Comarch ERP - Partner w digitalizacji Twojej firmy

Dla przedsiębiorstw digitalizacja to zmiana w sposobie działalności polegająca na włączeniu technologii cyfrowych w całokształt procesów zachodzących w firmie. Zmiany te mają na celu maksymalizację zysku poprzez

  • bardziej precyzyjne profilowanie oferty,
  • szybsze zmiany produktów, ofert, procesów,
  • lepszą komunikację wewnatrz i na zewnątrz organizacji,
  • nowe doświadczenia zakupowe dla klientów.

Digitalizacja, czyli cyfrowa transformacja, pozwala na budowanie przewag konkurencyjnych i uzyskanie konkretnych efektów dzięki modyfikacji dotychczasowych sposobów działania w kierunku, w którym trzonem biznesu stają się technologie informatyczne. W porównaniu do dotychczasowego sposobu funkcjonowania technologie IT obejmują całość funkcjonowania firmy, a nie są tylko odpowiedzią na potrzeby działów marketingu, sprzedaży, magazynu, czy produkcji.
Zdigitalizuj zarządzanie Twoją firmą, by uwolnić pełnię jej potencjału! Poznaj ofertę Comarch – polskiego producenta najnowocześniejszych rozwiązań IT, który od 25 lat kreuje trendy technologiczne w biznesie i posiada pełny pakiet rozwiązań niezbędnych do cyfrowej transformacji każdego przedsiębiorstwa.

Zobacz jak przebiega digitalizacja z Comarch w praktyce ↓

Comarch ERP - Partner w digitalizacji Twojej firmy - infografika

Systemy Comarch ERP

Digitalizacja jest możliwa w każdym przedsiębiorstwie – niezależnie od branży i wielkości. W naszym portfolio mamy nowoczesne systemy ERP, które pomogą każdej firmie. Poznaj nasze rozwiązania:

  • Comarch ERP XL – rozwiązanie dedykowane dużym i średnim firmom produkcyjnym, handlowym i usługowym;
  • Comarch ERP Enterprise – wielojęzyczna platforma  ERP dla międzynarodowego biznesu
  • Comarch ERP Optima – nowoczesny zintegrowany program dla małych i średnich firm oraz biur rachunkowych;
  • Comarch ERP XT – oprogramowanie w chmurze oraz w postaci aplikacji mobilnych do zarządzania jednoosobową, mikro - i małą firmą.

Umożliwiamy naszym Klientom wybór  instalacji oprogramowania na własnych serwerach lub skorzystanie z Chmury Comarch, gdzie zapewniamy dostęp do zaawansowanych rozwiązań informatycznych bez konieczności ponoszenia dużych nakładów na własne serwery, licencje i usługi z tym związane. Oferowane oprogramowanie instalowane jest na serwerach Comarch Data Center - nowoczesnego i bezpiecznego centrum danych zlokalizowanego w Polsce, Francji i Niemczech.

Ilustracja - digitalizacja i tranformacja cyfrowa z systemami klasy ERP

Sztuczna inteligencja i machine learning

Sztuczna inteligencja  – to już nie tylko domena filmów science fiction, ale technologia powszechnie stosowana w biznesie. Do praktycznych zastosowań sztucznej inteligencji należą m.in. rozpoznawanie mowy, pisma, systemy profilujące klientów, wykorzystujące wiedzę do rozwiązywania problemów czy pozwalające na uczenie się maszyn (machine learning).

Systemy Comarch ERP w trakcie wspólnej pracy poznają Ciebie i Twoje przyzwyczajenia, dopasowując się do Twoich preferencji i trybu pracy. Program automatycznie konfiguruje interfejs tak, by wyświetlał w pierwszej kolejności te opcje, z których korzystasz najczęściej, podpowiada typowe ścieżki postępowania albo pomaga w szybkim dostępie do ostatnio używanych dokumentów. Wszystko po to, by maksymalnie uprościć i przyspieszyć Twoją pracę.

Machine learning poznaje także Twoją firmę - system uczy się procesów biznesowych. Przykładowo – jeśli po wydaniu towaru z magazynu zawsze generowana jest faktura, komputer może zrobić to automatycznie. Podobnie – potrafi dobrać środek dostawy towaru w oparciu o jego specyfikę czy zaproponować zmianę formy i terminu płatności na podstawie dotychczasowych praktyk kontrahenta. [ Czytaj więcej o zastosowaniu machine learning ]

Sztuczna inteligencja i machine learning

Mobilność

Mobilność to trend, który w coraz większym stopniu – wraz z coraz śmielej odnajdującymi się na rynku pracy dwudziesto- i trzydziestolatkami – będzie determinował biznesowe realia. Twój smartfon może być tak samo skutecznym narzędziem pracy, jak komputer stacjonarny.

Zyskaj niezależność od czasu i przestrzeni – dzięki aplikacjom mobilnym zarządzaj firmą tam, gdzie chcesz i wtedy, kiedy chcesz. Kontroluj wszystkie obszary przedsiębiorstwa – od działu HR po pracę serwisantów i handlowców aż po magazyn i produkcję.

Poznaj aplikacje mobilne dla firm

Mobilność

Big Data

Wielkie, różnorodne zbiory danych z wieloma zmiennymi – to bezcenne aktywa każdej firmy. Aby móc je w pełni wykorzystać, potrzebujesz stosownych narzędzi. Comarch Business Intelligence dostarcza rozwiązania analityczne, dzięki którym ze zdigitalizowanego zbioru danych błyskawicznie dotrzesz do tych, które Cię interesują.

System oferuje nie tylko wiedzę, ale też wypływające z niej wnioski: na ich podstawie zrozumiesz swój biznes, podejmiesz trafne decyzje i zyskasz przewagę nad konkurencją. 

Więcej o Business Intelligence

Big Data

Business Process Management (automatyzacja)

Technologie nie wyręczą Cię we wszystkim – nic nie zastąpi Twoich autorskich pomysłów, kreatywności i doświadczenia. Skoncentruj się na sprawach, w których jesteś niezastąpiony – a procesy powtarzalne, rutynowe, zautomatyzuj  w systemie ERP.

Dzięki funkcjonalnościom Business Process Management w systemach Comarch ERP zoptymalizujesz i zautomatyzujesz procesy biznesowe w Twojej firmie. Program, zbudowany w oparciu o ponad 25-letnie doświadczenie Comarch w Polsce oraz na rynkach zagranicznych, pozwoli Ci korzystać z predefiniowanych procesów, które z łatwością możesz modyfikować zgodnie z potrzebami Twojej firmy.

Czytaj więcej o BPM

Business Process Management (automatyzacja)

Bezpieczeństwo danych

Im prężniej działa Twoja firma, tym więcej grozi jej niebezpieczeństw: utrata danych w wyniku hakerskiego ataku albo ludzkiego błędu niestety nie należy do rzadkości. Dzięki Comarch IBARD Twoje zdigitalizowane dane w postaci kopii zapasowych będą na Ciebie czekać zabezpieczone przez najlepsze mechanizmy obronne Comarch Data Center – nowoczesnego i bezpiecznego centrum danych zlokalizowanego w Polsce, Francji i Niemczech.

Oprogramowanie Comarch ERP gwarantuje Ci także pełną zgodność z obowiązującymi przepisami. JPK, split payment, RODO – śledzimy wszelkie legislacyjne nowinki i regularnie aktualizujemy nasze oprogramowanie, aby Twoja firma działa w harmonii z aktualnymi przepisami.

Monitorujemy i wdrażamy zmiany w przepisach

Backup plików i baz danych z Comarch IBARD

Bezpieczeństwo danych

Mikrousługi

O sukcesie biznesowym Twojej firmy decydują często detale. Dlatego podchodzimy do nich z taką samą troską, jak do największych, globalnych procesów.

Sprawny, szybki obieg dokumentów albo precyzyjna rejestracja czasu pracy pozwalają Twojej firmie pracować wydajnie i bezawaryjnie: gwarantując terminowość zawierania umów czy opłacania faktur i kontrolując, czy Twoi pracownicy pracują tyle, ile powinni. 

Zapomnij o przeszukiwaniu stosu dokumentów albo o staromodnym odbijaniu kart „na zakładzie”: dzięki digitalizacji zrobisz to oszczędniej i szybciej.

Elektroniczny Obieg dokumentów

Elektroniczna ewidencja czasu pracy

Transformacja cyfrowa w mikrousługach - ekosystem połączonych aplikacji infografika

Chmura – hosting, SaaS, PaaS, XaaS

Technologie chmurowe podchodzące od zaufanego, sprawdzonego dostawcy gwarantują ich użytkownikowi komfortowy, bezpieczny dostęp do danych z każdego urządzenia i o każdej porze. Naszym klientom oferujemy dostęp do usług hostingowych oraz korzystanie z oprogramowania w modelach SaaS (oprogramowanie jako usługa – dostępna przez internet na naszych serwerach), PaaS (platforma jako usługa) i XaaS (wszystko jako usługa).

Poznaj nasze rozwiązania chmurowe

chmura dla firm i hostin jako usługa

Internet of Things (IoT)

Internet Rzeczy (ang. Internet of Things – IoT) to możliwość bezprzewodowej komunikacji różnych urządzeń – zarówno używanych przez osoby indywidualne (np. artykuły gospodarstwa domowego, elektronika, oświetlenie, czy motoryzacja), jak i przedsiębiorstwa (maszyny produkcyjne, czy urządzenia do lokalizacji).

Podstawowym celem IoT jest kreowanie inteligentnego otoczenia – domów, miast, hal produkcyjnych, usług zdrowotnych czy infrastruktury – czyli takiego, które potrafi samodzielnie podjąć odpowiednie decyzje na bazie uzyskiwanych informacji, dzięki czemu nastąpi bardziej efektywne wykorzystanie czasu, przestrzeni czy surowców.

Digitalizacja produkcji z IoT

IoT infografika : Internet Of Thing z ekosystemem aplikacji

Omnichannel (e-commerce)

Sprzedaż i komunikacja z klientem w internecie jest dzisiaj tak naturalna, jak obsługa w tradycyjnym sklepie. Większość z nas kupuje online albo przynajmniej szuka informacji i porównuje oferty w sieci, by sfinalizować zakup w sklepie stacjonarnym.

Aby zaoferować swoim klientom pełnię nowoczesnego doświadczenia zakupowego, musisz zadbać o zintegrowanie wszystkich kanałów kontaktu z nimi w myśl omnichannel – niezależnie od tego, czy do spotkania z Twoją marką dochodzi w fizycznym punkcie sprzedaży, na urządzeniach mobilnych, stronie internetowej, a nawet konsolach do gier czy Smart TV.

Sprzedaż internetowa

Comarch Unified Commerce i OMS

Ilustracja omnichannel z ecommerce w centrum

Zobacz, jak przebiega digitalizacja z Comarch w praktyce

Digitalizacja w produkcji

Digitalizacja w firmach produkcyjnych jest obecnie koniecznością i może być realizowana dzięki połączeniu produkcji i internetu. Jej istotnym przejawem jest realizacja w praktyce koncepcji Przemysłu 4.0, zakładającej tworzenie inteligentnych fabryk, w których maszyny, urządzenia oraz systemy informatyczne komunikują się między sobą, a na podstawie dużej ilości danych dochodzi do ciągłej optymalizacji procesów. W Comarch wychodzimy naprzeciw potrzebom pojawiającym się w tym zakresie.

Czytaj więcej o digitalizacji w produkcji

Digitalizacja w retail

Badania, które przeprowadziliśmy wspólnie z firmą IDC, wskazują, że już 43% populacji Unii Europejskiej dokonuje zakupów online. Jednocześnie ok. 50% interakcji z obsługą klienta w 2018 roku będzie przeniesionych do internetu.

Digitalizacja w branży retail, przeprowadzona w myśl strategii omnichannel, to nagląca konieczność dla wszystkich przedsiębiorców, którzy nie chcą stracić dystansu do konkurencji.

Czytaj więcej o digitalizacji w retail

Rozszerzona rzeczywistość 

Rozszerzona rzeczywistość (augmented reality – AR) to aplikacje łączące świat rzeczywisty z obrazami czy dźwiękami generowanymi komputerowo. Technologia ta służy nie tylko rozrywce, ale też biznesowi. Za jej sprawą możesz na smartfonie klienta wyświetlić szczegółowe informacje albo warianty na temat interesującego go produktu, zdalnie nawigować magazyniera czy przeprowadzać symulacje ładunku towaru. 

Klient dokonujący zakupów w Twoim sklepie internetowym nie będzie musiał sobie wyobrażać, jak dany mebel będzie wyglądał w jego mieszkaniu – ani zastanawiać się, czy wybrany rozmiar garnituru będzie dobrze leżał. Dzięki AR przekona się o tym na własne oczy.

Komunikacja głosowa i chatboty

Możesz rozmawiać ze swoim komputerem – teraz to już nie tylko slogan i metafora, ale stwierdzenie faktu. Zapytaj – napisz albo po prostu powiedz – o najważniejsze sprawy Twojej firmy i uzyskaj natychmiastową odpowiedź.

System powie Ci, ile dzisiaj zarobiłeś, który towar sprzedaje się najlepiej czy z realizacją których zleceń zalegasz. Możesz mu także wydawać niektóre polecenia – a wykona je bez wahania.

Twój wirtualny asystent ciągle się uczy: na podstawie przeprowadzonych rozmów poszerza swoją wiedzę, by w przyszłości móc udzielić bardziej precyzyjnych odpowiedzi.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza