Firma Circle K Polska Sp. z o.o. (dawniej Statoil Fuel & Retail Polska Sp. z o.o.) została założona w 1992 roku i prowadzi sieć 355 stacji paliw na terenie całej Polski.

Sieć Statoil obejmuje flagowe stacje Statoil typu Premium, stacje segmentu ekonomicznego Statoil 1-2-3 i stacje franczyzowe. Jedynym udziałowcem Circle K Polska Sp. z o.o. jest firma Circle K AS, należąca do kanadyjskiej firmy Alimentation Couche-Tard Inc. (ACT), jednej z największych na świecie spółek akcyjnych handlu detalicznego z obszaru convenience,która prowadzi działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Ta kanadyjska spółka posiada na świecie około 15,000 sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 100.000 pracowników. Akcje Alimentation Couche –Tard notowane są na giełdzie w Toronto (TSE). Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.corpo.couche-tard.com/en

Wdrożone rozwiązanie

Network Managed Services

Kompleksowe rozwiązanie w zakresie budowy lub modernizacji istniejących sieci transmisji, a także zarządzania i administrowania tymi sieciami.

CNMS - odpowiedź na oczekiwania klienta

Comarch rozpoczął współpracę z firmą Statoil w 2004 roku. Na przestrzeni lat zmieniał się zakres współpracy, liczba placówek, wymagania biznesowe klienta, pojawiły się nowe możliwości technologiczne oraz alternatywni operatorzy telekomunikacyjni. W wyniku ostatniego przedłużenia umowy Comarch odpowiada za:

  • Przygotowanie koncepcji zmian w sieci WAN, ze szczególnym naciskiem na aspekty bezpieczeństwa oraz zachowanie ciągłości usług
  • Powołanie zespołu inżynierów odpowiedzialnych za realizację projektu
  • Przygotowanie łańcucha logistycznego dostawy nowych urządzeń sieciowych
  • Przeprowadzenie testów: punktów krytycznych, przepustowości łączy i podjęcie ewentualnych działań naprawczych

Zaprojektowane rozwiązanie opiera się na sprzęcie sieciowym CISCO i polega na dostarczaniu łączy telekomunikacyjnych (przewodowych i bezprzewodowych) oraz łączności na wypadek awarii. Zapewnia ono wszystkim stacjom koncernu, jak i stacjom franczyzowym na terenie Polski, dostęp do systemu kart płatniczych oraz aplikacji biznesowych, zachowując przy tym odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa a także działając zgodnie z ustalonym poziomem SLA.

Pobierz pełną wersję case study

* Informacje wymagane

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.