Na pokładzie Enterprise musiał być chłopiec z zaczarowanym ołówkiem. Przechadzać się pod rękę z Kirkiem i Spockiem, rysując dla nich gadżety, z których korzystali. Dlaczego? Bo wiele z tych nowinek technologicznych, wydawałoby się – należących do kategorii science fiction, zmaterializowało się w ostatnich latach. Kto wie, czy Piotrek, bohater kreskówki, nie maczał w tym palców!

Mało tego. Rzeczywistość przerosła futurystyczne wizje rodem ze „Star Treka”. Dziś możemy podłączyć do Internetu właściwie każdy element naszego ubioru, który będzie na bieżąco odczytywał i analizował nie tylko nasze funkcje życiowe, ale też emocje. Jeszcze chwila i nie będziemy musieli po te ubrania wychodzić do sklepów – wszystko wydrukujemy na drukarkach 3D w naszych również wydrukowanych domach, przegryzając czekoladę też oczywiście z maszyny 3D. I płacąc bitcoinami.

Co na to biznes? Każdy przedsiębiorca na pewno ucieszy się z tego, że pasujący do garnituru krawat będzie mógł szybko wyprodukować w zaciszu własnego domu, pijąc poranną kawę. Ale czy to jedyne udogodnienie, którego może spodziewać się w 2014 roku? Nie! Ten rok przyniesie mu także dostęp do niezwykłej ilości danych, które błyskawicznie analizowane będą w stanie przenieść go w inny wymiar biznesu. W wymiar, w którym rządzi chmura, mobilność i efektywność.

Jak widać, w rysowaniu i obrazkach jest coś magicznego, dlatego i my postanowiliśmy zabawić się w Piotrków z ołówkami i przygotowaliśmy dla Państwa wiele infografik, które – mamy nadzieję – przybliżą zagadnienia omawiane w tym numerze „Nowoczesnego Zarządzania”. A ponieważ i świat „Star Treka” nie jest nam obcy, przenieśliśmy nasz magazyn również do wirtualnej czytelni. 

Spis treści

Aktualności:

4. Aktualności z rynku

Temat numeru:

5. Ewolucja w stronę ERP 2.0

8. W świecie Wielkiego Brata

10. BYOD

14. Wymagający, poinformowany, najważniejszy

Nowe rozwiązania:

17. Bitcoin – globalna rewolucja finansowa

20. Serce, dom i zaczarowany ołówek

22. Odzież nie tylko dla geeków

25. Oszczędzaj na wydruku i wysyłce korespondencji

26. Inspektor Gadżet

Rynek:

28. Wizja przyszłości

36. Co nas czeka w 2014?

37. Dokąd zmierza e-commerce?

40. Co z perspektywą 2014? Czyli o nowym budżecie Unii Europejskiej na innowacje w MSP

42. 5 powodów, dla których warto wybrać biuro rachunkow

Wiedza:

44. A czy Ty wiesz, skąd przyszedł Twój klient?

46. Wizualność sprzedażowa

48. Skąd ten trend?

49. Zaszufladkowani

50. e-klucz do rozwoju

52. Law in Brief

55. Facebook zmusza biznes do wysiłku

56. Skuteczny e-mail marketing od podstaw

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza