Zaczyna się długi weekend listopadowy, zatem najwyższa pora na zaplanowanie wypoczynku. Oto moje propozycje na ten okres. Mam nadzieję, że te pomysły posłużą za inspirację przy planowaniu długiego weekendu i wypoczynku zimowego. Udanego weekendu listopadowego!

 

Zagranica

Wyspy Kanaryjskie

Jedyne pięć godzin lotu i tylko 300 zł – tak zazwyczaj wygląda lot w jedną stronę tanimi liniami lotniczymi Ryanair z lotniska Warszawa-Modlin do Las Palmas de Gran Canaria. W tym roku oferta została poszerzona na sezon zimowy także o tanie loty na Teneryfę i Fuerteventurę. Irlandzki przewoźnik zapowiada też utrzymanie połączeń w lecie 2015 roku.

 

Maroko

Kraj, który jest już na innym kontynencie, ale jednak jeszcze dość blisko Europy, przyjazny turystom z innych krajów i względnie bezpieczny. Może warto teraz zwiedzić ten piękny region? Dolecimy tam tradycyjnymi i tanimi lotami (często z przesiadką w Hiszpanii).

 

Egipt

Ostatnio mniej popularna destynacja, a przez to tańsza. Z pewnością z dobrym wypoczynkiem kojarzą się takie nazwy kurortów jak Hurghada, Sharm El Sheikh, Marsa El Alam czy Taba. Warto zapytać w biurze podróży o ofertę last minute na wakacje nad Morzem Czerwonym. Ceny regularne zaczynają się od półtora tysiąca złotych od osoby za tydzień.

 

Brazylia

Dobra okazja na zwiedzanie kraju tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Jeśli oglądaliście mundial w telewizji i zatęskniliście za przygodą w Ameryce Południowej, może właśnie teraz nastał dobry czas na odwiedzenie tego państwa? Powinno być taniej niż w czerwcu.

 

Bruksela (Belgia)

Możecie znaleźć się w Brukseli, sercu Unii Europejskiej, przed dotychczasowym premierem Donaldem Tuskiem. Tanie loty są dostępne z wielu lotnisk w Polsce, a promocje na ten kierunek oferuje między innymi PLL LOT. Do Brukseli najlepiej wybrać się wiosną, ale jesień też bywa tu przyjemna.

 

Rejsy promem z Polski do Skandynawii

Po drugiej stronie Bałtyku będzie już zimno, ale nie warto się tym przejmować, bo w zamian dostajemy najczystsze powietrze w Europie. Możemy wybrać się na przykład w rejs ze Szczecina do Ystad linią promową Unity Line lub z Gdyni do Karlskrony na pokładzie Stena Line. Obie miejscowości są w Szwecji i świetnie nadają się na jednodniowe zwiedzanie. Rejs to ciekawa odskocznia od latania czy jeżdżenia samochodem i pociągiem.

 

Polska

Jastrzębia Góra

Choć do niedawna to przylądek Rozewie był uznawany za najdalej wysunięty na północ punkt Polski, obecnie to Jastrzębia Góra słynie z takiego punktu. Obelisk symbolizujący to miejsce nazywany jest Gwiazdą Północy. Morze po sezonie to też bardzo interesująca opcja – zwłaszcza dla spacerowiczów.

 

Świętokrzyskie

Kielce to miasto interesujące i dla starszych, i dla młodszych turystów. Znajdziemy tu między innymi Muzeum Zabawek, intrygujące zabytki, deptak oraz rezerwat przyrody Kadzielnia. Blisko stąd w Góry Świętokrzyskie, po których przyjemnie będzie przejść się w słoneczny jesienny dzień.

 

Wrocław

To miasto piękne jest o każdej porze roku. Bez wątpienia stolica Dolnego Śląska to jedno z tych miast, które należy odwiedzić choć raz w życiu. Warto wybrać się na zwiedzanie muzeów i starówki właśnie teraz, gdy nie ma już intensywnego słońca.

Poznań

Na pewno warto zobaczyć!. Dla mieszkańca Krakowa dziwne jest, że w Poznaniu wszyscy idą spać tak wcześnie, a starówka pustoszeje w nocy, ale za dnia dzieje się tu naprawdę dużo.

 

Warszawa

W kinach króluje film „Miasto 44”, niedawno wspominaliśmy Powstanie Warszawskie. Warszawa to miejsce pełne różnych odcieni. Punktem obowiązkowym każdej podróży powinno być Muzeum Powstania Warszawskiego, a także Centrum Nauki Kopernik.

 

Wieliczka i Kraków

Podziemia Kopalni Soli w Wieliczce ochronią nas przed ewentualną nieprzyjazną pogodą. Tutaj klimat jest zawsze taki sam i trzeba się trochę ubrać (latem) lub rozebrać (zimą). W słoneczny dzień w Krakowie z pewnością nie będziemy się nudzić, zwiedzając zabytki na świeżym powietrzu. Dla tych, którzy przybędą do stolicy Małopolski pierwszy raz, polecamy od razu wizytę w punktach informacji turystycznej. Ich pracownicy pomogą wybrać z wielu atrakcji to, co zainteresuje nas najbardziej.

 

Chełm

Równie interesujące, choć zapewne mniej znane, są podziemia kredowe w Chełmie na Lubelszczyźnie. Warto przy okazji wyjechać z tego miasta na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie – są tu wspaniałe jeziora, m.in. Białe w pobliżu Włodawy. Uspokajający kontakt z naturą i oczyszczenie płuc gwarantowane!

 

 

Autor: Grzegorz Pękała

Niezależny bloger podróżniczy zafascynowany nowymi technologiami w turystyce. Autor serwisu: praktycznyprzewodnik.blogspot.com

Artykuł pochodzi z magazynu Nowoczesne Zarządzanie nr 2/2014.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza