Comarch Managed Mainframe Services

Wsparcie w uruchamianiu, konfigurowaniu i utrzymywaniu nowoczesnego środowiska Mainframe

Zwiększona wydajność danych i obniżenie kosztów dzięki praktycznemu wykorzystaniu usług Comarch

Comarch Managed Mainframe Services

Mainframe jest nadal uważany za najlepszą platformę do obsługi złożonych, opartych na danych systemów informatycznych oraz aplikacji wymagających niskiej latencji. Jak wynika z ostatnich badań dotyczących automatyzacji biznesu przeprowadzonych przez firmy Forrester i Gartner, są one powszechnie stosowane przez firmy każdej wielkości - bez względu na branżę i kraj pochodzenia. Jednak proaktywne zarządzanie i utrzymywanie serwerów mainframe wciąż stanowi poważne wyzwanie. Aby osiągnąć lepsze wyniki biznesowe, organizacje muszą to wyzwanie podjąć i mu sprostać.

Comarch Managed Mainframe Services zapewniają klientom realne korzyści – poprzez wsparcie na poziomie technologicznym i biznesowym rośnie wydajność danych oraz oszczędność związana z kosztami administracji systemu. Pomagając w instalacji, konfiguracji i utrzymaniu produktów Db2, monitorują one wydajność systemu mainframe i umożliwiają dostosowanie jego wydajności do potrzeb Twojej firmy. Usługi są dostępne w modelu outsourcingowym - zapewniając wsparcie techniczne i operacyjne (zdalne / lokalne) przez cały czas oraz pozwalając na łatwą migrację infrastruktury do Db2 12.

Jakie są główne zalety?

 • Obniżenie czasu pracy i kosztów związanych z administracją
  Umożliwienie przejścia od modelu wydatków kapitałowych (CapEx) do operacyjnych (OpEx)
 • Zwiększona skalowalność i elastyczność
  Zarządzanie pojemnością i zakresem usług w celu spełnienia konkretnych wymagań
 • Większa niezawodność i bezpieczeństwo
  Monitorowanie wydajności, raportowanie, zarządzanie bezpieczeństwem i przetwarzanie zmian w bazach danych w ramach zgodności z ITIL
 • Wykwalifikowani specjaliści
  Wysoce doświadczony personel (z/OS, VSE, CICS, DB2, TWS, RACF, VMS, z/VM, Linux i inne) zapewniający wsparcie administracyjne, techniczne i biznesowe 24/7 
 • Szeroki asortyment produktów
  Rozwiązania IBM oraz innych dostawców
 • Bogaty program szkoleniowy
  Pomoc wewnętrznym specjalistom IT w zdobywaniu umiejętności, które pozwolą im skutecznie zarządzać komputerami mainframe

zalety mainframe

Rozbudowane środowiska mainframe i ich wyzwania

Comarch Managed Mainframe Services zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający sprostanie wyzwaniom związanym z nowoczesnymi systemami mainframe. W rezultacie, klient otrzymuje szereg usług pozwalających na pełne wykorzystanie systemu mainframe –  takich jak optymalna czasowo i ekonomicznie  implementacja projektu, ulepszone zarządzanie pojemnością, automatyzacja obciążenia i ułatwiona migracja do Db2 12. Dzięki wyżej wymienionym usługom i postępowaniu zgodnie z najlepszymi praktykami w zapewnianiu wysokiego poziomu utrzymania produktów Db2, Comarch Managed Mainframe Services wyróżnia się jako wiodące rozwiązanie do zarządzania nowoczesnymi instalacjami na komputerach mainframe.

Ponadto, ze względu na ogólny niedobór umiejętności w zakresie obsługi mainframe, który staje się poważnym problemem dla wszystkich branż w obrębie globu, prowadzimy programy szkoleniowe, które sprawnie i szybko pozwolą wykształcić nowe kompetencje.

środowisko mainframe

Hosting i kolokacja w Comarch Data Center

Comarch Managed Mainframe Services umożliwia uruchamianie systemów, aplikacji i operacji na bazach danych wykorzystując jedno z zaawansowanych technologicznie centrów danych Comarch Data Centers.

Dostępne w wielu modelach usług (SaaS, PaaS i IaaS), wszystkie usługi Comarch Data Center oparte są na najnowszych standardach architektury IT (Tier III i Tier IV). Obecnie posiadamy wysokiej klasy centra danych działające na całym świecie (w takich lokalizacjach jak Chicago, Singapur, Dubaj i Kraków). Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić nearshoring - jeden z najbardziej pożądanych modeli biznesowych w outsourcingu IT.

 

Dowiedz się więcej

Hosting i kolokacja

Nasi Klienci

Inżynierowie Comarch są certyfikowanymi specjalistami IBM

Specjaliści Comarch nieustannie rozwijają swoje swoje kompetencje w obszarze Db2:

IBM Certified Specialist
Db2 System Administrator
Db2 Database Administrator

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe, a my zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.