E-Comarch ERP XL – Modelowanie procesów

  Czas trwania
  Godzina rozpoczęcia
  Stopień trudności

   E-Comarch ERP XL – Modelowanie procesów


   Dostęp do materiału szkoleniowego przekazywany na 365 dni i za pośrednictwem Platformy E-Learningowej Comarch (czas naliczany w chwili nadania uprawnień dostępowych).

   Opis szkolenia

   Szkolenie nie wymaga statusu Partnera (firmy zajmujące się sprzedażą i wdrażaniem systemów Comarch ERP). Przeznaczone jest dla Klientów – zarówno użytkowników rozpoczynających pracę z system, jak i mających styczności na co dzień z Comarch ERP XL. Idealne dla Osób pragnących zautomatyzować, usprawnić dotychczasowe procesy biznesowe za pomocą funkcjonalności: Modelowanie procesów w Comarch ERP XL. Wskazana jest podstawowa znajomość Comarch ERP XL w zakresie wystawiania dokumentów handlowych i zalecana wiedza praktyczna z tych zagadnień.

   • Cele szkolenia

    Założeniem szkolenia jest zapoznanie Uczestnika z podstawowymi mechanizmami definiowania procesów oraz wykorzystaniem tych mechanizmów do obsługi procesów biznesowych w firmie. Materiał związany z funkcjonalnością procesów przedstawiony jest za pomocą teoretycznych wyjaśnień funkcjonalności systemu oraz filmów z przykładami. Użytkownik może równocześnie wykonywać pokazywane czynności w Comarch ERP XL, ucząc się rzeczywistej obsługi systemu.

   • Profil słuchaczy

    Szkolenie nie wymaga statusu Partnera (firmy zajmujące się sprzedażą i wdrażaniem systemów Comarch ERP). Przeznaczone jest dla Klientów – zarówno użytkowników rozpoczynających pracę z system, jak i mających styczności na co dzień z Comarch ERP XL. Zapraszamy także nowo zatrudnionych lub rozpoczynających pracę z Comarch ERP XL Pracowników Partnerów Comarch ERP. E-kurs idealny dla Osób pragnących zautomatyzować, usprawnić dotychczasowe procesy biznesowe za pomocą funkcjonalności: Modelowanie procesów w Comarch ERP XL. Wskazana jest podstawowa znajomość Comarch ERP XL w zakresie wystawiania dokumentów handlowych i zalecana wiedza praktyczna z tych zagadnień. Dodatkowo, w ramach rozdziału Przykłady procesów, poruszone zostały zagadnienia związane z modułem Produkcja. Ich realizacja wymaga od Uczestnika podstawowej wiedzy dotyczącej ww. modułu.

   • Wymagania wstępne

    Szkolenie NIE wymaga weryfikacji zespołu Account Managerów sektora ERP Comarch SA. Niezbędny dostęp do Internetu i zainstalowany Comarch ERP XL z przykładową bazą niniejszego systemu oraz zainstalowany odtwarzać plików multimedialnych, umożliwiający odtwarzanie filmów w formacie MP4. Brak instalacji systemu Comarch ERP XL pozwoli zapoznać się z materiałem e-szkolenia w ograniczonym zakresie, tzn. Uczestnik zapozna się z możliwościami systemu, ale nie będzie mógł wykonać przygotowanych zadań i ćwiczeń.

   • Czas trwania i inne dodatkowe informacje

    • Czas trwania: aktywne przez okres 12 miesięcy (od chwili uzyskania danych dostępowych do Platformy E-Learningowej).
    • Koszt: 49.90 zł netto/osoba + 23% VAT (płatność z góry zgodnie z Regulaminem).
    • Grupa: bez limitu.
    • Termin i lokalizacja: dowolny czas rozpoczęcia (po dokonaniu rejestracji poprzez ofertę szkoleń Comarch ERP (szkolenie niedostępne w kanale sprzedaży Comarch E-Sklep) i po dokonanej weryfikacji firmyw ciągu 48h - Uczestnik uzyskuje informacje o ofercie e-szkoleń Comarch ERP oraz dane dostępowe do e-materiału).
    • Materiały: w formie elektronicznej (on-line, bez możliwości pobrania).
    • Certyfikat ukończenia szkolenia: tak, imienny (forma PDF).
    • Test sprawdzający/Egzamin: test sprawdzający zalecany do wykonania po przerobieniu materiału e-learningowego (uzyskanie pozytywnego wyniku testu daje możliwość pobrania Certyfikatu ukończenia szkolenia on-line). Bez egzaminu (autoryzacyjnego, certyfikującego).
   • Metoda realizacji szkolenia

    Szkolenie pierwszego stopnia trudności – podstawowe. Szkolenie elektroniczne (on-line). Materiał szkoleniowy, udostępniany przez Internet, wzbogacony jest prezentacjami video, obrazami (zrzutami ekranu), opisami tekstowymi. Dzięki formie e-learningu uczestnicy dostają możliwość zapoznania się z obsługą systemu w dowolnym czasie, w swoim własnym tempie oraz bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z przyjazdem i pobytem w miejscu szkolenia. Przewidywany czas przyswajania materiału to ok. 8-16 godzin (pracy non-stop).

   • Wiedza teoretyczna i praktyczna

    Rola procesów
    Zadania i role procesów

    Lista definicji procesów
    Obiekty
    Grupy procesów
    Akcje wspólne
    Eksport/Import definicji procesów

    Definicja procesu
    Definicja zadania (data, termin, czas realizacji; terminarz; warunek wejścia)
    Definicja czynności (określanie akcji i wyniku; określanie warunku; opiekunowie)
    Definicja akcji (zakładka: Ogólne; zakładka: Parametry)
    Określanie parametrów dla akcji kluczowych
    Przykładowa definicja procesu

    Obsługa procesu
    Wielotorowość procesów
    Uruchamianie procesów (skrzynka pracownika; lista procesów; wykonywanie czynności)
    Wykonywanie zadań w procesie
    Skrzynka pracownika
    Lista procesów
    Historia procesu

    Automatyzacja procesów
    Opiekun automatyczny
    XL Work Automat
    Skrzynka Automatu XL
    Zapis błędów dla operacji automatycznych

    Przykłady procesów

    Test sprawdzający on-line (dostępny na każdym etapie realizowania materiału, jednak zalecana jest jego realizacja po całkowitym przerobieniu przygotowanego materiału i uzupełnieniu ankiety; pozytywny wynik skutkuje wygenerowaniem imiennego Certyfikatu ukończenia szkolenia).
   • Umiejętności

    Po ukończeniu szkolenia Uczestnik/czka:

    • nabędzie umiejętności sprawnego poruszania się w Comarch ERP XL;
    • zdobędzie umiejętności w dziedzinie modelowania procesów.
   • Ścieżka rozwoju

    Polecamy inne szkolenia z zakresu Comarch ERP XL. Wszelkie sugestie zagadnień, nowych tematów mile widziane: szkolenia.erp@comarch.pl.

   • Test sprawdzający/Egzamin

    Po realizacji części e-learningowej szkolenia jest możliwość podejścia do testu sprawdzającego. Test udostępniany jest przez stronę www (link znajduje się bezpośrednio pod e-szkoleniem w obszarze tego szkolenia platformy E-Profesor). Po zakończeniu testu wyświetli się informacja o uzyskanym wyniku. Możliwe 5 podejść do testu. Po 5-ciu nie zaliczonych próbach prosimy o kontakt z Organizatorem szkoleń Comarch ERP.
    Test składa się z 10 pytań wielokrotnego wyboru. W każdym pytaniu zawarta jest przynajmniej jedna poprawna odpowiedź. Warunkiem uzyskania pozytywnego wyniku jest udzielenie przynajmniej 60% poprawnych odpowiedzi. Zaliczenie testu daje możliwość wygenerowania i pobrania Certyfikatu ukończenia szkolenia.
    Egzamin (autoryzacyjny / certyfikacyjny) – nie dotyczy.

   Poinformuj mnie o innym terminie tego szkolenia

   Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy dotyczące wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną oraz przepisy prawa telekomunikacyjnego, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
   Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją marketingu bezpośredniego i otrzymywania na wskazany adres e-mail informacji handlowych zawartych w naszym newsletterze. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

   Podobne szkolenia

   Interesują Cię inne programy z rodziny Comarch ERP ?
   Zapraszamy do zapoznania sie ze specyfikacją pozostałych systemów klasy ERP.
   Pytaj, pomagaj, udoskonalaj! Chcesz wiedzieć więcej?
   Zajrzyj na stronę Społeczności Comarch ERP i zarejestruj się w przestrzeni, gdzie Klienci Comarch ERP pomagają sobie wymieniając się wiedzą na temat systemów Comarch ERP!