Business Intelligence

Sprawdzone rozwiązania Business Intelligence od Comarch ERP

Comarch BI Point

Sprawdź- pierwszy miesiąc za darmo!

Bi Point Menadżer to nowa usługa dostępna w modelu chmurowym, dedykowana Biurom Rachunkowym korzystającym z oprogramowania Comarch ERP Optima BR.

Sprawdź- pierwszy miesiąc za darmo!

Comarch ERP BI

Kliknij po więcej

Business Intelligence dla firm, które posiadają system Comarch lub poszukują systemu ERP z rozwiniętą analityką

Kliknij po więcej

BI pod klucz

Kliknij po więcej

Business Intelligence dla średnich lub dużych firm, które nie chcą zmieniać systemu ERP, ale chcą rozbudować go o moduł BI.

Kliknij po więcej

Comarch Business Intelligence

Od 14 lat budujemy rozwiązania Business Intelligence, będące zarówno integralną częścią systemów Comarch ERP, jak również dedykowane projekty klasy Enterprise na całym świecie. Wykorzystując nabyte doświadczenie, kwalifikacje i know-how, tworzymy rozwiązania przeznaczone i dostosowane do potrzeb firm każdej wielkości, niezależnie od branży, w której działa.

Dowiedz się więcej

Rozwiązania dla branż

Business Intelligence - analityka biznesowa i controlling

Business Intelligence to pojęcie o szerokim zakresie, które może być również rozumiane jako analityka biznesowa czy controlling. Jego głównym celem jest wspieranie procesu podejmowania decyzji w biznesie, co w konsekwencji pozwala na znacznie efektywniejsze planowanie i zarządzanie oraz zapewnienie pełnego wglądu w sytuację firmy.  Dzięki temu menadżerowie mogę sprawniej identyfikować niepożądane zjawiska, a także im zapobiegać. Narzędzia klasy BI dostarczają przekrojowej, zagregowanej oraz wielowymiarowej analizy pochodzącej z wielu źródeł. Nie tylko pomagają więc odkrywać zależności w obszarze finansowym, ale mogą być również wykorzystywane w zarządzaniu wielkościami związanymi z produkcją, sprzedażą, logistyką, zasobami ludzkimi czy marketingiem.

W ramach rozwiązań Business Intelligence użytkownicy mogą w prosty i przejrzysty sposób analizować dane przy wykorzystaniu raportów, jak również przekształcić skomplikowane dane w użyteczną i usystematyzowaną wiedzę w postaci wykresów, map, tabel czy wskaźników dzięki zastosowaniu interaktywnych oraz intuicyjnych pulpitów menadżerskich, czyli dashboardów. W efekcie możliwe jest zaprezentowanie szerokiego zakresu informacji w różnorodny sposób, a analizy stają się łatwo dostępne podczas wieloobszarowego monitorowania sytuacji w przedsiębiorstwie. Przy użyciu kluczowych wskaźników efektywności można natomiast dostarczyć najważniejsze informacje o wydajności działań prowadzonych w firmie oraz odnieść bieżące wyniki do założonych celów i zadań strategicznych czy operacyjnych

Głównym elementem systemów BI jest hurtownia danych, odpowiedzialna za gromadzenie informacji pochodzących z różnych źródeł (np. z raportu kasowego) oraz tworzenie na ich podstawie obszarów analitycznych, czyli tematycznych modeli biznesowych opartych o miary i wymiary. W jej ramach funkcjonuje narzędzie do budowania i zarządzania hurtownią danych – Data Warehouse Manager, które jest odpowiedzialne za wspomaganie i nadzorowanie procesu zasilania hurtowni, a także za administrowanie procesem ładowania i transformacji danych. Nasi deweloperzy posiadają bogate doświadczenie w różnorodnych technologiach, co daje Klientowi pewność, iż rozwiązanie będzie dopasowane do jego wymagań. Co więcej, tworzymy własną technologię Comarch BI.

Dowiedz się co wyróżnia rozwiązania Business Intelligence od Comarch >>

Szerokie obszary analizy biznesowej: predykcja i Big Data

Często, w ramach rozszerzenia zakresu standardowej platformy Business Intelligence, realizowane są również dodatkowe zagadnienia skupiające się wokół zaawansowanej analityki, które mogą obejmować m.in. segmentację klientów, analizę koszykową, analizę odejść  czy predykcję. Analiza przyszłych zdarzeń, odkrywanie wzorców i anomalii czy identyfikacja zmiennych i relacji owocuje lepszym zrozumieniem własnego biznesu. Również  zbieranie i przechowywanie ogromnych, nieustrukturyzowanych oraz różnorodnych zbiorów danych do celów analitycznych, powszechnie nazywane Big Data, mają obecnie na rynku ogromny wpływ na rozwój różnego rodzaju branż.

Planowanie działań dzięki data mining 

Dzięki zespołowi Data Scientist jesteśmy w stanie tworzyć zaawansowane modele analityczne opierające się o procesy data mining, pozwalające na lepsze planowanie działań i analizowanie informacji z różnych perspektyw, oraz o analizy predykcyjne, które przy wykorzystaniu technik statystycznych umożliwiają wizualizację prawdopodobnych wyników. Co więcej, poprzez duży udział usług lojalnościowych oraz telekomunikacyjnych w naszym doświadczeniu, nasze systemy z powodzeniem przetwarzają setki terabajtów danych, jednocześnie wydobywając z nich informacje istotne w procesie zarządzania.

BI w praktyce

Nasze 14-letnie doświadczenie, w trakcie którego zrealizowaliśmy ponad 50 popartych referencjami zadowolonych klientów projektów dla zarówno globalnych, jak i lokalnych marek pozwala nam sprawnie realizować każdy następny projekt i radzić sobie z kolejnymi wyzwaniami. Co istotne, nasz zespół, dzięki wdrożeniom w różnych sektorach, dysponuje specjalistyczną wiedzą branżową, co znacznie ułatwia i przyspiesza proces realizacji projektu niezależnie od branży. Dodatkowo dział Business Intelligence, współpracując z różnymi działami firmy Comarch, gwarantuje klientowi gotowe modele generyczne, a co za tym idzie -natychmiastowy dostęp do kompleksowego zestawu informacji w danej dziedzinie.

Opinie o Comarch BI

Dzięki regularnemu dostarczaniu przez Comarch Business Intelligence potrzebnych sprawozdań, mamy możliwości pełnego wglądu w sytuację firmy na cotygodniowych zebraniach menadżerów stacji. Pozwala nam to na łatwiejsze identyfikowanie i zapobieganie zjawiskom niepożądanym oraz na wykorzystywanie wszystkich nadążających się okazji.

Krzysztof Podosek Kierownik projektu w BP

Poznaj opinie wszystkich klientów

(…) Spoglądając z perspektywy czasu zarówno na dostarczone rozwiązanie oraz realizację wdrożenia, możemy je zarekomendować z pełnym przekonaniem jako narzędzie analityczne, które sprawdziło się w naszym przedsiębiorstwie i efektywnie wspiera pracę analityków BGK.

Andrzej Ladko, Vice-president of the Management Board, Bank Gospodarstwa Krajowego

Poznaj opinie wszystkich klientów

Poszukiwaliśmy rozwiązania klasy Business Intelligence, które znacznie skróciłoby czasy generowania wykorzystywanych przez nas raportów, a także integrowało dotychczasowe źródła danych w jednym miejscu. Istotne było dla nas także, aby platforma zapewniała możliwość przyszłej jej rozbudowy o nowe obszary analityczne.

Bogdan Hanzelka Dyrektor ds.Projektów Strategicznych, Agata Meble

Poznaj opinie wszystkich klientów

Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani technicznym rozwiązaniem jakie zostało wykonane przez zespół Comarch BI, jako że osiągnięto wszystkie założone cele oraz oczekiwania. Chciałbym również podziękować zespołowi BI Data Science za zaangażowanie i podjęty wysiłek.

JTI (Japan Tobacco International)

Poznaj opinie wszystkich klientów

Platforma Comarch Business Intelligence pozwoliła nam na skoncentrowanie się na działalności podstawowej Grupy Cersanit, podejmowaniu właściwych decyzji, identyfikowaniu szans i zagrożeń, zamiast na sporządzaniu raportów.

Marcin Falkiewicz - IT Manager Cersanit

Poznaj opinie wszystkich klientów

Chcesz wiedzieć więcej? Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.