Internetowa wymiana dokumentów

Internetowa Wymiana Dokumentów to autorski i innowacyjny system elektronicznej wymiany dokumentów, za pomocą którego przedsiębiorcy pracujący na systemach Comarch ERP mogą za pomocą kilku kliknięć, wysłać wszystkie zgromadzone w danym okresie dokumenty do swojego Biura Rachunkowego. Biuro może natomiast przesyłać informacje o płatnościach podatkowych oraz o wystawionej fakturze za usługi księgowe.

Korzyści dla Biura Rachunkowego:

Natychmiastowy import dokumentów
z systemu ERP przedsiębiorcy do rejestrów VAT biura rachunkowego 

Skończ z ręcznym ewidencjonowaniem dokumentów i wpisywaniem danych z faktur. Dzięki elektronicznej wymianie danych, faktury od Klientów pracujących na systemach Comarch Moje BR, Comarch ERP XT albo Comarch ERP Optima mogą w przeciągu kilku sekund zostać zaimportowane do bazy danych Twojego biura rachunkowego. Dzięki integracji systemów Comarch ERP z KSeF, możesz również pobrać faktury zakupowe Klienta z KSeF bezpośrednio do bazy danych w systemie Comarch ERP Optima.

Błyskawiczna wysyłka informacji o podatkach do zapłaty oraz faktury za usługi księgowe do swoich kontrahentów 

Pozbądź się comiesięcznego pisania wiadomości do swoich Klientów z informacją o podatkach do zapłaty. Automatyczna wysyłka oznacza, że Klient otrzyma co miesiąc szczegółowe informacje o podatkach (PIT, VAT), składkach ZUS oraz o opłatach związanych z fakturami za usługi księgowe. 

Możliwość wskazania kategorii udostępnionej przez biuro rachunkowe oraz dodanie opisu dla księgowego

Rozwiązania te z jednej strony pozwalają zaoszczędzić czas niezbędny na wprowadzenie poprawnej kategorii w biurze rachunkowym, a z drugiej usprawniają dotychczasową współpracę poprzez możliwość przesłania odpowiedniego komentarza z wyjaśnieniami do dokumentu. Teraz każdy otrzymany dokument będzie wstępnie opisany przez Klienta, a także będzie mógł zawierać dodatkowe uwagi dotyczące kwalifikacji kosztu, celowości zakupu i nie tylko.

Wymiana innych dokumentów oraz informacji przez komunikator

- (wyłącznie dla Klientów biura rachunkowego pracujących na systemach Comarch Moje BR i Comarch ERP XT)

Przestań zamartwiać się nieodebranymi połączeniami i telefonami poza godzinami pracy. Dzięki funkcji komunikatora Twój Klient może z dowolnego miejsca i o dowolnej porze wysłać do Ciebie wiadomość z załącznikami, a Ty możesz zapoznać się z przesłaną treścią wiadomości na spokojnie, w godzinach pracy

[Już wkrótce] Obsługa procesów zamykania miesiąca

W ramach nadchodzących  funkcjonalności zarówno Klient jak i biuro rachunkowe będą mogli zadeklarować zamknięcie miesiąca, tym samym blokując dostęp do dodawania kolejnych dokumentów w danym miesiącu rozliczeniowym. Biuro rachunkowe będzie miało możliwość ustawienia terminu zgodnego z umową o świadczenie usług księgowych, do którego będzie przyjmowało dokumenty. Będzie równiez móżliwe automatyczne ustawienie blokady na ustalony termin (pochodzący np. z umowy o świadczenie usług), jak również jej uwolnienie na prośbę Klienta.

Z kolei Klient będzie mógł dobrowolnie co miesiąc, zaznaczyć odpowiedni parametr informujący księgowego o dostarczeniu kompletu dokumentów. 

Jak uruchomić Internetową Wymianę Dokumentów i jak wymieniać dane ze swoimi Klientami?

Korzyści dla Klienta Biura Racunkowego

  • Wymiana dokumentów z Krajowym Systemem e-Faktur – Wymieniaj dokumenty z KSeF szybko i wygodnie.   
  • Zdalna wymiana dokumentów i informacji – Nie musisz już dłużej dostarczać papierowych dokumentów do swojego księgowego i tracić czas na dojazdy. Wystarczy kilka kliknięć, a wszystkie Twoje dokumenty trafią do systemu Comarch ERP Optima w biurze rachunkowym.
  • Natychmiastowa informacja o podatkach i opłatach do zapłaty – Jako przedsiębiorca automatycznie otrzymasz wszystkie informacje na temat płatności podatkowych tuż po zamknięciu deklaracji podatkowych przygotowanych przez księgowego.
  • Opisywanie faktur zakupu z wykorzystaniem kategorii oraz komentarzy – Jeśli korzystasz z systemów Comarch Moje BR lub Comarch ERP XT, możesz zastosować predefiniowaną listę kategorii przychodów i kosztów, a także skorzystać z możliwości zamieszczania dodatkowych komentarzy w ramach comiesięcznego procesu zamykania miesiąca.
  • Przesyłanie dodatkowych dokumentów i załączników w ramach ewidencji dodatkowej  przychodów i kosztów – Użytkownicy systemu Comarch ERP XT w ramach współpracy z księgowym mogą poprzez ewidencję dodatkową wprowadzać oraz wysyłać do biura rachunkowego dokumenty, które nie są dokumentami VAT, a które można osobno ewidencjonować, np. polisy ubezpieczeniowe czy zlecenia.
  • Możliwość wymiany dokumentów oraz informacji poprzez komunikator (wyłącznie dla użytkowników systemów Comarch Moje BR i Comarch ERP XT) – Za pomocą komunikatora możesz z dowolnego miejsca i o dowolnej porze zarówno wysłać, jak i odbierać wiadomości z załącznikami od swojego księgowego.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza