Analityka w Ruchu

Wykorzystaj analitykę biznesową do optymalizacji procesów logistycznych

Branża logistyczna jest nieustannie poddawana zmianom, które wynikają z postępującego rozwoju technologicznego, dużej konkurencji oraz rosnących wymagań ze strony konsumentów co do czasu dostawy oraz jakości usług. Poszukując sposobów na osiągniecie przewagi rynkowej podmioty coraz częściej pochylają się nad tematem lepszej efektywności łańcucha dostaw. Optymalizacja strategii logistycznych jest z jednej strony szansą na sprostanie dużej konkurencji rynkowej, a z drugiej koniecznością i wymogiem czasów. Czy możliwe jest lepsze zarządzanie i optymalizacja procesów logistycznych dzięki zaawansowanej analizie danych?

Zapraszamy do lektury e-booka, dzięki któremu poznasz kompleksowe rozwiązania Business Intelligence wspierające działania w obszarze logistyki.

Pobierz ebook

Ebook Analityka danych procesów logistycznych

Pobierz nasz e-book i dowiedz się:

 • Jakie są kluczowe trendy kształtujące procesy logistyczne?
 • Jak zaawansowana analiza danych może przyczynić się do lepszego zarządzania łańcuchem dostaw?
 • Jakie możliwości dają narzędzia klasy Business Intelligence i jak z ich pomocą usprawnić procesy logistyczne?
 • Jaką rolę odgrywa analiza popytu? Jak należy prawidłowo prognozować i planować popyt?
 • Jak umiejętnie zarządzać zapasami, aby utrzymywać ich optymalny poziom? Jakie narzędzia mogą pomóc usprawnić proces zarządzania zapasami?
 • W jaki sposób można optymalizować przestrzeń magazynową i procesy związane z gospodarką magazynową? Jaki wpływ ma aspekt sezonowości na efektywne zarządzanie magazynem?
 • Jakie są najczęściej wykorzystywane KPI w procesach logistycznych? Jakie jest ich znaczenie i prawidłowa interpretacja?
 • Jakie są korzyści wdrożenia systemów działających na bazie sztucznej inteligencji?

Systemy Business Intelligence jako cenne wsparcie w optymalizacji procesów logistycznych

Narzędzia Business Intelligence w logistyce

Analityczne systemy klasy Business Intelligence (BI) są odpowiedzialne za przekształcanie danych pochodzących z różnych źródeł w informację zarządczą, na podstawie której osoby decyzyjne w przedsiębiorstwie podejmują szybkie i skuteczne decyzje. Analiza danych logistycznych przy wykorzystaniu narzędzi BI pozwala na optymalizację procesów logistycznych firmy.

Aby analizy były przydatne dla menedżerów i zarządu firmy, muszą spełniać dwa podstawowe kryteria:

 • jakość i rzetelność danych użytych do ich przygotowania nie mogą budzić najmniejszych wątpliwości,
 • ponadto powinny być wizualnie atrakcyjne i jednoznaczne, aby odbiorca przygotowanej analizy mógł w jak najkrótszym czasie na jej podstawie podjąć decyzję zarządczą.

Atrakcyjna wizualizacja danych

Comarch BI Point umożliwia niezwykle szybkie przetwarzanie ogromnych ilości danych i interaktywną ich wizualizację z wykorzystaniem przejrzystych wykresów, tabel, wskaźników, map, obrazów, czy własnych schematów. Użytkownik ma do dyspozycji wiele opcji dostosowania tych elementów, wybór różnych typów wykresów, palet kolorystycznych, formatowania liczb i innych.

Ponadto szybki dostęp do raportów i analiz za pomocą dowolnego urządzenia wyposażonego w nowoczesną przeglądarkę internetową, responsywny i wielojęzyczny interfejs aplikacji oraz jej intuicyjność to powody, dzięki którym klienci tak chętnie wybierają to rozwiązanie.

Comarch BI Point dostarcza konkretną, przekrojową wiedzę o każdym obszarze prowadzonego biznesu.

Wartość rozwiązań Business Intelligence

 • Skrócenie czasu analizy i procesu podejmowania istotnych decyzji.
 • Łatwy dostęp do przekrojowych danych pochodzących z różnych źródeł.
 • Szybka analiza efektów pracy poszczególnych komórek, działów, pracowników.
 • Gromadzenie wiarygodnych danych w jednym miejscu.
 • Szybkie i łatwe dostarczanie raportów.
 • Analiza danych na różnym poziomie szczegółowości, w różnym horyzoncie czasowym.
 • Oszczędność czasu i środków finansowych.

Chcesz usprawnić procesy logistyczne w Twojej firmie?
Potrzebujesz oprogramowania do analizy i wizualizacji danych?


Pobierz ebook i zapoznaj się z rozwiązaniami klasy Business Intelligence, które będą cennym wsparciem analitycznym dla Twojego biznesu.

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki marketingu bezpośredniego na telefon, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą telefonicznie. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza