System klasy ERP dla przemysłu kosmetycznego

Mimo zawirowań gospodarczych jakie obserwujemy, branża kosmetyczna wydaje się być dość odporna na te problemy. Według prognoz PMP, rynek artykułów kosmetycznych w Polsce w latach 2023-2027 będzie rósł w tempie ok. 3-5% rocznie. Wyzwaniem dla producentów jest jednak wzrost cen surowców, opakowań, energii elektrycznej, czy gazu oraz pytanie, jak będą zachowywać się konsumenci w obliczu dwucyfrowej inflacji. Sporym utrudnieniem są też problemy z transportem, czy wstrzymanie handlu z Rosją i Białorusią, co na wielu firmach wymusiło konieczność poszukania odbiorców na innych rynkach.

Firmy działające w tej branży muszą nieustannie śledzić zmiany na rynku i starać się szybko przystosować do warunków, w jakich przychodzi im działać. Szczególne wyzwania mają przed sobą firmy produkcyjne, których specyfika wymaga m.in. dobrego zarządzania recepturami, optymalnego planowania zleceń, czy nieustannej kontroli jakości

Pobierz kompendium

Oprogramowanie dla branży kosmetycznej

Jakość, automatyzacja procesów, traceability

Znakomita większość firm stawia na dobrą jakość produktów, a co za tym idzie musi dbać o jakość surowców, czy prowadzić badania laboratoryjne nad nowymi recepturami. Kluczowa w procesach produkcji kosmetyków jest precyzyjna identyfikowalność pochodzenia wyrobów i wykorzystania surowców tzw. traceability. Niezbędnym elementem jest nadzór nad produkcją prowadzony na każdym etapie realizacji, od tworzenia receptur, badań laboratoryjnych, naważania, aż do wytworzenia finalnego produktu.

Nieodzowną pomocą w sprawnym przeprowadzeniu tych procesów stanowi odpowiednie oprogramowanie, które będzie stało na straży wszelkich norm, zautomatyzuje pracę i zniweluje możliwość popełnienia błędów.

Produkcja kosmetyków : kontrola jakosci, traceability

Produkcja kosmetyków ze sprzedażą online B2B

Do codziennych wyzwań związanych z produkcją kosmetyków doszedł jeszcze aspekt związany z przyspieszonym rozwojem e-commerce w warunkach pandemii COVID-19.  Posiadanie wydajnego systemu ERP (zwłaszcza obszar handlu i magazynu), połączonych bezpośrednio z oprogramowaniem e-commerce i platformami B2B, daje producentom możliwość zyskania przewagi konkurencyjnej i sprawne uruchomienie sprzedaży online.

Produkcja kosmetyków i sprzedaż: drogerie, sieci przez platforma B2B - e sklep

W jakich obszarach systemy Comarch ERP pomogą firmom z branży kosmetycznej?

Oferta Comarch

Pobierz mini kompendium, zapoznaj się z ofertą Comarch dla branży kosmetycznej, zobacz filmy z wdrożeń i przeczytaj artykuły, w których opisujemy, jak nasze rozwiązania sprawdzają się w firmach produkujących i sprzedających kosmetyki. Specjalnie dla czytelników mini kompendium udostępniamy także nagrania z konferencji dla firm produkcyjnych „Produkcja w dobrych rękach 2022”, do których wcześniej można było uzyskać dostęp jedynie po rejestracji.

Wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę dopasowaną do Twoich oczekiwań
oraz kompendium dla branży kosmetycznej

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe
Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki marketingu bezpośredniego na telefon, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą telefonicznie. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.