Jak sfinansować inwestycję IT 

Zobacz jakie możliwości w zakresie wsparcia cyfryzacji firm dają fundusze unijne (dotacje i środki zwrotne)

Zapoznaj się również z ofertą leasingu operacyjnego na systemy Comarch ERP od sprawdzonych Leasingodawców, z którymi współpracujemy.

Nie wiesz jaka forma finansowania inwestycji IT będzie optymalna dla Twojej firmy? Skontaktuj się z nami.

Fundusze unijne

Na lata 2021-2027 Polska otrzymała z budżetu Unii Europejskiej 76 mld euro. Podobnie jak w poprzednich perspektywach finansowych, przedsiębiorstwa sektora MŚP są jednym z największych odbiorców pomocy. Firmy mają szansę na wsparcie w formie dotacji unijnych lub środków zwrotnych.

Zwiększenie zaawansowania cyfrowego oraz automatyzacja i robotyzacja to obszary, na które został położny ogromny nacisk we wszystkich programach regionalnych i krajowych. Na szczególne wsparcie mogą liczyć firmy produkcyjne planujące transformację w kierunku Przemysłu 4.0 oraz wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych produktów i usług

Zobacz aktualne informacje o funduszach unijnych

Ile kosztuje system ERP?

Sprawdź, jak oszacować koszty zakupu licencji i wdrożenia

Leasing oprogramowania i sprzętu IT

Systematycznie rośnie popularność leasingu jako instrumentu finansowania inwestycji w firmie. Równocześnie leasing przestaje kojarzyć się wyłącznie z branżą motoryzacyjną. Obecnie oferta firm leasingowych obejmuje również inwestycje w infrastrukturę informatyczną oraz wartości niematerialne i prawne, takie jak leasing oprogramowania Comarch ERP.

Dlaczego leasing się opłaca?

  • relatywnie niska cena w porównaniu z kredytem;
  • dostępność tej formy finansowania dla szerokiego grona firm;
  • redukcja początkowych kosztów inwestycji – brak wkładu początkowego lub wkład na bardzo niskim poziomie, przykładowo 10%;
  • zmniejszenie obciążeń podatkowych – w leasingu operacyjnym całość rat leasingowych oraz wpłata początkowa stanowią koszty uzyskania przychodu, VAT opłacany jest stopniowo, zgodnie z harmonogramem rat;
  • proste i szybkie procedury w porównaniu z kredytem (krótki czas przygotowania umowy, minimalne wymagania dotyczące zabezpieczeń).

 

Współpraca z doświadczonymi leasingodawcami

Firma Comarch SA, jako jedna z pierwszych na rynku IT, umożliwia swoim Klientom wykorzystanie leasingu przy zakupie systemów informatycznych, współpracując z uznanymi leasingodawcami o największym doświadczeniu w obszarze leasingu IT.

Skontaktuj się ze specjalistą ds. finansowania

Wybierzemy optymalny sposób na sfinansowanie Twojej inwestycji IT


Przejdź do formularza