Prawie 15 lat doświadczenia w tworzeniu i wdrażaniu business intelligence

Doświadczenie

Nasze 14-letnie doświadczenie, w trakcie którego zrealizowaliśmy ponad 50 projektów dla zarówno globalnych, jak i lokalnych marek popartych referencjami zadowolonych klientów, pozwala nam sprawnie realizować każdy następny projekt i radzić sobie z kolejnymi wyzwaniami. Co istotne, nasz zespół, dzięki wdrożeniom w różnych sektorach, dysponuje specjalistyczną wiedzą branżową, co znacznie ułatwia i przyspiesza proces realizacji projektu niezależnie od branży. Dodatkowo, dział Business Intelligence współpracując z różnymi sektorami firmy Comarch, gwarantuje klientowi gotowe modele generyczne a co za tym idzie natychmiastowy dostęp do kompleksowego zestawu informacji w danej dziedzinie.

Pracownicy

Nasz zespół to ponad 70 specjalistów zapewniających kompetencje, sprawność realizacji projektu i satysfakcję klienta. Dzięki posiadanym certyfikatom, doświadczeniu i wysokim kwalifikacjom, pracownicy działu Business Intelligence to gwarancja sprawnego wdrożenia systemu, jak i wsparcie merytoryczne klienta również w zakresie wiedzy biznesowej czy najlepszych praktyk.

Własny stos technologiczny

Nasi deweloperzy posiadają bogate doświadczenie w różnorodnych technologiach, co daje Klientowi pewność, iż rozwiązanie będzie dopasowane do jego wymagań. Co więcej, tworzymy własną technologię Comarch BI. W jej ramach funkcjonuje narzędzie do budowania i zarządzania hurtownią danych – Data Warehouse Manager, które przyspiesza proces budowy hurtowni danych. W efekcie przynosi to zmniejszenie czasu oraz kosztów wdrożenia rozwiązania. Drugim elementem jest autorska platforma analityczna Comarch BI Point. Oprócz standardowych funkcjonalności raportowych i elementów wizualizacji danych, posiada ona również moduł segmentacji, za pomocą którego użytkownik może łączyć dane z różnych obszarów i na tej podstawie tworzyć segmenty np. produktów/ klientów/ dostawców posiadających te same cechy.

Rozwiązania dla wielu branż

Realizujemy projekty w firmach z branż takich jak: telekomunikacja, paliwa i energetyka, bankowość i finanse, produkcja, handel, dystrybucja, medycyna oraz dostarczamy rozwiązania dla instytucji publicznych. Rozległe doświadczenie na różnych rynkach pozwala nam przenosić najlepsze rozwiązania między nimi, zwiększając zadowolenie Klienta.

Międzynarodowy zakres działania

Jako jedna z nielicznych polskich firm wdrażamy nasze rozwiązania globalnie. Przykładem jest wdrożenie systemu BI w sieci paliwowej BP w (obecnie) 8 krajach. Oferujemy systemy dostosowane do wymogów prawnych i języka obowiązującego w danym kraju. Obecnie nasze rozwiązania funkcjonują już na 5 kontynentach w 22 krajach. Dużym ułatwieniem w działaniach międzynarodowych jest różnorodność językowa naszych produktów (aktualnie polski, angielski, niemiecki, francuski, hiszpański).

Gotowe modele generyczne

Business Unit Business Intelligence jest jednostką współpracującą z innymi działami firmy Comarch, tworząc gotowe, generyczne modele analityczne z obszarów takich jak bankowość, systemy lojalnościowe, ubezpieczenia czy telekomunikacja. Dzięki temu Klient otrzymuje rozwiązanie, które wpisuje się w specyfikę jego działalności szybciej, gdyż posiada ono wiele gotowych elementów dostosowanych do danej branży lub konkretnego systemu. Dysponujemy również szerokim spectrum gotowych produktów klasy Business Intelligence dedykowanych systemom Comarch ERP (Optima, Optima BR, XL, Altum, XT). Co istotne, w ramach tych rozwiązań znajdują się gotowe modele analityczne, które gromadzą wiedzę w postaci predefiniowanych raportów i zestawień,  pogrupowaną w ten sposób aby zapewnić użytkownikowi jak największą ilość przydatnych informacji wspomagających kierowanie firmą.

Ogromne ilości przetwarzanych danych

Duży udział usług lojalnościowych oraz telekomunikacyjnych w naszym doświadczeniu dowodzi, iż nasze systemy z powodzeniem przetwarzają setki terabajtów danych, jednocześnie wydobywając z nich informacje istotne w procesie zarządzania. Dostarczanie rozwiązań dla przedsiębiorstw posiadających ogromne ilości danych nie jest dla nas nowością. Doświadczenie w tym obszarze gwarantuje sprawne i bezproblemowe wdrożenia naszych systemów.

Wysoka jakość i bezpieczeństwo danych

W każdym realizowanym projekcie dbamy o bezpieczeństwo przekazywanych nam informacji, czego dowodem jest to, że zaufały nam takie instytucje jak banki czy fundusze inwestycyjne, gdzie poufność danych jest wyjątkowo ważna. Nasze doświadczenie pokazuje, iż gwarantujemy bezpieczeństwo nie tylko dla Klienta, ale również dla wszystkich jego produktów, usług czy osób z nich korzystających.

Dbałość o zadowolenie klienta

To, czym wyróżniamy się spośród innych popularnych rozwiązań na rynku, to m.in. elastyczność i możliwość dopasowania się do wymagań Klienta. Nasz zespół Produkcji przygotowuje rozwiązania, które zaspokajają wszystkie potrzeby, zarówno te raportowe jak i te, które dotyczą funkcjonalności samego narzędzia. Co ważne, nasi klienci mają wpływ na rozwój naszych produktów, poprzez zgłaszanie pomysłów na stronie społeczności firmy Comarch, czy w trakcie wdrożenia konsultując to z naszym zespołem analityków.

Kompleksowość

Dzięki strukturze naszego działu, która obejmuje zespoły konsultingu, wdrożeń, produkcji oraz asysty technicznej, zapewniona jest kompleksowość usług. Każdy projekt dedykowany zaczynamy od poznania potrzeb Klienta i przygotowania na ich podstawie indywidualnej oferty. Kolejne kroki to przygotowanie zestawu predefiniowanych raportów i dashboardów oraz wdrożenie rozwiązania, a także przeszkolenie pracowników. W końcowym etapie, oferujemy Klientom wsparcie techniczne oraz  możliwość rozwoju rozwiązania i monitoring działania systemu.

Rozbudowana sieć partnerska

Partnerzy firmy Comarch to starannie wyselekcjonowane firmy zatrudniające od kilku do kilkudziesięciu pracowników, znajdujące się na terenie całej Polski. Dzięki ukończeniu profesjonalnych szkoleń oraz posiadaniu wysokich kompetencji zapewniają oni najwyższy poziom usług informatycznych, również tych dotyczących rozwiązań Business Intelligence. Dzięki temu, nasi klienci otrzymują gwarancję, że wdrożenie rozwiązania przez firmę partnerską będzie na najwyższym poziomie eksperckim i zapewni sprawność działania.

Inwestycje w badania i rozwój

Każdego roku dział Business Intelligence, przeznacza na działania związane z Badaniami i Rozwojem tysiące dni pracy. Dzięki temu Klienci mają pewność, że dbamy o rozwój naszych produktów i nieustannie inwestujemy w najnowsze technologie.

Rozwiązania w chmurze

Chmura BI to aplikacje i dane przechowywane na zewnętrznych serwerach. Dzięki mobilności narzędzia Comarch BI Point, każdy użytkownik ma nie tylko możliwość wglądu, ale również edycji czy tworzenia raportów oraz dahboardów z urządzeń posiadających dostęp do Internetu (laptop, smartfon, tablet). Serwery w chmurze to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe i korzystniejsze cenowo dla małych i średnich przedsiębiorstw, niż tradycyjne inwestowanie w sprzęt oraz licencje obce.

Zaawansowane metody analizy danych

Często, w ramach rozszerzenia zakresu standardowej platformy Business Intelligence, realizujemy również dodatkowe zagadnienia skupiające się wokół zaawansowanej analityki, które mogą obejmować m.in. segmentację klientów, analizę koszykową, analizę odejść  czy predykcję. Analiza przyszłych zdarzeń, odkrywanie wzorców i anomalii czy identyfikacja zmiennych i relacji owocuje w lepszym zrozumieniu własnego biznesu. W ramach naszych rozwiązań oferujemy również zbieranie i przechowywanie ogromnych, nieustrukturyzowanych oraz różnorodnych zbiorów danych do celów analitycznych. Mechanizmy te, powszechnie nazywane Big Data mają obecnie na rynku, ogromny wpływ na rozwój różnego rodzaju branż.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza