System dla spółek polsko - niemieckich

Polska jest zdecydowanie największym partnerem handlowym Niemiec spośród wszystkich krajów naszej części Europy i piątym co do wielkości partnerem handlowym na świecie. Na polskim rynku działa już ponad 5000 firm z Niemiec, które należą do najważniejszych inwestorów zagranicznych. 

Polscy przedsiębiorcy, decydując się na zagraniczną ekspansję, coraz częściej wybierają Niemcy - wskazał Polski Instytut Ekonomiczny (PIE). Dotyczy to głównie firm z branży nowoczesnych technologii, chemicznej czy meblarskiej.

Są to głównie duże firmy, mające ugruntowaną pozycję na rodzimym rynku ale rośnie też zainteresowanie niemieckim rynkiem wśród średnich i małych przedsiębiorstw. Często polskie firmy decydują się na zakup niemieckich podmiotów w trakcie postępowania upadłościowego, przez fuzje, przejęcia lub odkupując już istniejącą spółkę od spadkobierców.

Z danych Polsko- Niemieckiej Izby Przemysłowo- Handlowej wynika, iż dotychczas w Niemczech zainwestowało około 1,8 tys. firm z Polski, które zatrudniają 20 tys. osób.

Oprócz pojawiających się szans i możliwości, otwieranie nowych rynków zawsze jest wyzwaniem dla firm. Rozpoczęcie inwestycji, np. w Niemczech wiąże się z decyzjami, które niewątpliwie mogą zdecydować i pomóc w skutecznej realizacji strategii – chodzi o wybór odpowiedniego rozwiązania informatycznego, zwłaszcza zintegrowanego systemu zarządzania klasy ERP.

Międzynarodowe zarządzanie biznesem z solidnym dostawcą

To niezwykle ważne, aby w ramach takiej międzynarodowej organizacji systemy ERP były możliwie najbardziej spójne – szczególnie w tych obszarach biznesowych, które nie wymagają dopasowania do obowiązujących na danym rynku przepisów prawno - podatkowych. Dzięki temu, zarządzanie produkcją, logistyką, e-commerce czy siecią sklepów można osadzić w jednym centralnym środowisku, a tym samym zwiększyć poziom automatyzacji podczas rejestracji zdarzeń gospodarczych występujących między spółkami.

Z drugiej strony system powinien być przystosowany do lokalnych przepisów księgowych. Dostawca ERP powinien być zatem podmiotem mającym ugruntowaną pozycję zarówno na rynku polskim jak i DACH, w szczególności Niemiec.

Comarch partnerem dla transgranicznych projektów informatycznych

Jako globalna firma programistyczna z polskimi korzeniami, znana przede wszystkim jako producent ERP w regionie DACH, Comarch zbudował pozycję lidera w Polsce i wiodącą w Niemczech. Już ponad 110 000 małych, średnich i dużych firm korzysta z oprogramowania Comarch ERP oraz doświadczenia wdrożeniowego ekspertów Comarch na całym świecie.

Wspieramy firmy z regionu DACH z projektami w Polsce

• Ponad 20-letnie doświadczenie w realizacji projektów ERP w krajach niemieckojęzycznych

• Kompleksowa znajomość polskiego i niemieckiego rynku jako rodzinnej firmy z siedzibą główną w Krakowie i lokalnymi oddziałami w Niemczech

• Doświadczenie z licznych transgranicznych projektów ERP w firmach średniej wielkości

• Rozwiązanie ERP z charakterystyczną funkcjonalnością w zakresie obsługi wielospółkowości, wielojęzyczności i modułami finansowymi przystosowanymi do lokalnych przepisów

• Realizacja projektów i późniejsza współpraca odbywa się przez zespoły konsultantów, którzy na co dzień pracują w biurach Comarch na terenie danego kraju i dzięki temu odbywa się to bez barier językowych

 Zgodność z lokalnymi przepisami i zarządzanie wielospółkową organizacją

System Comarch ERP Enterprisie na bieżąco jest dostosowywany do zmian w przepisach obowiązujących na terenie danego kraju. Nowoczesne narzędzia, centralne środowisko i możliwość zarządzania wielospółkową organizacją wraz szeroką automatyzacją procesów niewątpliwie może podnieść konkurencyjność firmy.

Profesjonalne doradztwo i jeden odpowiedzialny Partner biznesowy

W Comarch otrzymujesz wszechstronne wsparcie. Możemy dostarczyć sprawdzony w branżach produkcyjnych, handlowych i retail innowacyjny system Comarch ERP Enterprise wraz z portfolio tzw. aplikacji ERP 4.0, które pomogą zbudować przewagę konkurencyjną. Dodatkowo proponujemy pakiet usług wdrożeniowych i powdrożeniowych realizowanych przez lokalnych ekspertów, bez barier językowych.

Warto postawić na Comarch - lidera w Polsce i wiodącego dostawcę rozwiązań ERP w Niemczech, który z blisko 30-letnim doświadczeniem zapewni profesjonalne doradztwo i pomoc w doborze optymalnego pakietu rozwiązań biznesowych, które pozwolą na rozwój firmy na rynkach zagranicznych, 
w szczególności Niemiec i regionie DACH.

Poznaj Comarch ERP Enterprise jako oprogramowanie dla spółek polsko - niemieckich oraz firm  działajacych na rynkach DACH

Zamów demo systemu

Zapoznaj się z cennikiem

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza