Praca zdalna dzięki Chmurze Comarch

Miej kontrolę nad firmą z każdego miejsca, urządzenia
i o każdej porze.

Korzystaj z systemów do zarządzania przedsiębiorstwem bez konieczności zakupu sprzętu, bez instalacji dodatkowych aplikacji i bez długotrwałego wdrożenia. Pracuj zdalnie na oprogramowaniu zawsze zgodnym z nowymi przepisami.

Rozwiązania w chmurze do pracy online

Firma online w Chmurze Comarch

Rozwiązania chmurowe wraz z technologią mobilną dają możliwość efektywnego prowadzenia firmy zdalnie.

Sprzedaż internetowa B2B i B2C
 • Sprzedaż internetowa zintegrowana z systemami Comarch ERP. Comarch B2B i Comarch e-Sklep to nowoczesne platformy internetowe umożliwiające zdalną obsługę sieci sprzedaży w modelu B2B oraz B2C.
Zarządzanie pracownikami pracującymi zdalnie
 • Ewidencja czasu pracy zdalnej z Comarch TNA. To rozwiązanie chmurowe umożliwiające ręczną rejestrację godzin pracy z poziomu aplikacji webowej i mobilnej.
 • Efektywne zarządzanie pracą oraz kontakt z pracownikami wykonującymi swoje obowiązki w biurze lub zdalnie z każdego miejsca dzięki Comarch HRM.
 • Zdalne monitorowanie efektywności pracy firmy i pracowników z Comarch myPoint. Narzędzie analityczne pozwalające na mierzenie, weryfikację oraz analizę wyników firmy i poszczególnych pracowników bez wychodzenia z domu. 
  Skorzystaj z promocji na darmowy dostęp do aplikacji.
  Dowiedz się więcej >
Obsługa procesów biznesowych
 • Szybkie fakturowanie i obsługa małego biznesu z każdego miejsca i o każdej porze dzięki Comarch ERP XT.
 • Kompleksowe i zdalne zarządzanie procesami oraz prowadzenie firmy online z Comarch ERP Optima. Stała opieka konsultantów w cenie abonamentu. 
 • Zautomatyzowany odczyt papierowych faktur dzięki chmurowej usłudze Comarch OCR.
 • Nieprzerwany i zdalny dostęp do danych, łatwe udostępnianie oraz backup danych z Comarch IBARD.
 • Elektroniczny obieg dokumentów oraz zdalna kontrola nad procesami biznesowymi z Comarch DMS.
 • Bezpieczne przesyłanie dokumentów pomiędzy dwoma niezależnymi instalacjami Comarch ERP Optima dzięki mechanizmowi Internetowej Wymiany Dokumentów (IWD).
 • Zarządzanie oraz nadzór nad procesami dużej firmy z dowolnego miejsca z Comarch ERP XL.
 • Elektroniczna i szybka wymiana informacji o składkach PPK między instytucją finansową a pracodawcą dzięki aplikacji Comarch PPK.

Chmura się opłaca

Wybór chmury wiąże się z wieloma korzyściami:

 • Chmura to mobilność. Wybierając chmurę zyskujesz nieprzerwany dostęp do danych, na dowolnym urządzeniu, kiedy i gdzie chcesz.
 • Chmura eliminuje wydatki inwestycyjne związane z zakupem infrastruktury serwerowej, licencji oraz wstępnej konfiguracji sprzętu.
 • W modelu chmurowym obowiązki takie jak utrzymanie środowiska IT, zarządzanie nim i spełnianie wymogów bezpieczeństwa leżą po stronie dostawcy. Nie musisz zatrudniać trudnodostępnych i drogich specjalistów IT.
 • Rezygnacja z własnych, lokalnych serwerów i centrów danych to również oszczędności na utrzymaniu i konserwacji sprzętu, wynajmie miejsca, kosztach prądu, klimatyzacji, monitoringu i backupu. Za te elementy odpowiada również dostawca chmury.
 • Zawsze pracujesz na najnowszej wersji oprogramowania. 
 • Rozwiązania chmurowe charakteryzują się stałym abonamentem płatnym jedynie w okresie wykorzystywania oprogramowania. Abonament za chmurę łatwo obliczyć lub zaplanować wydatki z dużym wyprzedzeniem w zależności od wielkości firmy.
 • Chmura to elastyczność – w szybki i łatwy sposób możesz zwiększać lub zmniejszać ilość licencji w zależności od aktualnej ilości użytkowników oprogramowania w firmie.
 • Zaawansowane centra danych i specjaliści w obszarze rozwiązań chmurowych zapewniają znacznie większy poziom bezpieczeństwa danych niż lokalne serwerownie.
Korzyści takie jak oszczędność czasu, elastyczność, bezpieczeństwo i spokój są bezcenne. Coraz więcej firm decyduje się na rozwiązania chmurowe, które sprawdzają się zarówno w przypadku wielkich korporacji, jak i małych firm. Przejście do chmury po prostu się opłaca.

100% polska chmura

 • Comarch to polska firma
 • Support w języku polskim
 • Serwery zlokalizowane w Polsce
 • Dane przechowywane i przetwarzane zgodnie z polskimi normami i przepisami
 • Systemy rozwijane i zarządzane przez polskich specjalistów

Rozwiązania chmurowe do pracy zdalnej

Comarch ERP XT

Chmurowy program do zarządzania małą firmą i szybkiego fakturowania z każdego miejsca i o każdej porze. System umożliwia wystawianie faktur, zarządzanie magazynem online, rozliczanie płatności, prowadzenia księgowości online i integrację z sklepem internetowym z poziomu przeglądarki internetowej lub urządzeń mobilnych. Pozwala na nieprzerwaną kontrolę nad firmą bez względu na okoliczności.

Comarch ERP XT używany jest już przez ponad 11 000 małych firm w Polsce, Niemczech i Francji.

Comarch ERP Optima

Chmurowy system ERP dla małych i średnich firm umożliwiający mobilne zarządzaj firmą, dostęp do danych 24h/dobę z każdego zakątka świata oraz internetową wymianę danych między współpracującymi jednostkami. Użytkownicy programu mają dostęp do opieki merytorycznej (Upgrade Premium) nie ponosząc dodatkowych kosztów.

System Comarch ERP Optima w chmurze używa 5 600 firm, w tym 1 000 biur rachunkowych, wśród których jest on najpopularniejszym systemem w Polsce.

Comarch ERP XL

System klasy ERP dla średnich i dużych przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych, który daje pełny, nieprzerwany dostęp do danych oraz umożliwia osobom decyzyjnym sprawowanie ciągłej kontroli sytuacji w firmie.

Ze wszystkich wersji programu Comarch ERP XL korzysta już ponad 5 000 firm z różnych branż i sektorów rynku.

Sprzedaż internetowa

Nowoczesne i szybkie we wdrożeniu oprogramowanie sklepu internetowego zintegrowane z systemami Comarch ERP. Aplikacja Comarch e-Sklep umożliwia poszerzenie działalności biznesu i przeniesienie go do sfery online. Platforma Comarch B2B pozwala z kolei na zdalną obsługę sieci sprzedaży w modelu Business-to-Business.

Comarch TNA

Narzędzie umożliwiające ręczną rejestrację godzin pracy zdalnej z poziomu zarówno aplikacji webowej jak i mobilnej. Dzięki temu, pracodawca wie, o której godzinie pracownik rozpoczął i zakończył pracę, a także ma możliwość kontroli dostępności pracownika w czasie rzeczywistym. Pracownik natomiast ma deklarację i dowód przepracowanych godzin ustalonych z przełożonym.

Comarch HRM

Aplikacja do kompleksowego zarządzania pracownikami bez wychodzenia z domu. Program Comarch HRM umożliwia nie tylko skuteczne zarządzanie czasem pracy, kwalifikacjami, urlopami, nieobecnościami i delegacjami pracowników, ale daje też możliwość stałego kontaktu z nimi poprzez intranet. Jest w pełni zintegrowana z modułami kadrowo-płacowymi wszystkich systemów Comarch ERP.

Comarch myPoint

Narzędzie analityczne do pomiaru, analizy i weryfikacji pracy poszczególnych pracowników oraz całej firmy. Aplikacja pozwala na kontrolę efektywności realizowanych procesów przez operatorów pracujących zdalnie oraz na monitorowanie trendu produktywności w poszczególnych okresach.

Skorzystaj z promocji na darmowy dostęp do aplikacji.

Comarch IBARD

Usługa chmurowa umożliwiająca bezpieczne przechowywanie, udostępnianie i synchronizowanie danych z każdego miejsca. Dzięki wielokanałowemu dostępowi (również przez przeglądarkę internetową oraz urządzenia mobilne), synchronizacji oraz udostępnianiu i współdzieleniu danych, Comarch IBARD jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji pracy zdalnej.

Comarch OCR

Chmurowa usługa Comarch OCR automatyzuje odczyt i kategoryzację papierowych faktur dzięki czemu pracownicy mają elektroniczny dostęp do dokumentów bezpośrednio z systemu ERP.

Comarch DMS

Narzędzie do elektronicznego obiegu dokumentów oraz zdalnej i mobilnej kontroli procesów biznesowy w firmie. Dzięki elastycznemu modelowaniu procesów i przepływu pracy w firmie, system daje możliwość kontroli pracy z dokumentami elektronicznymi w pracy rozproszonej i zdalnej.

Comarch PPK

Aplikacja do pełnej obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych, umożliwiająca w pełni elektroniczną wymianę informacji o składkach PPK między instytucją finansową a pracodawcą.

Przewodnik po chmurze

Zbiór praktycznych informacji o rozwiązaniach chmurowych dla firm.

Pobierz przewodnik

Chmura to zgodność z przepisami

Ostatnie miesiące to czas istotnych zmian prawnych dla przedsiębiorców. Te najważniejsze wprowadzone w drugiej połowie 2019 roku i planowane na 2020 to:
 • Nowy wykaz podatników VAT (tzw. biała lista)
 • Obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności (MPP)
 • Nowa matryca stawek VAT
 • Likwidacja deklaracji VAT-7 – nowy plik JPK_V7
 • Ulga na złe długi w podatku dochodowym
 • Kasy fiskalne online
 • Pracownicze Plany Kapitałowe do lipca 2020 roku obejmą wszystkie firmy, niezależnie od wielkości
W obliczu dużej wagi zmian i ich liczby, szczególnie ważne jest, aby Twój system ERP był odpowiednio przygotowany i zaktualizowany do ich obsługi.

Wybór oprogramowania do zarządzania Comarch w wersji chmurowej to:

 • Dostęp do najnowszej wersji systemu i wszystkich funkcji obsługujących aktualne przepisy

 • W cenie abonamentu dostęp do konsultacji telefonicznych z ekspertami Comarch

Oprócz oprogramowania zgodnego z przepisami, chcemy dostarczać naszym klientom również wiedzę z zakresu zmian w prawie dla przedsiębiorców. Dlatego przygotowaliśmy e-booka o najważniejszych zmianach 2019/2020.

Pobierz książeczkę o zmianach prawno-podatkowych >

Bezpieczeństwo Chmury Comarch

Wszystkie dane, które zdecydujesz się umieścić w Chmurze Comarch, są w pełni bezpieczne. Gwarantują to zaprojektowane przez najlepszych specjalistów mechanizmy Comarch Data Center – certyfikowanego (m.in. ISO/IEC 27001:2005) centrum danych zlokalizowanego w Polsce.

Poznaj systemy klasy ERP dla każdej firmy

Comarch ERP oferuje 5 produktów służących do zarządzania firmą za pomoca zintegrowanego oprogramowania klasy ERP w modelu chmurowym:


Comarch ERP XT

Intuicyjne oprogramowanie dla mikrofirmy, jednoosobowych działalności gospodarczych.

Comarch ERP Optima

Nowoczesny i zintegrowany system ERP stworzony z myślą o małych i średnich firmach oraz biurach rachunkowych.

Comarch ERP XL

Zintegrowany system ERP dla średnich i dużych przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych.

Comarch ERP Altum

Wielojęzyczna platforma ERP dla polskich i zagranicznych firm handlowo-usługowych oraz sieci handlowych.

Comarch ERP Enterprise

Wydajna platforma procesowa dla międzynarodowego biznesu.

Poznaj naszych klientów

Oprogramowanie chmurowe od Comarch ERP wspomaga codzienne procesy biznesowe wielu naszych klientów w tym:
 • BP Polska
  Firma BP Polska wykorzystuje Comarch IBARD do bezpiecznej wymiany danych między stacjami paliw na terenie całego kraju.
 • Inpost
  Comarch ERP w chmurze wspiera niektóre procesy lidera usług pocztowych.
 • OSHEE
  Największy w Polsce producent izotoników używa Comarch IBARD do codziennego tworzenia kopii zapasowych najważniejszych danych.
 • Kserkop
  Wiodący dystrybutor urządzeń i rozwiązań w branży automatyki biurowej, poligrafii oraz zarządzania dokumentami wybrał system Comarch ERP XL online.
 • Wydawnictwo Replika
  Wydawnictwo zautomatyzowało proces ewidencji czasu pracy oraz zyskało większą kontrolę nad godzinami pracy pracowników dzięki Comarch TNA.
 • Szwagropol
  Bezpieczeństwo danych gwarantują rozwiązanie do backupu, przechowywania i udostępniania danych Comarch IBARD.
 • TVIP
  Firma produkująca wideo w eksperckich formatach wykorzystuje system Comarch ERP XT do usprawnienia procesów w swojej firmie.
 • INFORMAX
  Biuro rachunkowe świadczące usługi w zakresie kompleksowej obsługi księgowej przy wykorzystaniu Comarch ERP Optima w wersji chmurowej.

  Pozostałe rozwiązania chmurowe Comarch ERP

  Systemy ERP/FK

  Kontroluj wszystkie obszary funkcjonowania Twojej firmy dzięki systemom ERP w chmurze – od księgowości i finansów, kadr i płac poprzez obieg dokumentów, produkcję czy CRM aż po handel i dystrybucję. Mamy rozwiązania dla handlu, usług i produkcji - dla firmy każdej wielkości i z każdej branży.

  Business Intelligence

  Zrozum dane Twojego biznesu i podejmuj decyzje - Comarch BI Point to gotowe raporty i analizy BI dostępne w Chmurze Comarch. Program umożliwia tworzenie zaawansowanych wizualizacji i interaktywnych dashboardów.

  POS i Omnichannel

  Wygrywaj walkę o klienta i zwiększaj zyski dzięki ekosystemowi rozwiązania Comarch Retail - platformy, która w myśl idei omnichannel pozwala zrealizować proces sprzedaży towarów lub usług za pośrednictwem różnych kanałów dystrybucji i sprawnej obsługi wymagającego klienta.

  WMS

  Zdobądź pełną kontrolę nad pracą w magazynie dzięki Comarch WMS - pakietowi rozwiązań, które współdziałając ze sobą umożliwiają kompleksową obsługę magazynu wysokiego składowania. Buduj strukturę magazynu, przydzielaj pracownikom dyspozycję, monitoruj stan ich realizacji.

  Hosting

  Nie chcesz inwestować w nowoczesny (i drogi) sprzęt? Comarch Hosting to idealne rozwiązanie, w ramach którego udostępniamy klientom w pełni niezawodną infrastrukturę IT wraz z niezbędnymi licencjami producentów zewnętrznych m.in. Microsoft.

  e-Sprawozdania

  Dzięki aplikacji Comarch e-Sprawozdania sprawnie sporządzisz i przygotujesz do wysyłki do KRS sprawozdanie finansowe w wymaganym przez Ministerstwo Finansów formacie XML.

  ESEF

  Aplikacja Comarch ESEF to narzędzie do generowania rocznych raportów finansowych zgodnych z najnowszymi wymogami. Raportowanie w formacie XBRL już od przyszłego roku będzie wymagane od firm notowanych na publicznych giełdach w Unii Europejskiej (w tym GPW).

  Praca mobilna

  Kontroluj pracowników mobilnych Twojej firmy – przedstawicieli handlowych, serwisantów. Dzięki technologii chmurowej możesz definiować dla nich trasy przejazdu oraz konfigurować zlecenia, a później na bieżąco śledzić efekty ich prac.

  Zobacz wideo o wybranych korzyściach rozwiązań Chmurowych Comarch dla Twojej firmy

  • Mobilność i zgodność z przepisami, w tym gotowość na JPK_V7
  • Niższe koszty energii elektrycznej
  • Obsługa Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK)
  • Bezpieczeństwo danych
  • Polski dostawca

  Chcesz kupić oprogramowanie Comarch ERP w chmurze? 

  Skontaktuj się z ekspertem Comarch


  Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.  Przejdź do formularza