Oprogramowanie dla Przemysłu 5.0

Zarządzaj fabryką w jednym miejscu

Comarch dla Przemysłu 5.0 wykorzystuje technologie Internetu Rzeczy (IoT) wprowadzając procesy produkcyjne w erę digitalizacji danych.

Klasyczne systemy MES skupiają się na integracji maszyn z systemami IT na produkcji, wyróżnikiem Comarch jest zapewnienie pełnego wsparcia użytkownikom (w tym operatorom) nadzorującym produkcję poprzez:

Internet rzeczy

Wykorzystanie Internetu Rzeczy (IoT) co pozwala na wymianę danych na linii maszyna-maszyna oraz na usprawnienie komunikacji pomiędzy ludźmi skracając czas przebiegu informacji krytycznych, mających bezpośredni wpływ np. na koszty wytworzenia.

Integracja z maszynami

Integrację ręcznie wprowadzanych danych z informacjami z maszyn, czujników i innych systemów IT (np. ERP, WMS), nadając im znaczenie oraz zapewniając dostęp z dowolnego miejsca (zarówno w zakładzie produkcyjnym jak i w chmurze).

Business Intelligence

Zbieranie, agregację i analizę dużych zbiorów danych, wykorzystując systemy klasy BI (Business Intelligence) oraz sztuczną inteligencję (AI) co pozwala na podejmowanie szybszych i trafniejszych decyzji w oparciu o rzeczywiste dane produkcyjne.

Wskaźniki OEE

Definiowanie wskaźników OEE (Overall Equipment Effectiveness) i innych KPI (Key Performance Indicators) w dowolny sposób usprawniając obserwowalność linii produkcyjnych oraz skracając czas reakcji na zdarzenia produkcyjne.

Skontaktuj się z naszym ekspertem

Zdigitalizuj swoją produkcję wdrażając nowoczesne oprogramowanie Comarch

Każda rewolucja niesie obawy przed zmianami, dlatego w Comarch projektując nasze systemy koncentrujemy się na ich użytkownikach. W dziedzinie cyfryzacji i automatyzacji przedsiębiorstw produkcyjnych od pewnego czasu dominuje koncepcja czwartej rewolucji przemysłowej (Przemysł 4.0). Jej nacisk kładzie się głównie na wykorzystanie istniejących technologii oraz adaptację nowych, w celu przeniesienia zdolności podejmowania decyzji z obszaru ludzkiego na kompetencje technologii.

Comarch IoT MES jako jeden z produktów sektora Enterprise Solutions w Comarch S.A. stanowi nie tylko kontynuację takich działań, ale też rozwiązanie idealnie wpisujące się w nowe idee i trendy kontroli procesów produkcyjnych. Z pomocą tego oprogramowania wraz z użytkownikiem wkraczamy w erę Przemysłu 5.0 i w kolejny etap zrównoważonego rozwoju, uwzględniającego ekonomiczne, ekologiczne i społeczne aspekty, stawiając w centrum każdego procesu produkcyjnego właśnie człowieka – jednostkę. Technologie mają się skupiać wokół niej i spełniać potrzeby oraz interesy człowieka tak, aby pytanie brzmiało: Co jeszcze technologia może dla Ciebie zrobić? Jak pomóc, wesprzeć i usprawnić Twoją produkcję?

Celem koncepcji Przemysłu 5.0 jest usprawnianie procesów produkcyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych interfejsów, które ułatwiają pracę, ograniczając jednocześnie liczbę popełnianych błędów, by finalnie wprowadzić zakład produkcyjny w nową erę industrializacji - wykorzystując najnowsze technologie zwiększające wydajność, zmniejszające koszty, a wszystko to przy lepszym wykorzystaniu potencjału pracowników.

Co nas wyróżnia?

IoT i łączność z maszynami 

Zgodnie z ideą Przemysłu 5.0 dostarczamy rzeczywiste dane produkcyjne, bezpośrednio z dowolnej maszyny w Twoim zakładzie.

UNS - Unified namespace

Zintegrujemy się z Twoim ekosystemem przez proste podłączenie za pomocą UNS – jedno źródło prawdy zgodne ze standardem ISA-95, pozwalające na obniżenie kosztów integracji.

