanie i analizę zbieranych danych przy wykorzystaniu AI i algorytmów samouczących się. Inaczej mówiąc, przy wykorzystaniu platformy MS Azure możesz realizować jedne z najbardziej potrzebnych i dobrze opłacanych na obecnym rynku projektów.  Czas zatem na przyjrzenie się, w jaki sposób masz szansę rozwinąć swoje umiejętności w zakresie pracy z platformą Azure.

 Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia Azure w Centrum Szkoleniowym Comarch?

Centrum Szkoleniowego Comarch od lat znajduje się w czołówce dostawców usług szkoleniowych – zarówno informatycznych, jak i biznesowych. Z czego to wynika? Przyglądamy się uważnie wszystkim realizowanym szkoleniom. Bierzemy pod uwagę komentarze uczestników, wymieniamy opinie z przedstawicielami firm, które zamówiły kurs, a także z trenerami, którzy szkolą u nas na co dzień. Liczby mówią same za siebie. Średnio w ciągu roku w naszych szkoleniach bierze udział ponad 16 000 uczestników. Średnia ocena trenera prowadzącego kurs w naszym centrum to 5,56/6, a 98% kursantów chce ponownie wziąć udział w szkoleniu z naszym trenerem.

Chcesz wiedzieć więcej?
Więcej potrzebnych informacji o języku Microsoft Azure odnajdziesz na stronie domowej języka. Zapraszamy do lektury.
Interesują Cię inne rozwiązania ?
Zajrzyj do naszej bogatej oferty szkoleń wybierz coś dla siebie. Śledź również nasze nowości i atrakcyjne rabaty !