Międzynarodowość

Rynki zagraniczne

Comarch ERP Altum to Polski system ERP stworzony z myślą o rynku międzynarodowym. Platforma wdrażana jest, m.in. w Polsce, Francji, Niemczech oraz Danii. Dostosowanie Comarch ERP Altum do specyfiki rynków zagranicznych umożliwia zastosowana w systemie najnowsza technologia gwarantująca ścisłą integrację przy jednoczesnej otwartości na zewnętrzne rozwiązania.

Dzięki gotowym funkcjonalnościom, będących odpowiedzią na specyfikę prowadzenia działalności gospodarczej innych krajów, Comarch ERP Altum jest kompletnym rozwiązaniem w pełni dostosowanym do obsługi firm zagranicznych m.in. z Francji i Niemiec, gwarantując przy tym bezproblemowe wdrożenie.

Sukces Comarch ERP Altum na arenie międzynarodowej potwierdzają renomowane firmy zagraniczne korzystające z Platformy, m.in. takie jak: Auchan, Chrétien czy Brodr. Jorgensen.

Rynki zagraniczne

Możliwość dostosowania Platformy do specyfiki niemal każdego rynku

Dzięki zastosowanej technologii, Comarch ERP Altum pozwala na kompletne dostosowanie systemu do potrzeb nie tylko branży czy firmy, ale również do specyfiki niemal każdego zagranicznego rynku. Dzięki zastosowaniu mechanizmu TrueAPI możliwe jest elastyczne tworzenie rozszerzeń funkcjonalnych i dodatkowych rozwiązań współpracujących z Platformą. TrueAPI pozwala zarówno modyfikować standardowe funkcjonalności, jak i dodawać nowe. Mechanizm zapewnia także łatwą integrację z aplikacjami zewnętrznymi.

Jak to działa? Otwartość systemu pozwala na łatwe dostosowanie Platformy m.in. do przepisów prawnych, wzorów dokumentów czy zasad rachunkowości obowiązujących w danym kraju.

Dedykowane funkcje dla rynków zagranicznych

Comarch ERP Altum posiada gotowe funkcjonalności dostosowujące system do specyfiki prowadzenia działalności gospodarczej m.in. w Niemczech oraz Francji. Gwarantuje to sprawne i bezproblemowe wdrożenie systemu nawet w firmach o rozbudowanej, wielofirmowej strukturze, przykładem jest znana firma Chrétien. Francuskie przedsiębiorstwo prowadzi kilka własnych, niezależnych firm w jednym systemie – Comarch ERP Altum. Czytaj więcej >>

Jak to działa? Comarch ERP Altum dzięki takim funkcjonalnościom m.in. jak metoda wyceny zapasów AVCO, wyliczanie terminu płatności typu „End of Month” czy skonto, świetnie sprawdza się we francuskich przedsiębiorstwach. System umożliwia również prezentację planu kont księgowych w pełni zgodną z obowiązującymi przepisami w danym kraju a dzięki m.in. integracji z DATEV, Platforma jest gotowym rozwiązaniem dla niemieckich przedsiębiorstw.

Wielojęzyczność i wygoda pracy

System Comarch ERP Altum jest rozwiązaniem wielojęzycznym, przystosowanym do specyfiki firm międzynarodowych. Platforma dostępna jest w czterech wersjach językowych: Polskiej, Angielskiej, Niemieckiej i Francuskiej. Dużą zaletą systemu jest wygoda pracy w środowisku międzynarodowym.

Jak to działa? Przedsiębiorstwo korzystając z Platformy nie musi ustawiać żadnych dodatkowych parametrów wystarczy, że wybierze kraj a Comarch ERP Altum automatycznie dostosuje system do specyfiki wybranego rynku ustawiając m.in. odpowiednie stawki podatkowe, język, walutę systemową czy metodę wyceny zapasów obowiązującą dla danego kraju.

 Wielowalutowość

Comarch ERP Altum świetnie sprawdza się w przedsiębiorstwach kierujących swoje produkty na rynki zagraniczne, gdzie transakcje dokonywane są w różnych walutach.

Platforma umożliwia wygodne dokonywanie i rozliczanie transakcji zagranicznych oraz sprawne naliczanie różnic kursowych. Dokumenty różnic kursowych tworzone się automatycznie i mogą być również automatycznie księgowane na odpowiednich kontach z wykorzystaniem schematów księgowych. Kursy walut są na bieżąco aktualizowane na podstawie danych pobieranych z Europejskiego Banku Centralnego. 

Sprzedaż internetowa

Pełna i prosta integracja systemu Comarch ERP Altum z oprogamowaniem sklepu internetowego Comarch e-Sklep oraz z portalami aukcyjnymi

Dowiedz się więcej

Sprzedaż internetowa w Comarch Altum

Zainteresowany zakupem?

System Comarch ERP Altum dostępny jest
poprzez sieć Partnerów Comarch

Partnerzy Comarch 

Kontakt

Chcesz wiedzieć więcej?
Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe.
My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.

Zadaj pytanie