OEE/KPI

W czasie rzeczywistym zgodnie ze standardami ISO 22400, prezentujemy dane o efektywności produkcji i pozostałych kluczowych wskaźnikach produkcyjnych.

Wdrożenie i SLA

Wykonamy instalacje i kompleksowe uruchomienie systemu oraz zapewnimy opiekę i wsparcie techniczne w trakcie użytkowania systemu.

Kompleksowe rozwiązania dla Przemysłu 5.0, które usprawnią Twoją produkcję

Comarch IoT MES

Kontroluj i analizuj procesy produkcyjne w czasie rzeczywistym, dzięki dedykowanej aplikacji IoT MES. Pozyskiwanie danych wprost z linii produkcyjnych pozwala nie tylko na optymalizację kosztów, ale także na określanie wartości OEE – kluczowej w podejściu Lean Manufacturing. 

Comarch IoT MES Industry 5.0 to także możliwość integracji z funkcjonującymi już wcześniej systemami i urządzeniami, dzięki zastosowaniu modernizacji – retrofittingu istniejącego parku maszynowego oraz uzupełnieniu odpowiedniego oprzyrządowania. Sprawdź jeszcze większe możliwości aplikacji i jej zastosowania w przemyśle.

  • Eliminacja dokumentacji papierowej
  • Monitorowanie czasu pracy maszyn
  • Obliczanie OEE i KPI w czasie rzeczywistym
  • Zwiększanie efektywności i zmniejszanie strat

Dowiedz się więcej

Integrujemy się z systemami ERP

Nasze usługi związane z Przemysłem 5.0, wspierane są przez ponad 20-letnie doświadczenie w rozwijaniu rozwiązań ERP, systemów magazynowych, BI, IoT i automatyki, co pozwala nam z sukcesem realizować projekty i dostosowywać szczegóły wdrożeń do specyficznych wymagań naszych klientów.

Comarch ERP

System ERP przy pomocy dedykowanych modułów pomaga zarządzać firmą integrując i automatyzując najważniejsze procesy związane z prowadzeniem biznesu. Oprogramowanie klasy ERP wspiera kluczowe procesy biznesowe w firmach: sprzedaż, handel, finanse i księgowość, produkcję, magazyn, płace i kadry. Dedykowane moduły i aplikacje pomagają w podejmowaniu kluczowych decyzji poprzez raportowanie i analizy.

Dowiedz się więcej

Comarch BI

Oprogramowanie Business Intelligence do analizy biznesowej oraz controllingu będące zarówno integralną częścią systemów Comarch ERP, jak również dedykowane projektom klasy Enterprise dla firm na całym świecie. Pomaga w procesie podejmowania decyzji biznesowych popartych danymi, co w efekcie pozwala na znacznie efektywniejsze planowanie i zarządzanie, a także zapewnienie pełnego wglądu w sytuację firmy.

Dowiedz się więcej

Comarch WMS

WMS usprawnia wszystkie procesy, które zachodzą w magazynach wysokiego składowania, pozwalając na pełną kontrolę przepływu towarów w firmie, dzięki pełnej integracji z systemami Comarch ERP. Magazynowy system informatyczny ma ogromne znaczenie dla średnich i dużych firm handlowych i produkcyjnych z magazynami o złożonej strukturze, gdzie każdego dnia przebiega mnóstwo wieloetapowych procesów magazynowych.

Dowiedz się więcej

Skontaktuj się z naszym ekspertem

Poznaj klientów, u których wdrożyliśmy rozwiązania Comarch IoT MES z wykorzystaniem Comarch Industry 5.0

Newsy

Pobierz White Paper

Efektywna cyfryzacja oparta na danych

Pobierz darmowy White Paper opisujący kompleksowo wyzwania branży produkcyjnej w epoce cyfryzacji oraz rolę systemów klasy MES w optymalizacja produkcji. 

Z materiału dowiesz się w jaki sposób systemy MES pomagają wykorzystywać pełen potencjał produkcyjny przedsiębiorstw i dlaczego warto w nie zainwestować.

Pobierz

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza