Oprogramowanie dla sklepów

Programy klasy ERP - branżowe rozwiązania dla firm od Comarch

Dobór rozwiązania odpowiedniego dla skali przedsiębiorstwa handlowego i ilości punktów sprzedaży jest kluczowy dla prawidłowego dostosowania możliwości systemu do wymagań biznesowych.

W ofercie Comarch znajdują się systemy klasy POS (Point Of Sales) dedykowane dla mikroprzedsiębiorstw, małych sklepów, niewielkich, kilkuoddziałowych sieci jak i dużych sieci handlowych oraz sklepów wielkopowierzchniowych, wyposażonych w wiele stanowisk kasowych. 

Przetestuj demo

Sprawne procesy sprzedażowe

Istotnym elementem jest powiązanie procesów sprzedażowych ściśle związanych ze sprzedażą stacjonarną z innymi procesami realizowanymi w ramach idei unified commerce np. odbiór zamówień internetowych lub ich kompletacja w sklepie i wysłanie do kupującego, realizacja procesów reklamacyjnych, zwrotów i wymiany towarów lub dostępność promocji i rabatów z każdego poziomu prowadzenia sprzedaży.

Obsługa pojedynczego sklepu detalicznego

Comarch ERP XT POS jest integralną częścią Comarch ERP XT. Za pomocą aplikacji dedykowanej na tablety z systemem Android lub iOS sprzedaż może być prowadzona zarówno w zwykłym sklepie, jak i sklepie typu pop-up store oraz na wyspach, kornerach, czy w małych sklepach w galeriach handlowych.

W tego typu miejscach niezwykle ważne jest wykorzystanie urządzeń o niewielkich rozmiarach, które komunikują się bezprzewodowo. Wszystkie wystawione dokumenty od razu znajdują się w systemie Comarch ERP XT, gdzie można je dalej procesować, analizować czy też wysłać do księgowości.

Więcej o Comarch ERP XT POS

Użytkowniczka przeglądająca na tablecie Comarch ERP XT POS

Doskonałe narzędzie dla sklepów

Comarch ERP Optima Detal jest modułem programu do zarządzania Comarch ERP Optima dedykowanym do prowadzenia sprzedaży w pojedynczych sklepach detalicznych. Ze specjalnie zaprojektowanym ekranem, pozwalającym na szybką obsługę klientów stanowi doskonałe narzędzie pracy w niedużych sklepach.

W standardzie moduł współpracuje z ekranami dotykowymi, czytnikami kodów kreskowych, terminalami płatniczymi i drukarkami fiskalnymi. Moduł posiada intuicyjny i czytelny interfejs, dzięki czemu pracownicy sklepu mogą skupić się na obsłudze klientów. 

Więcej o Comarch ERP Optima Detal

Zadowolona użytkowniczka Comarch ERP Optima Detal

Magazyn i realizacja zamówień

Handel nie może obejść się bez szeregu istotnych zadań  i procesów realizowanych w magazynach.

Zadowolenie końcowego klienta jest powiązane z czasem reakcji na złożone zamówienie oraz jego bezbłędną realizacją. Dobra organizacja procesów magazynowych pozwala na przyspieszenie wykonywanych czynności, szybsze zbieranie towarów z lokalizacji oraz przygotowywanie paczek i zlecanie wysyłek, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka popełnienia błędu przez pracownika. 

Obsługa magazynów w każdej firmie handlowej

Prowadzisz nieduży magazyn bez położeń, wykorzystujesz urządzenia mobilne, a może korzystasz z rozbudowanego magazynu wysokiego składowania? 

Oferujemy kilka systemów i aplikacji magazynowych, które sprawdzą się małych, średnich i dużych firmach o złożonych procesach logistycznych.

Wybierz system i testuj rozwiązania magazynowe

Obsługa wielosklepowej sieci sprzedaży

Dla przedsiębiorstw prowadzących sprzedaż w kilkunastu, czy kilkuset punktach sprzedaży oprócz intuicyjnego i czytelnego narzędzia wspierającego pracę sprzedawcy istotne jest skoordynowanie i płynne wymienianie informacji pomiędzy wszystkimi miejscami, w których realizowana jest sprzedaż.

Kluczowa jest również optymalizacja procesów zaopatrzenia punktów sprzedaży oraz możliwość szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuację biznesową. Comarch w swojej ofercie proponuje dwa uzupełniające się rozwiązania usprawniające procesy realizowane w punktach sprzedaży, które stanowią integralną część Platformy Comarch Unified Commerce.

Więcej o Comarch Unified Commerce

Obsługa POS z wielu urządzeń

Comarch POS jest zaawansowanym narzędziem dedykowanym do kompleksowej obsługi sklepów. Aplikacja jest przeznaczona na urządzenia klasy POS, ale z powodzeniem może być uruchomiona na laptopach lub komputerach stacjonarnych. Zastosowany model wymiany danych pozwala na pracę sklepu w trybie online z możliwością zapisu danych lokalnie w przypadku sytuacji braku połączenia z systemami centralnymi. W ramach rozwiązania dostępnych jest kilka sposobów tworzenia dokumentów sprzedaży w zależności od rodzajów artykułów.

Możliwa jest praca w oparciu o kody kreskowe, wybór towarów z interfejsu ze zdjęciami lub zastosowanie tzw. krótkich kodów artykułów. Narzędzie pozwala również na realizację obsługi zaplecza sklepu w zakresie ruchów towarowych pomiędzy sklepem, a innymi oddziałami w ramach przedsiębiorstwa, inwentaryzacji sklepu lub przesunięciami wewnętrznymi np. pomiędzy magazynem sklepu, a salą sprzedaży.

Więcej o Comarch POS

Uśmiechnięta kobieta korzysta ze sklepu

System POS na urządzenia mobilne

Comarch mPOS jest aplikacją dedykowaną na urządzenia mobilne z systemem Android. Aplikacja wspiera zarówno procesy sprzedaży m.in. sprzedaż paragonową, kompletację zamówień klientów, jak i procesy ściśle związane z magazynem sklepu np. przyjęcia towarów do sklepu, przygotowywanie wysyłek oraz procesy inwentaryzacyjne.

Aplikacja z powodzeniem może być używana na smartfonach i tabletach lub kolektorach dedykowanych do pracy mobilnej w sklepach. 

Więcej o Comarch mPOS

Użytkownik przegląda Comarch mPOS na tablecie

Zarządzanie siecią sklepów – systemy OMS

Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa, sprawne zarządzanie, prowadzenie jednolitej polityki firmowej, a w efekcie poprawa wyniku handlowego to wyzwania, przed jakimi stają właściciele sklepów detalicznych w warunkach nowoczesnej gospodarki rynkowej. W obecnych czasach potrzebne jest całościowe spojrzenie na wszystkie procesy operacyjne w ramach całej firmy, a jednocześnie dbałość o pojedyncze zdarzenia handlowe, będące podstawą prowadzenia biznesu detalicznego.

Uzupełnieniem systemów dedykowanych do pracy w punktach sprzedaży są systemy centralne odpowiadające za zarządzanie całą siecią sprzedaży, rozpoczynając od konfiguracji procesów w sklepach stacjonarnych, przez działania realizowane w rozwiązaniach e-commerce i sieć przedstawicieli handlowych, a na zarządzaniu towarem, zapasami zamówieniami kończąc. Są to systemy klasy OMS (Order Management System), których zadaniem jest kompleksowe zarządzanie ofertą, cenami, promocjami oraz relacjami z klientem.

Jest to miejsce zapewniające przejrzyste i scentralizowane źródło danych. W ofercie Comarch rolę systemów OMS pełnią odpowiednio dobrane do potrzeb Klientów moduły systemów ERP. W zależności od potrzeb, odpowiedni dobór narzędzi może zapewnić obsługę wyłącznie procesów realizowanych w sieci sprzedaży lub pełną obsługę całego przedsiębiorstwa, w tym również procesów zakupowych, finansowych, księgowych, czy związanych z obsługą kadrowo płacową.

Wypróbuj za darmo:

Logo Comarch ERP Optima

Używany przez ponad 75,000 firm program finansowo-księgowy dla małych i średnich przedsiębiorstw. Obsługuje sprzedaż z magazynem, kadry, płace oraz inne procesy w firmie.

Demo

Logo Comarch ERP XT

Program do fakturowania i księgowości z modułami do obsługi magazynu dla mikro firm i jednoosobowych działalności gospodarczych. Dostępny przez przeglądarkę oraz aplikacje Android i iOS.

Demo

Logo Comarch ERP XL

Zintegrowany system klasy ERP dla średnich i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych. Funkcjonalności systemu zgrupowane są w kilkunastu współpracujących ze sobą obszarach.

Demo

Logo Comarch ERP Enterprise

Program należy do elitarnego grona systemów o otwartej architekturze, który pasuje do każdego środowiska IT. Takie rozwiązanie daje możliwość dostosowania systemu do indywidualnych potrzeb firmy.

Demo

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza