Poznaj opinie użytkowników systemów Comarch ERP

Wysoki poziom satysfakcji klientów Comarch ERP

Comarch przeprowadził w 2022 roku badanie satysfakcji wśród klientów systemów ERP. Wyniki ankiety pokazały, że systemy zostały wysoko ocenione zarówno pod względem niezawodności, jak też korzyści z użytkowania oprogramowania, między innymi w zakresie poprawy efektywności całej firmy, obniżenia kosztów funkcjonowania, wzrostu sprzedaży czy obsługi zmian w przepisach.

Poznaj wyniki >

Metodologia

Wynik badań zostały przygotowane na podstawie opinii użytkowników oprogramowania Comarch ERP. Klienci wypełniali ankiety online lub bezpośrednio w systemach. Dane z ankiet dotyczące poszczególnych systemów zostały zsumowane i zaprezentowane poniżej.

Kto był uczestnikiem

Liczba respondentów, którzy udzielili odpowiedzi w ankietach,
to aż 2761 osób.

Wśród uczestników badania znaleźli się prezesi i właściciele firm (ponad 50% badanych), pracownicy kadry zarządzającej, menedżerowie, specjaliści z działów IT, księgowości i finansów z kilkudziesięciu branż, takich jak: handel, usługi, produkcja i sprzedaż, e-commerce czy biura rachunkowe.

Najważniejsze wskaźniki i opinie o systemach Comarch ERP

Klienci Comarch ERP zostali poproszeni, aby, biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe doświadczenia z systemami, określili swój poziom zadowolenia.

87% ankietowanych pozytywnie oceniło doświadczenia z pracy z wykorzystaniem oprogramowania. Natomiast aż 83% uczestników ankiety odpowiedziało TAK na pytanie, czy poleciliby system Comarch ERP innej firmie.

Użytkownicy zostali zapytani także, w jakim stopniu systemy Comarch ERP spełniają ich oczekiwania pod względem ergonomii, niezawodności oraz zakresu funkcjonalnego, a także obsługi zmian w przepisach. Pozytywne oceny wymienionych aspektów użytkowania wahają się pomiędzy 87 a 93%. 

Podziękowania za opinie

Wszystkim, którzy poświęcili swój cenny czas i wzięli udział w ankiecie, bardzo serdecznie dziękujemy za ocenę systemów ERP oraz opinie. Jednocześnie bardzo się cieszymy z tak licznego grona klientów, którzy byliby gotowi zarekomendować program, z którego korzystają. To nieoceniona wartość dla nas i wielka motywacja do dalszego działania.

Użytkowanie systemów w opiniach klientów

Użytkowanie systemów wiąże się z wymiernymi korzyściami, które zostały potwierdzone przez klientów. Dane poniżej przedstawiają odsetki badanych, którzy zauważali pozytywną zmianę w związku z użytkowaniem systemów Comarch ERP.

Koszty
74%

Dostrzega obniżenie kosztów funkcjonowania firmy (eliminacja papierowej dokumentacji, oszczędność czasu, paliwa itp.)

Procesy biznesowe
78%

Dostrzega wzrost efektywności firmy (sprawność procesów wewnętrznych, obsługi klienta / pracowników)

Sprzedaż
48%

Dostrzega większą sprzedaż

Księgowość
79%

Dostrzega sprawniejsze realizowanie procesów księgowych i podatkowych względem administracji państwowej

Kadry
68%

Dostrzega lepsze gospodarowanie zasobami kadrowymi w firmie

Raportowanie
82%

Dostrzega krótszy czas potrzebny na przygotowanie raportów i analiz

Zobacz jak bardzo, według opinii użytkowników, systemy Comarch ERP pomagają usprawniać procesy firmowe
 
Respondenci określili średni poziom korzyści, jakie odnotowali w związku z użytkowaniem systemów Comarch.
Najważniejsze z nich prezentujemy na diagramie.

Społeczność Comarch ERP

Użytkownicy i twórcy produktów Comarch tworzą unikalną społeczność, która bardzo aktywnie wymienia się wiedzą i doświadczeniami. Społeczność Comarch ERP to miejsce, gdzie cały czas toczy się dyskusja na temat rozwoju systemów Comarch. Użytkownicy zgłaszają pomysły na nowe funkcjonalności, jakie chcieliby, aby znalazły się w programach, zadają pytania o działanie systemów oraz dzielą się swoim user experience.

Dołącz do Społeczności

Rozwiązania Comarch ERP dla firm

Oprogramowanie ERP to narzędzia do zarządzania zasobami i procesami biznesowymi firmy. Systemy Comarch ERP wykorzystywane są przez dziesiątki tysięcy firm w Polsce. Ponad dwa tysiące użytkowników pozostawiło na ich temat opinie, wśród nich przedstawiciele zarówno mikrofirm jak też dużych przedsiębiorstw handlowo-produkcyjnych z różnych branż. Możesz poznać każde z tych rozwiązań bliżej, klikając w odpowiednie pole poniżej.

Comarch ERP Optima

Zintegrowany system dla małych i średnich firm. 96% użytkowników docenia go za obsługę zmian w przepisach.

Comarch ERP XL

System dla średnich i dużych przedsiębiorstw. 69% użytkowników dostrzega wzrost sprzedaży po jego wdrożeniu.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch
Jeśli masz pytania dotyczące systemów Comarch ERP lub Twoja firma potrzebuje wsparcia w zakresie oprogramowania, określ swoje potrzeby biznesowe, a my zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.
Chmura dla Twojej firmy
Oprogramowanie w Chmurze Comarch wspiera wiele obszarów funkcjonowania firmy, w tym pracę zdalną, sprzedaż internetową, mobilność i bezpieczeństwo danych. Napisz do nas, a my przedstawimy narzędzia, których potrzebujesz.