Zrób sobie wakacje w długi weekend listopadowy

Zaczyna się długi weekend listopadowy, zatem najwyższa pora na zaplanowanie wypoczynku. Oto moje propozycje na ten okres. Mam nadzieję, że te pomysły posłużą za inspirację przy planowaniu długiego weekendu i wypoczynku zimowego. Udanego weekendu listopadowego!

 

Zagranica

Wyspy Kanaryjskie

Jedyne pięć godzin lotu i tylko 300 zł – tak zazwyczaj wygląda lot w jedną stronę tanimi liniami lotniczymi Ryanair z lotniska Warszawa-Modlin do Las Palmas de Gran Canaria. W tym roku oferta została poszerzona na sezon zimowy także o tanie loty na Teneryfę i Fuerteventurę. Irlandzki przewoźnik zapowiada też utrzymanie połączeń w lecie 2015 roku.

 

Maroko

Kraj, który jest już na innym kontynencie, ale jednak jeszcze dość blisko Europy, przyjazny turystom z innych krajów i względnie bezpieczny. Może warto teraz zwiedzić ten piękny region? Dolecimy tam tradycyjnymi i tanimi lotami (często z przesiadką w Hiszpanii).

 

Egipt

Ostatnio mniej popularna destynacja, a przez to tańsza. Z pewnością z dobrym wypoczynkiem kojarzą się takie nazwy kurortów jak Hurghada, Sharm El Sheikh, Marsa El Alam czy Taba. Warto zapytać w biurze podróży o ofertę last minute na wakacje nad Morzem Czerwonym. Ceny regularne zaczynają się od półtora tysiąca złotych od osoby za tydzień.

 

Brazylia

Dobra okazja na zwiedzanie kraju tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Jeśli oglądaliście mundial w telewizji i zatęskniliście za przygodą w Ameryce Południowej, może właśnie teraz nastał dobry czas na odwiedzenie tego państwa? Powinno być taniej niż w czerwcu.

 

Bruksela (Belgia)

Możecie znaleźć się w Brukseli, sercu Unii Europejskiej, przed dotychczasowym premierem Donaldem Tuskiem. Tanie loty są dostępne z wielu lotnisk w Polsce, a promocje na ten kierunek oferuje między innymi PLL LOT. Do Brukseli najlepiej wybrać się wiosną, ale jesień też bywa tu przyjemna.

 

Rejsy promem z Polski do Skandynawii

Po drugiej stronie Bałtyku będzie już zimno, ale nie warto się tym przejmować, bo w zamian dostajemy najczystsze powietrze w Europie. Możemy wybrać się na przykład w rejs ze Szczecina do Ystad linią promową Unity Line lub z Gdyni do Karlskrony na pokładzie Stena Line. Obie miejscowości są w Szwecji i świetnie nadają się na jednodniowe zwiedzanie. Rejs to ciekawa odskocznia od latania czy jeżdżenia samochodem i pociągiem.

 

Polska

Jastrzębia Góra

Choć do niedawna to przylądek Rozewie był uznawany za najdalej wysunięty na północ punkt Polski, obecnie to Jastrzębia Góra słynie z takiego punktu. Obelisk symbolizujący to miejsce nazywany jest Gwiazdą Północy. Morze po sezonie to też bardzo interesująca opcja – zwłaszcza dla spacerowiczów.

 

Świętokrzyskie

Kielce to miasto interesujące i dla starszych, i dla młodszych turystów. Znajdziemy tu między innymi Muzeum Zabawek, intrygujące zabytki, deptak oraz rezerwat przyrody Kadzielnia. Blisko stąd w Góry Świętokrzyskie, po których przyjemnie będzie przejść się w słoneczny jesienny dzień.

 

Wrocław

To miasto piękne jest o każdej porze roku. Bez wątpienia stolica Dolnego Śląska to jedno z tych miast, które należy odwiedzić choć raz w życiu. Warto wybrać się na zwiedzanie muzeów i starówki właśnie teraz, gdy nie ma już intensywnego słońca.

Poznań

Na pewno warto zobaczyć!. Dla mieszkańca Krakowa dziwne jest, że w Poznaniu wszyscy idą spać tak wcześnie, a starówka pustoszeje w nocy, ale za dnia dzieje się tu naprawdę dużo.

 

Warszawa

W kinach króluje film „Miasto 44”, niedawno wspominaliśmy Powstanie Warszawskie. Warszawa to miejsce pełne różnych odcieni. Punktem obowiązkowym każdej podróży powinno być Muzeum Powstania Warszawskiego, a także Centrum Nauki Kopernik.

 

Wieliczka i Kraków

Podziemia Kopalni Soli w Wieliczce ochronią nas przed ewentualną nieprzyjazną pogodą. Tutaj klimat jest zawsze taki sam i trzeba się trochę ubrać (latem) lub rozebrać (zimą). W słoneczny dzień w Krakowie z pewnością nie będziemy się nudzić, zwiedzając zabytki na świeżym powietrzu. Dla tych, którzy przybędą do stolicy Małopolski pierwszy raz, polecamy od razu wizytę w punktach informacji turystycznej. Ich pracownicy pomogą wybrać z wielu atrakcji to, co zainteresuje nas najbardziej.

 

Chełm

Równie interesujące, choć zapewne mniej znane, są podziemia kredowe w Chełmie na Lubelszczyźnie. Warto przy okazji wyjechać z tego miasta na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie – są tu wspaniałe jeziora, m.in. Białe w pobliżu Włodawy. Uspokajający kontakt z naturą i oczyszczenie płuc gwarantowane!

 

 

Autor: Grzegorz Pękała

Niezależny bloger podróżniczy zafascynowany nowymi technologiami w turystyce. Autor serwisu: praktycznyprzewodnik.blogspot.com

Artykuł pochodzi z magazynu Nowoczesne Zarządzanie nr 2/2014.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza