Poradnik dla biur rachunkowych

Dlaczego klienci pomijają Twoje biuro rachunkowe?

Poradnik podpowiada, jakie czynniki wpływają na decyzję o wyborze biura rachunkowego.

Napisaliśmy go na podstawie informacji zwrotnych otrzymanych od tysięcy użytkowników naszego oprogramowania i usług zaprojektowanych dla biur rachunkowych. Duży wypływ na treści miały też informacje, jakie regularnie otrzymujemy od właścicieli ponad 3500 biur rachunkowych – członków naszej społeczności iKsięgowość24. To także suma naszych doświadczeń związanych ze stosowaniem nowoczesnych i efektywnych działań dotarcia do Klienta.

KROK 1. Daj się znaleźć w sieci

Budowanie widoczności strony w internecie opiera się przede wszystkim na działaniach SEO – czyli ciągłej optymalizacji kodu strony tak, aby wyszukiwarka traktowała ją jako najlepszą odpowiedź na pytanie zadane przez Klienta szukającego biura rachunkowego w Twojej okolicy. Jeśli nie masz doświadczenia, zleć optymalizację Twojej strony specjaliście w dziedzinie SEO. Rzeczą, którą możesz zrobić już dziś, aby poprawić swoją widoczność w internecie, jest bezpłatna rejestracja na portalu iKsięgowość24.

Więcej o iKsięgowość24

Więcej o SEO

KROK 2. Zadbaj o wizerunek

Klient przeprowadza wstępną selekcję usługodawców na podstawie tego, co zobaczy w internecie. Strona internetowa jest obecnie najważniejszą wizytówką każdego biura. Dyskwalifikuje zaniedbana, nieestetyczna czy nieprofesjonalna witryna internetowa. Dlatego zapomnij o wydawaniu pieniędzy na klasyczną papierową reklamę (katalogi, ulotki, wizytówki itp.), a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na wizerunek w sieci. To będzie Twój zdecydowany wyróżnik na tle konkurencji, a Klient - widząc Twoje profesjonalne podejście - na pewno wyśle do Ciebie zapytanie.

KROK 3. Powiedz o swoich wyróżnikach

Tym, co zbuduje przewagę Twojego biura w oczach potencjalnego Klienta, jest komunikacja podkreślająca Twoje wyróżniki na tle konkurencji. Wymaga ona zidentyfikowania własnych przewag. Mogą to być: szybkość obsługi, wygodny model współpracy, wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań, aktualność oprogramowania względem przepisów, a także certyfikaty i referencje. Wykorzystaj każdą Twoją przewagę, aby wyróżnić się i przekonać potencjalnego Klienta.

Więcej o nowoczesnym komunikowaniu

KROK 4. Rozwijaj wyróżniki

Każde wdrożenie nowoczesnego rozwiązania zawsze usprawni funkcjonowanie Twojego biznesu, a przede wszystkim jest Twoim wyróżnikiem, które doceni potencjalny i obecny Klient.

KROK 5. Wyróżnij się: Oprogramowanie dostosowane do najnowszych przepisów

Rozwinęliśmy klasyczne rozwiązanie księgowe, poszerzając zdecydowanie jego możliwości. Nasze oprogramowanie to kompleksowe rozwiązanie, obejmujące całość działań każdego biura rachunkowego. Z jednej strony jest niezawodnym wsparciem w codziennej płynnej pracy biura, zawsze aktualnym i dostosowanym do zmieniających się przepisów oraz z pomocą techniczną zawsze pod telefonem. Z drugiej strony umiejętnie dba o całą sferę związaną z prowadzeniem takiej działalności – od zapewnienia bezpieczeństwa przechowywanych danych Klientów, po umożliwienie jak najwygodniejszej współpracy klientów z biurem.

Więcej o Comarch ERP Optima dla Biur Rachunkowych

KROK 6. Wyróżnij się: Bezpłatny program do fakturowania

Program Comarch ERP XT to rewolucyjna oferta w rękach każdego biura rachunkowego. Jest to wygodny w obsłudze, nowoczesny program do fakturowania online, który współpracuje z bazą danych biura rachunkowego. Dzięki możliwości proponowania za darmo na rok tego narzędzia, biuro rachunkowe zyskuje zdecydowany atut na tle standardowej oferty innych biur rachunkowych.

Więcej o Comarch ERP XT

KROK 7. Wyróżnij się: Twoje biuro połączone bezpośrednio z programem ERP Klienta

Jeżeli Twój Klient wykorzystuje do księgowania dokumentów oprogramowanie Comarch ERP, możesz zdecydowanie przyśpieszyć obsługę tego przedsiębiorcy. Wystarczy wykorzystać wbudowany w program mechanizm Internetowej Wymiany Dokumentów (IWD). Zapewnia on bezpieczne przesyłanie wszystkich dokumentów pomiędzy programem Klienta a systemem Comarch ERP Optima, należącym do Twojego biura rachunkowego.

Więcej o Internetowej Wymianie Dokumentów

KROK 8. Wyróżnij się: Klient nie musi dowozić dokumentów do Twojego biura

Dzięki wykorzystaniu usługi Comarch IBARD Klient zeskanowane faktury kontrahentów może od ręki przesłać bezpiecznie do biura rachunkowego, oryginały dostarczając później. Tak samo może postąpić biuro rachunkowe, wysyłając za pomocą usługi Comarch IBARD wrażliwe dane księgowe przez bezpieczne, szyfrowane połączenie. Dodatkowym atutem jest fakt, że dostęp do plików jest ciągły, gdyż przechowywane są one w chmurze internetowej.

Więcej o Comarch IBARD

KROK 9. Wyróżnij się: Zabezpieczaj na bieżąco najcenniejsze dane Klienta i zyskaj gwarancję bezpieczeństwa

Wykorzystanie chmury internetowej w pracy z Klientem to nie jedyny atut usługi Comarch IBARD. Ten internetowy dysk twardy znajduje się na bezpiecznych, stale monitorowanych serwerach Comarch Data Center w Krakowie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wszystkie pliki umieszczone na dysku Comarch IBARD są przekazywane szyfrowanym połączeniem i mają gwarancję bezpieczeństwa.

Więcej o Comarch Data Center

KROK 10. Wyróżnij się: Stały dostęp Klienta do aktualnych danych opisujących jego firmę

Dzięki rozwiązaniu BI Point Menadżer Klient ma stały dostęp do danych opisujących jego firmę. Tutaj znajdzie wszystkie analizy, zestawienia i raporty, które przygotowuje mu biuro rachunkowe, a których znajomość ma istotny wpływ na podejmowanie bieżących decyzji przez przedsiębiorcę. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest dostęp do tych ważnych danych online, z każdego miejsca na świecie.

Więcej o BI Point Menadżer

KROK 11. Wyróżnij się: Czytelne raporty na temat rozwoju biznesu Klienta na podstawie aktualnych danych

Coraz większe ilości danych wpływające do biura rachunkowego i z niego wychodzące mogą dawać nieczytelny obraz sytuacji firmy. Z drugiej strony takie dane odpowiednio obrobione mogą stać się źródłem cennych informacji wpływających na kierunki rozwoju przedsiębiorstwa. Nowoczesne biznesowe analizy oparte na aktualnych wartościach księgowych będą coraz bardziej pożądane przez firmy.

Więcej o Comarch ERP Optima Analizy Business Intelligence

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza