Oprogramowanie dla firm

Programy klasy ERP - branżowe rozwiązania dla firm od Comarch

Przedsiębiorstwa produkcyjne są grupą o zróżnicowanych, często bardzo specyficznych potrzebach, jednak istnieją obszary wspólne, istotne dla każdej firmy prowadzącej działalność produkcyjną. Należą do nich: optymalizacja procesów wytwórczych, możliwość łatwego rozliczania produkcji czy eliminacja tzw. "wąskich gardeł" w procesie produkcyjnym. Odpowiedzią Comarch na potrzeby firm produkcyjnych jest system Comarch ERP XL, który kompleksowo wspiera zarządzanie produkcją - zarówno jednostkową jak i seryjną. Pozwala ponadto na planowanie zleceń produkcyjnych oraz rozliczanie i analizę wszystkich kosztów związanych z procesem produkcji.

 

Co nas wyróżnia?

 • Zintegrowane, kompletne środowisko pracy firm produkcyjnych – wraz z Comarch ERP XL firmy produkcyjne otrzymują narzędzie nie tylko do obsługi procesów produkcyjnych, ale wszystkich obszarów firmy, w tym takich jak: księgowość, kadry i płace, sprzedaż, gospodarka magazynowa czy marketing. 
 • Automatyzacja realizacji produkcji - możliwa dzięki wykorzystaniu technologii kodów kreskowych, intuicyjnych paneli dotykowych na stanowiskach produkcyjnych, integracji z wagami czy etykieciarkami.
 • Wsparcie różnych modeli dystrybucji - system wspomaga planowanie transportu (m.in. definiowanie dopuszczalnej ładowności, określanie tras), pozwala także na prowadzenie dystrybucji za pośrednictwem intenetowej platformy Comarch B2B.
 • Elektroniczna wymiana dokumentów - integracja z platformą Comarch EDI pozwala na wymianę elektronicznych dokumentów z dostawcami i odbiorcami, co staje się standardem, szczególnie w przypadku współpracy z sieciami handlowymi. 
 • Mobilne wsparcie dla magazyniera, sprzedawcy i analityka - pakiet rozwiązań mobilnych wspiera wewnętrzne procesy logistyczne (przyjęcia, wydania, przesunięcia, inwentaryzacja), a także zadania realizowane przez mobilnych przedstawicieli handlowych (prezentacja oferty, przyjmowanie zamówień czy weryfikacja ekspozycji produktów u dystrybutorów).

 

Comarch ERP XL - kompletne rozwiązanie dla firm zajmujących się produkcją i dystrybucją

 • wsparcie różnych form produkcji, od kompletacji po produkcję seryjną lub jednostkową, 
 • pełna obsługa procesów firmy produkcyjnej, od zapewnienia dostępności surowców, przez planowanie i przeplanowywanie (także na wykresie Gantta), realizację, aż po rozliczenie i dystrybucję,
 • optymalizacja wykorzystania zasobów produkcyjnych,
 • zapewnienie realizacji zleceń w ustalonym terminie,
 • możliwość efektywnego zarządzania projektami i tworzenia kosztorysów,
 • możliwość natychmiastowego dotarcia do dostawy, z której pochodził dany surowiec,
 • możliwość szczegółowego analizowania produkcji i wyników firmy za pośrednictwem narzędzia Business Intelligence.

 

Dowiedz się więcej o Comarch ERP XL

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza