Wdrażanie IoT w produkcji maszyn i urządzeń

W jaki sposób łączą się dane z maszyn, MES i ERP?

Produkcja maszyn i urządzeń jest jednym z kluczowych sektorów przemysłowych w Polsce. Swoją pozycję zawdzięcza rozwojowi, produkcji i sprzedaży maszyn rolniczych, narzędzi, urządzeń transportowych, czy też komponentów dla różnych sektorów przemysłu.

Jak upewnić się, że maszyny wyprodukowane w Polsce wciąż będą zajmowały tak wysoką pozycję w światowej gospodarce? Zapraszamy do lektury nowego e-booka, w którym omawiamy jak to zrobić przy wykorzystaniu automatyzacji procesów, digitalizacji oraz skupieniu się na danych.

Pobierz e-book

Ebook Wdrażanie IoT w produkcji maszyn i urządzeń

Dzięki rozwiązaniom Internetu Rzeczy (IoT) oraz pozyskaniu danych prosto z maszyn możliwe jest:

  • gromadzenie danych w czasie rzeczywistym,
  • zwiększenie wydajności procesów wewnętrznych,
  • usprawnienie procesu produkcyjnego maszyny i podniesienie jej jakości,
  • zwiększenie produktywności procesów klienta,
  • rozwój nowych modeli biznesowych w oparciu o dane (usługi inteligentne),
  • zidentyfikowanie słabych punktów maszyn oraz potencjału ulepszeń.

Inne zalety digitalizacji produkcji

Digitalizacja produkcji przynosi liczne korzyści zarówno producentom oryginalnego sprzętu (OEM), jak i dostawcom. Dzięki niej możliwe są dodatkowo:

  • wspieranie zrównoważonego rozwoju przez lepsze wykorzystanie zasobów i informacji,
  • zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i poprawienie warunków pracy,
  • szybkie dostosowanie się do wymagań rynku oraz personalizacja produktów, co zwiększa konkurencyjność firmy w erze Przemysłu 5.0.

Możliwości rozwoju

Wraz z rosnącą ilością danych generowanych przez maszyny wyposażone w czujniki, producenci odkrywają nowe możliwości rozwoju dzięki big data i smart data. Przekształcanie surowych danych w inteligentne informacje za pomocą zaawansowanych analiz pozwala na optymalizację funkcjonalności maszyn i przewidywanie potrzeb konserwacyjnych. 

Nowe modele biznesowe umożliwiają producentom oferowanie zintegrowanych usług oraz przejęcie większej odpowiedzialności za procesy produkcyjne klientów. Dzięki temu otwierają się nowe ścieżki finansowe i strategiczne, a także potencjał do wyróżnienia się na tle konkurencji.

Chcesz zdigitalizować swój zakład, ale masz stary park maszynowy? Możemy Ci w tym pomóc!Pobierz e-book i zapoznaj się z rozwiązaniami, które wspierają proces cyfryzacji produkcji.

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki marketingu bezpośredniego na telefon, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą telefonicznie. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Czy na pewno chcesz wysłać formularz?