Polska chmura dla firm

Miej kontrolę nad firmą z każdego miejsca, urządzenia
i o każdej porze.

Korzystaj z systemów do zarządzania przedsiębiorstwem bez konieczności zakupu sprzętu, bez instalacji dodatkowych aplikacji i bez długotrwałego wdrożenia. Obniżaj koszty,
w tym koszty energii elektrycznej. Pracuj na oprogramowaniu zawsze zgodnym z nowymi przepisami.

15 usług w chmurze 

Chmura się opłaca

Wybór chmury wiąże się z wieloma korzyściami:

 • Chmura to mobilność. Wybierając chmurę zyskujesz nieprzerwany dostęp do danych, na dowolnym urządzeniu, kiedy i gdzie chcesz.
 • Chmura eliminuje wydatki inwestycyjne związane z zakupem infrastruktury serwerowej, licencji oraz wstępnej konfiguracji sprzętu.
 • W modelu chmurowym obowiązki takie jak utrzymanie środowiska IT, zarządzanie nim i spełnianie wymogów bezpieczeństwa leżą po stronie dostawcy. Nie musisz zatrudniać trudnodostępnych i drogich specjalistów IT.
 • Rezygnacja z własnych, lokalnych serwerów i centrów danych to również oszczędności na utrzymaniu i konserwacji sprzętu, wynajmie miejsca, kosztach prądu, klimatyzacji, monitoringu i backupu. Za te elementy odpowiada również dostawca chmury.
 • Zawsze pracujesz na najnowszej wersji oprogramowania. 
 • Rozwiązania chmurowe charakteryzują się stałym abonamentem płatnym jedynie w okresie wykorzystywania oprogramowania. Abonament za chmurę łatwo obliczyć lub zaplanować wydatki z dużym wyprzedzeniem w zależności od wielkości firmy.
 • Chmura to elastyczność – w szybki i łatwy sposób możesz zwiększać lub zmniejszać ilość licencji w zależności od aktualnej ilości użytkowników oprogramowania w firmie.
 • Zaawansowane centra danych i specjaliści w obszarze rozwiązań chmurowych zapewniają znacznie większy poziom bezpieczeństwa danych niż lokalne serwerownie.

Chmura to zgodność z przepisami

Ostatnie miesiące to czas istotnych zmian prawnych dla przedsiębiorców. Te najważniejsze wprowadzone w drugiej połowie 2019 roku i planowane na 2020 to:

 • Nowy wykaz podatników VAT (tzw. biała lista)
 • Obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności (MPP)
 • Nowa matryca stawek VAT
 • Likwidacja deklaracji VAT-7 – nowy plik JPK_V7
 • Ulga na złe długi w podatku dochodowym
 • Kasy fiskalne online
 • Pracownicze Plany Kapitałowe do lipca 2020 roku obejmą wszystkie firmy, niezależnie od wielkości

W obliczu dużej wagi zmian i ich liczby, szczególnie ważne jest, aby Twój system ERP był odpowiednio przygotowany i zaktualizowany do ich obsługi.

Wybór oprogramowania do zarządzania Comarch w wersji chmurowej to:

 • Dostęp do najnowszej wersji systemu i wszystkich funkcji obsługujących aktualne przepisy
 • W cenie abonamentu dostęp do konsultacji telefonicznych z ekspertami Comarch

Oprócz oprogramowania zgodnego z przepisami, chcemy dostarczać naszym klientom również wiedzę z zakresu zmian w prawie dla przedsiębiorców. Dlatego przygotowaliśmy e-booka o najważniejszych zmianach 2019/2020.

Pobierz książeczkę o zmianach prawno-podatkowych

Korzyści takie jak oszczędność czasu, elastyczność, bezpieczeństwo i spokój są bezcenne. Coraz więcej firm decyduje się na rozwiązania chmurowe, które sprawdzają się zarówno w przypadku wielkich korporacji, jak i małych firm. Przejście do chmury po prostu się opłaca.

Przewodnik po chmurze

Zbiór praktycznych informacji o rozwiązaniach chmurowych dla firm.

Pobierz przewodnik

Bezpieczeństwo chmury Comarch

Wszystkie dane, które zdecydujesz się umieścić w Chmurze Comarch, są w pełni bezpieczne. Gwarantują to zaprojektowane przez najlepszych specjalistów mechanizmy Comarch Data Center – certyfikowanego (m.in. ISO/IEC 27001:2005) centrum danych zlokalizowanego w Polsce.

Poznaj systemy klasy ERP dla każdej firmy

Comarch ERP oferuje 5 produktów służących do zarządzania firmą za pomoca zintegrowanego oprogramowania klasy ERP w modelu chmurowym:


Comarch ERP XT

Intuicyjne oprogramowanie dla mikrofirmy, jednoosobowych działalności gospodarczych.

Comarch ERP Optima

Nowoczesny i zintegrowany system ERP stworzony z myślą o małych i średnich firmach oraz biurach rachunkowych.

Comarch ERP XL

Zintegrowany system ERP dla średnich i dużych przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych.

Comarch ERP Altum

Wielojęzyczna platforma ERP dla polskich i zagranicznych firm handlowo-usługowych oraz sieci handlowych.

Comarch ERP Enterprise

Wydajna platforma procesowa dla międzynarodowego biznesu.

Poznaj naszych klientów

Oprogramowanie chmurowe od Comarch ERP wspomaga codzienne procesy biznesowe wielu naszych klientów w tym:
 • BP Polska
  Firma BP Polska wykorzystuje Comarch IBARD do bezpiecznej wymiany danych między stacjami paliw na terenie całego kraju.
 • Inpost
  Comarch ERP w chmurze wspiera niektóre procesy lidera usług pocztowych.
 • OSHEE
  Największy w Polsce producent izotoników używa Comarch IBARD do codziennego tworzenia kopii zapasowych najważniejszych danych.
 • Kserkop
  Wiodący dystrybutor urządzeń i rozwiązań w branży automatyki biurowej, poligrafii oraz zarządzania dokumentami wybrał system Comarch ERP XL online.
 • Wydawnictwo Replika
  Wydawnictwo zautomatyzowało proces ewidencji czasu pracy oraz zyskało większą kontrolę nad godzinami pracy pracowników dzięki Comarch TNA.
 • Szwagropol
  Bezpieczeństwo danych gwarantują rozwiązanie do backupu, przechowywania i udostępniania danych Comarch IBARD.
 • TVIP
  Firma produkująca wideo w eksperckich formatach wykorzystuje system Comarch ERP XT do usprawnienia procesów w swojej firmie.
 • INFORMAX
  Biuro rachunkowe świadczące usługi w zakresie kompleksowej obsługi księgowej przy wykorzystaniu Comarch ERP Optima w wersji chmurowej.

  15 rozwiązań w chmurze dla Twojej firmy

  Systemy ERP/FK

  Kontroluj wszystkie obszary funkcjonowania Twojej firmy dzięki systemom ERP w chmurze – od księgowości i finansów, kadr i płac poprzez obieg dokumentów, produkcję czy CRM aż po handel i dystrybucję. Mamy rozwiązania dla handlu, usług i produkcji - dla firmy każdej wielkości i z każdej branży. 

  Systemy ERP dla firm

  PPK

  Aplikacja Comarch PPK przeznaczona jest do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie. Jest ściśle zintegrowana z modułami kadrowo - płacowymi Comarch ERP, ale również współpracuje z systemami kadrowo-płacowymi innych producentów. Może także działać samodzielnie.

  Zamów demo

  OCR

  Dzięki Comarch OCR błyskawicznie wprowadzisz do systemu księgowego każdą papierową fakturę – potrzebny Ci będzie tylko skaner, aparat fotograficzny i połączenie z Internetem. Zaoszczędzisz czas, który poświęcasz na ich ręczne wprowadzanie, a w przyszłości błyskawicznie wyszukasz potrzebne dokumenty.

  Comarch OCR

  e-Sprawozdania

  Dzięki aplikacji Comarch e-Sprawozdania sprawnie sporządzisz i przygotujesz do wysyłki do KRS sprawozdanie finansowe w wymaganym przez Ministerstwo Finansów formacie XML.

  Comarch e-Sprawozdania

  Obieg dokumentów

  Elektroniczny obieg faktur, umów,  zgłoszeń, wniosków pracowników – modeluj i automatyzuj procesy zarządzania dokumentami oraz work flow (obieg spraw) w Twojej firmie dzięki Comarch DMS.

  Comarch DMS

  Business Intelligence

  Zrozum dane Twojego biznesu i podejmuj decyzje - Comarch BI Point to gotowe raporty i analizy BI dostępne w Chmurze Comarch. Program umożliwia tworzenie zaawansowanych wizualizacji i interaktywnych dashboardów.

  Testuj Comarch BI Point

  Kontrola czasu pracy

  Comarch TNA to innowacyjny system rejestracji czasu pracy. Jego działanie opiera się na technologii IoT (Internet of Things): niewielkie urządzenie współpracuje z aplikacją mobilną. Dzięki Comarch TNA pracodawca zyskuje kontrolę nad czasem pracy swoich podwładnych, a oni - wygodny kanał komunikacji z przełożonym.

  Comarch TNA

  Backup & Sync

  Comarch IBARD to usługa umożliwiająca backup plików i folderów, udostępnianie oraz bezpieczne przechowywanie danych w Chmurze Comarch. Rozwiązanie to przeznaczone jest zarówno dla małych i dużych firm, jak i dostawców usług takich jak firmy telekomunikacyjne.

  Comarch IBARD

  ESEF

  Aplikacja Comarch ESEF to narzędzie do generowania rocznych raportów finansowych zgodnych z najnowszymi wymogami. Raportowanie w formacie XBRL już od przyszłego roku będzie wymagane od firm notowanych na publicznych giełdach w Unii Europejskiej (w tym GPW).

  Zobacz demo

  Praca mobilna

  Kontroluj pracowników mobilnych Twojej firmy – przedstawicieli handlowych, serwisantów. Dzięki technologii chmurowej możesz definiować dla nich trasy przejazdu oraz konfigurować zlecenia, a później na bieżąco śledzić efekty ich prac.

  Comarch Mobile

  HR

  Comarch HRM (Human Resources Management) to aplikacja, która służy do zarządzania pracownikami Twojej firmy. Pozwala sprawować kontrolę m.in. nad urlopami, nieobecnościami, delegacjami, ewidencją kwalifikacji, rekrutacjami oraz prowadzić system oceny pracowników według własnych kryteriów.

  Testuj Comarch HRM

  E-commerce

  Comarch e-Sklep to aplikacja, za pomocą której możesz skonfigurować swój sklep internetowy. Złożone zamówienia, w toku synchronizacji, przekazywane są do systemu ERP, w którym dalej są obsługiwane. Z kolei Comarch B2B to platforma internetowa umożliwiająca zdalną obsługę sieci sprzedaży w modelu Business-to-Business.

  Sprzedaż internetowa

  POS i Omnichannel

  Wygrywaj walkę o klienta i zwiększaj zyski dzięki ekosystemowi rozwiązania Comarch Retail - platformy, która w myśl idei omnichannel pozwala zrealizować proces sprzedaży towarów lub usług za pośrednictwem różnych kanałów dystrybucji i sprawnej obsługi wymagającego klienta.

  Comarch Retail

  WMS

  Zdobądź pełną kontrolę nad pracą w magazynie dzięki Comarch WMS - pakietowi rozwiązań, które współdziałając ze sobą umożliwiają kompleksową obsługę magazynu wysokiego składowania. Buduj strukturę magazynu, przydzielaj pracownikom dyspozycję, monitoruj stan ich realizacji.

  Comarch WMS

  Hosting

  Nie chcesz inwestować w nowoczesny (i drogi) sprzęt? Comarch Hosting to idealne rozwiązanie, w ramach którego udostępniamy klientom w pełni niezawodną infrastrukturę IT wraz z niezbędnymi licencjami producentów zewnętrznych m.in. Microsoft.

  Hosting IT 

  Zobacz wideo o wybranych korzyściach rozwiązań chmurowych Comarch dla Twojej firmy

  • Mobilność i zgodność z przepisami, w tym gotowość na JPK_V7
  • Niższe koszty energii elektrycznej
  • Obsługa Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK)
  • Bezpieczeństwo danych
  • Polski dostawca

  Chcesz kupić oprogramowanie Comarch ERP w chmurze? 

  Skontaktuj się z ekspertem Comarch


  Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.  Przejdź do formularza