Wizualizacja danych biznesowych

Wygodny dostęp do kluczowych informacji w Twojej firmie

Informacje i analizy biznesowe w jednym miejscu

W czasach gdy dane stanowią dla przedsiębiorcy coraz większą wartość a ich rzetelna analiza pozwala na ukształtowanie i rozwój biznesu, rozwiązania Business Intelligence są koniecznością w każdej firmie. Dzięki zgromadzeniu wszystkich analiz w jednym miejscu, Comarch BI Point to konkretna, przekrojowa wiedza o każdym obszarze działalności firmy.

Zamów dedykowane demo

Szybki dostęp do informacji

Dzięki Comarch BI Point tworzenie własnych analiz danych od ogółu do szczegółu oraz eksploracja występujących wizualnych wzorów i powiązań jest bardzo proste.

Intuicyjna obsługa, wykorzystanie mechanizmu drag&drop pozwala na odnalezienie nieoczywistych powiązań i ukrytych informacji.

Wizualizacja danych

Wizualizacja danych biznesowych z wykorzystaniem przejrzystych wykresów, tabel, wskaźników, map, czy własnych schematów, obrazów to główna cecha Comarch BI Point. Użytkownik ma do dyspozycji wiele opcji dostosowania tych elementów, wybór różnych typów wykresów, palet kolorystycznych, formatowania liczb i in.

Zaawansowane filtry i zastosowanie interakcji, pozwala na wygodną pracę z danymi, a także dostosowanie zakresu wyświetlanych informacji biznesowych, czy sterowanie horyzontem czasowym analizy. BI Point pozwala na tworzenie powiązań i przekazywanie parametrów wsadowych pomiędzy poszczególne elementy. Szybka i potrzebna informacja jest również dostępna dzięki uruchomieniu atrakcyjnych raportów kontekstowych.

Dashboard kierownika sprzedaży

Różne typy źródeł danych

W analizach można wykorzystywać różnego typu źródła danych jak kostki OLAP, relacyjne bazy danych MSSQL, Oracle czy PostgreSQL, jak również pliki Excel oraz csv. Aby tworzyć zaawansowane modele analityczne, miary wyliczalne, czy łączyć dane między sobą nie jest potrzebna wiedza o kodowaniu. Zarządzanie uprawnieniami do poszczególnych obszarów modelu danych dla poszczególnych użytkowników sprawia, że Twoje dane są kompletne i odpowiednio zabezpieczone.

Analizy i dane róznego typu - w comarch bi point

Wieloźródłowość

Wykorzystując mechanizm wieloźródłowości możliwe jest łączenie ze sobą danych z różnych źródeł za pomocą wizualnego kreatora przy pomocy mechanizmu drag&drop.  

BI point pozwala również na tworzenie reguł łączenia danych, zaawansowanych miar wyliczanych, czy własnych hierarchii danych. Stworzenie harmonogramu przetwarzania danych sprawia, że gotowe analizy biznesowe są dostępne od ręki, bez konieczności dłuższego oczekiwania oraz obciążania systemów źródłowych.

Wizualizacje geoprzestrzenne

W Comarch BI Point dostępne są różnorodne mapy do wizualizacji danych oraz możliwość tworzenia i wykorzystywania własnych obszarów geograficznych, aby pokazać np. punkty sprzedaży, czy obszar działalności.

Na własnych podkładach mapowych dane można przedstawiać atrakcyjnie i zrozumiale, np. ukazując schemat linii produkcyjnej, czy magazynu. Dzięki czemu wizualizacje danych jeszcze lepiej odzwierciedlają sposób działania Twojego przedsiębiorstwa.

Zapytaj o spersonalizowane demo Comarch BI Point dla Twoje firmy

Testuj za darmo

Analizy w dowolnym miejscu

Dostęp do raportów i analiz za pomocą dowolnego urządzenia wyposażonego w nowoczesną przeglądarkę internetową jest bardzo przydatny.

Responsywny interfejs aplikacji dostosowuje się do wielkości ekranu urządzenia i pozwala na lepsze doświadczenie w pracy z aplikacją. Informacje będą czytelne i wyświetlane w najwygodniejszej formie, dzięki czemu niezależnie od miejsca i okoliczności (podróż, spotkanie biznesowe) możesz użytecznie wykorzystywać swoje raporty i analizy.

Zarządzanie danymi 

Repozytorium raportów i modeli danych pozwala efektywniej zarządzać analizami i źródłami danych. BI Point pozwala również na zarządzanie różnorodnymi uprawnieniami oraz dostępami użytkowników do poszczególnych analiz.

Dzięki temu użytkownik uzyskuje pełen wgląd w wykorzystywanie narzędzia: może śledzić historię modyfikacji, czy przetwarzania obiektów. Praca w międzynarodowym środowisku również jest ułatwiona dzięki translacjom dla różnego typu analiz czy modeli danych, dzięki czemu jedna wersja raportu, może zostać wykorzystana przez obcojęzycznych użytkowników.

Kooperacja

Wyniki swojej pracy można łatwo i regularnie udostępniać innym. Pozwala na to np. mechanizm subskrypcji do przesyłania cyklicznych zestawień, czy raportów w formie załącznika do wiadomości email. Komentarze do dashboardów i raportów ułatwiają produktywną komunikację ze współpracownikami.

Mechanizmy powiadomień informują o odpowiedziach w obserwowanych wątkach lub też, gdy ktoś udostępnia nowy element, dzięki temu zawsze jest się na bieżąco z nowymi informacjami w firmie. 

Multiplatformowość i open source

Serwer BI Point może być instalowany i uruchamiany na systemach operacyjnych z rodziny Windows oraz Linux. Dostęp do analiz uzyskujesz za pomocą sieci WWW. Używamy Dockera i Kubernetes, żeby budować rozwiązania dostosowane zarówno dla mniejszych firm jak również, aby móc zapewnić najwyższą jakość i dużą skalowalność w przypadku dużych instalacji on-premise lub w chmurze.

Na co dzień wykorzystujemy komponenty open source, więc nie jesteś zmuszony do ponoszenia dodatkowych kosztów licencyjnych za oprogramowanie firm trzecich.

Moduł Advanced Analytics

Dostępne źródła danych można wykorzystywać na potrzeby kampanii marketingowych, łącząc informacje i tworząc idealne grupy docelowe wśród Klientów. Za pomocą wizualnego kreatora można tworzyć segmenty stosując różnego typu kryteria biznesowe. Można przy tym filtrować dane, narzucać ograniczenia ilościowe i łączyć między sobą poszczególne podgrupy Klientów.

Moduł segmentacji pozwala kreować, harmonogramować oraz odkładać przetworzone dane do postaci plików płaskich lub odkładać je do bazy danych, skąd współpracujące aplikacje mogą je pobrać i wykorzystywać dla osiągnięcia założonych celów biznesowych.

Analizy z zakresu Polskiego Ładu w Comarch BI Point

Zobacz

Dlaczego BI Point?

Interaktywność

 • raportów
 • dashboardów
 • wykresów
 • tabel

Wiele form wizualizacji

 • wykresy
 • wskaźniki
 • mapy
 • tabele i inne

Responsywność

 • dostosowanie do ekranów różnych urządzeń mobilnych
 • swoboda korzystania w dowolnym miejscu na świecie
 • atrakcyjny sposób wizualizacji danych i wyników analiz

Wielojęzyczny interfejs

 • łatwa obsługa menu językowego
 • ułatwienie dla międzynarodowych firm
 • dostępne języki : polski, angielski, niemiecki, francuski, hiszpański

Intuicyjność

 • przenieś i upuść (drag&drop)
 • brak konieczności posiadania wiedzy informatycznej
 • łatwość obsługi

Szybkość działania

 • raporty i dashboardy robione w czasie rzeczywistym
 • natychmiastowe wyniki
 • wbudowany silnik in-memory

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza