Global Operations Center

Więcej niż tylko monitoring  sieci

Czym jest Global Operations Center?

GOC (ang. Global Operations Center-Globalne Centrum Operacyjne) przypomina numer alarmowy 112 w kwestiach związanych z IT.

Comarch Global Operations Center prezentuje nowe, kompleksowe podejście do monitorowania sieci i obsługi klienta. Jest to pojedynczy punkt kontaktu dla naszych klientów, łączący wszystkie zalety centrum zarządzania  siecią (NOC- ang. Network Operations Center) i działu obsługi technicznej w jeden, dobrze funkcjonujący organizm.

Global Operations Center to fizyczne miejsce, bezpieczne pomieszczenie, w którym administratorzy mogą monitorować sieć klienta, wszystkie urządzenia do niej podłączone, a także różne elementy infrastruktury IT, systemy operacyjne lub platformy aplikacyjne. Nasi doświadczeni inżynierowie monitorują, nadzorują i zapewniają utrzymanie sieci oraz innych elementów środowiska IT klienta oraz, w razie potrzeby, rozwiązują problemy.

Pojedynczy punkt kontaktu sprawia, że ​​zgłaszanie problemów jest łatwiejsze i bardziej efektywne niż kiedykolwiek. Twoi pracownicy nie tracą czasu na szukanie właściwego numeru, aby zgłosić problem: używają tylko jednego, aby zgłosić problem związany z IT, uzyskać informacje lub zadać choćby drobne pytanie. Nie muszą też sprawdzać różnych systemów, aby śledzić status swojego zgłoszenia: nasi inżynierowie przejmują kontrolę nad całym cyklem życia incydentu: odbierają telefon, tworzą i weryfikują zgłoszenie, a także rozwiązują je lub, jeśli nie jest to możliwe, eskalują problem do następnej linii wsparcia lub zewnętrznego dostawcy (operator telekomunikacyjny, producent urządzenia). Wszystkie zgłoszenia są rejestrowane w przejrzystym, dostosowanym do potrzeb projektu narzędziu open source: JIRA, które jest powszechnie używane na całym świecie.

Ramy NOC

Jako globalny dostawca usług i produktów IT Comarch był jedną z pierwszych firm, które wdrożyły metody postępowania według zbioru najlepszych praktyk ITIL, dzięki czemu możemy dostarczać dopasowane do potrzeb poszczególnych klientów wsparcie techniczne przy zachowaniu wysokiej wydajności operacyjnej. Kierując się tymi ramami stale ulepszamy komunikację Centrum Operacji Sieciowych i działu obsługi technicznej zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie (zarówno komunikacja wewnętrzna, jak i zewnętrzna?). W Global Operations Center elastycznie podchodzimy do usług monitorowania sieci, tak aby szybko można było dostosować je do potrzeb biznesowych konkretnego klienta.

Struktura Network Operations Center

Zespół GOC

Zespół Comarch Global Operations Center to coś więcej niż zespół inżynierów zajmujących się monitorowaniem sieci. Wierzymy w ciągły rozwój, dlatego nasi eksperci są nie tylko dobrze wyszkoleni i certyfikowani, ale także na bieżąco aktualizują swoją wiedzę i doskonalą umiejętności. Chcemy, aby nasi inżynierowie byli świadomi nie tylko aspektów technicznych, ale także ich wpływu na biznes. Obowiązki osoby odpowiedzialnej za Global Operations Center to nie tylko monitorowanie sieci, ale także proaktywna komunikacja z klientami, zbieranie informacji o incydentach i zarządzanie zgłoszeniami. Im bardziej efektywna komunikacja, tym szybszy proces rozwiązywania problemu.

Zgodnie ze standardem ITIL, Comarch Global Operations Center obsługuje zgłoszenia w sposób hierarchiczny - jeśli problem nie zostanie rozwiązany w określonym przedziale czasowym (lub nie można go rozwiązać telefonicznie, np. problem sprzętowy), angażuje się następna linię wsparcia w celu przyspieszeniu rozwiązania problemu.

monitoring infrastruktury IT, systemów operacyjnych, platform aplikacyjnych

Często zadawane pytania

Nasi Klienci

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe, a my zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.