• Cele szkolenia

  Szkolenie prezentuje techniki niezbędne do wydajnego i konsekwentnego zarządzania dużą liczbą systemów i aplikacji. Kurs oparty jest na systemie CentOS Linux 8 oraz Ansible Engine 2.8.
 • Profil słuchaczy

  Administratorzy systemu Linux i Windows , inżynierowie DevOps, inżynierowie automatyzacji infrastruktury oraz inżynierowie projektujący systemy.
 • Wymagania wstępne

  Bazowa wiedza na temat zarządzania systemem Linux na poziomie LPIC-1, ukończone kursy Linux – administracja poziom podstawowy, część 1 i część 2.
 • Czas trwania

  5 dni, 40h lekcyjnych
 • Metoda realizacji szkolenia

  Kurs realizowany w formie warsztatowej, wsparty teorią wykładaną równolegle z realizowanymi ćwiczeniami.
 • Wiedza teoretyczna i praktyczna

  ·       Koncepcje Ansible i instalacja Ansible Engine

  ·       Wdrażanie Ansible i konfiguracja Ansible do zarządzania hostami i uruchamiania poleceń ad hoc.

  ·       Wdrażanie Playbooks i pisanie prostego playbook’a Ansible, uruchamianie go, aby zautomatyzować zadania na wielu zarządzanych hostach.

  ·       Zarządzaj zmiennymi i faktami.

  ·       Tworzenie playbook’ów, które używają zmiennych, aby uprościć zarządzanie playbookiem i faktami, powiązać z konfiguracją zarządzanych hostów.

  ·       Wdrażanie kontroli zadań i zarządzanie kontrolą zadań, programami obsługi i błędami zadań w Ansible Playbooks.

  ·       Zarządzanie dużymi projektami i playbooki, które są zoptymalizowane pod kątem większych, bardziej złożonych projektów.

  ·       Uproszczenie playbooków dzięki rolom, użycie ról Ansible, aby szybciej opracować scenariusze i ponownie wykorzystać kod Ansible.

  ·       Rozwiązywanie problemów z Ansible. Rozwiązywanie problemów z playbooks i hostami zarządzanymi.

  ·       Automatyzacja zadań administracyjnych w systemie Linux i automatyzacja typowych zadań administracyjnych w systemie Linux za pomocą Ansible.

  ·       Wprowadzenie do  Ansible Galaxy oraz Projekt AWX
 • Umiejętności

  • instalacja i konfigurowanie Ansible na stacji roboczej do zarządzania
  • przygotowanie zarządzanych hostów do automatyzacji
  • projektowanie Ansible Playbooks, aby zautomatyzować zadania
  • uruchamianie Playbooks, aby upewnić się, że serwery zostały poprawnie wdrożone i skonfigurowane.
 • Ścieżka rozwoju

Poinformuj mnie o innym terminie tego szkolenia

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy dotyczące wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną oraz przepisy prawa telekomunikacyjnego, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją marketingu bezpośredniego i otrzymywania na wskazany adres e-mail informacji handlowych zawartych w naszym newsletterze. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Najbliższe szkolenia

Podobne szkolenia

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

31-864 Kraków

ul. Prof. Michała Życzkowskiego 33