Przedsiębiorco, przygotuj się na te zmiany! W perspektywnie najbliższych kilku miesięcy wejdą w życie nowe regulacje dotyczące prawa podatkowego oraz prawa handlu internetowego. 

Jeszcze końcem tego roku, 25 grudnia 2014, nowe przepisy wprowadzą duże zmiany w sposobie prowadzeniu handlu internetowego w naszym kraju oraz w całej Unii Europejskiej. Celem ustawy jest uproszczenie, uaktualnienie oraz ujednolicenie dla państw członkowskich wspólnoty przepisów dotyczących zawierania przez konsumentów umów poza lokalem przedsiębiorstwa i na odległość.

Więcej: zmiany w przepisach handlu internetowego

Od 1 stycznia 2015 r. szykują się duże zmiany w prawie podatkowym. Już wkrótce każdy płatnik, mający obowiązek sporządzenia informacji lub rocznego obliczenia podatku dla więcej niż pięciu podatników (osób fizycznych), będzie zobowiązany do wysyłania formularzy deklaracji podatkowych do urzędu skarbowego wyłącznie w formie elektronicznej. 

Bądź gotowy na zmiany w przepisach o podatku VAT i przygotuj swoją firmę do działania w nowych warunkach podatkowych.

Więcej: nowelizacja prawa podatkowego 2015

W związku z nadchodzącymi zmianami w prawie podatkowym i prawie handlu internetowego przygotowaliśmy dwa szkolenia internetowe.

20 listopada – Zmiany prawne w handlu internetowym od 25 grudnia 2014

Czas trwaniaTemat wystąpieniaOsoba prowadząca
11:00 11:05Geneza zmian oraz ich wpływ na e-biznes Marta Jędrzejewska, Comarch

11:05 11:30

7 kluczowych zmian i wskazówki jak dostosować do nich swój e-SklepDawid Bugajski, prawnik klauzuleniedozwolone.pl
11:30 11:50W jaki sposób Comarch wspiera wprowadzanie zmian w e-SklepiePrzemysław Dąbrowski, Specjalista e-Commerce
11:50 11:55Zakończenie z niespodziankąMarta Jędrzejewska, Comarch

  

27 listopada – Nowelizacja prawa podatkowego 2015

m. in.: e-Deklaracje, nowe formularze deklaracji PIT, zmiany w odwrotnym obciążeniu. 

Czas trwaniaTemat wystąpieniaOsoba prowadząca
11:00 11:05O czym żaden przedsiębiorca nie powinien zapomnieć - wprowadzenieAneta Dudziak, Comarch
11:05 11:35Najważniejsze zmiany w prawie podatkowym na 2015 rokMarcin Radwan, Władysław Varga, Taxpoint
11:35 11:55Nowelizacja w praktyce, czyli zmiany w systemach ERPMagdalena Ryńska, Comarch
11:55 12:00PodsumowanieAneta Dudziak, Comarch

Podczas szkoleń przekażemy Państwu krótko i zwięźle wiadomości o najważniejszych zmianach w ustawach e-handlu i podatkowych oraz pokażemy, jak w praktyce przygotować firmę do nowej rzeczywistości prawnej. 

Szkolenia internetowe poprowadzą specjaliści ds. prawa podatkowego i e-handlu. 

Marta Jędrzejewska, Comarch

Key Account Manager w firmie Comarch. Od przeszło 7 lat z pasją realizuje misję Comarch w zakresie rozwiązań dla małych i średnich przedsiębiorstw i współpracuje z Siecią Partnerską Comarch wspólnie dbając o zapewnienie satysfakcji Klientów poprzez dostarczanie nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań. 

Dawid Bugajski, prawnik klauzuleniedozwolone.pl

Prawnik, który w pracy łączy trzy pasje: prawo, Internet i nowe technologie. Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie Internetu obejmującym swoim zakresem przede wszystkim prawo cywilne, ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego, konsumenckiego oraz zagadnień związanych z handlem i usługami elektronicznymi.

Magdalena Ryńska, Comarch

Absolwentka wydziału Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na co dzień w dziale  Asysty Comarch ERP Optima zajmuje się doradztwem i obsługą merytoryczną Klientów oraz Partnerów. W firmie Comarch pracuje również jako trener ds. szkoleń modułów księgowych programu Comarch ERP Optima. 

Aneta Dudziak, Comarch

Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W firmie Comarch od 2009 roku. Od początku kariery zawodowej związana ze sprzedażą oprogramowania dla małych i średnich przedsiębiorstw. Odpowiedzialna również za współpracę z Partnerami Biznesowymi Comarch. Dba o wysoką jakość obsługi i satysfakcję Klientów.

Władysław Varga, doradca podatkowy z Taxpoint

Licencjonowany doradca podatkowy od 2001 roku, wspólnik w firmie doradztwa podatkowego Taxpoint. Odnosi liczne sukcesy reprezentując podatników w postępowaniach podatkowych i sądowo-administracyjnych. Prowadzi liczne szkolenia dotyczące tematyki VAT i związanych z tym praktycznych wątpliwości i problemów w funkcjonowaniu przedsiębiorstw

Marcin Radwan, doradca podatkowy z Taxpoint

Licencjonowany doradca podatkowy specjalizujący się w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego od osób fizycznych. Praktyk na co dzień współpracujący z przedsiębiorcami, prowadzi również wykłady z zakresu różnorodnych zagadnień podatkowych i praktyki prawa podatkowego w funkcjonowaniu firm. 

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza