ERP 4.0 dla przyszłości biznesu

W Comarch śledzimy z uwagą te zmiany i tworzymy systemy ERP 4.0 – dostępne w chmurze, wzbogacone o szereg nowoczesnych rozwiązań jak np. aplikacje mobilne dla firm, narzędzia e-commerce, business intelligence, a także zgodne z trendami Internetu Rzeczy (IoT) i Przemysłu 4.0. Wszystko po to, aby  firmy, które z nich korzystają, były przygotowane na wyzwania jutra już teraz.

Systemy Comarch ERP

Z produktów Comarch ERP korzysta ponad 220 tysięcy firm z różnych branż. Jedną z podstawowych cech naszych systemów ERP jest możliwość ich konfigurowania oraz rozbudowy o moduły i rozwiązania pożądane w konkretnych branżach i to zarówno w handlu, produkcji, czy w usługach. Systemy Comarch ERP tworzą ekosystem rozwiązań i aplikacji, które współpracując ze sobą, pomagają w efektywnym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Wśród nich wyróżnić możemy m.in.:

Poznaj nasze systemy ERP 4.0:

Umożliwiamy naszym Klientom wybór  instalacji oprogramowania na własnych serwerach lub skorzystanie z Chmury Comarch, gdzie zapewniamy dostęp do zaawansowanych rozwiązań informatycznych bez konieczności ponoszenia dużych nakładów na własne serwery, licencje i usługi z tym związane. Oferowane oprogramowanie instalowane jest na serwerach Comarch Data Center - nowoczesnego i bezpiecznego centrum danych zlokalizowanych w Polsce, Francji i Niemczech.

Comarch Mobile

Comarch Mobile to pakiet aplikacji przeznaczony dla pracowników realizujących swoje zadania w terenie na przykład w siedzibie klienta. 

 • Sprzedaż - aplikacja typu SFA dla handlowców umożliwiająca przeprowadzenie procesu sprzedaży bezpośrednio w siedzibie klienta. Pracownik mobilny ma możliwość wystawiania ofert, przyjmowania zamówień, wystawiania paragonów, faktur, wydań zewnętrznych oraz przyjmowania reklamacji. Terminarz umożliwia planowanie i realizację spotkań, kontaktów oraz zadań.
 • Serwis  - Aplikacja pozwalająca na realizacje czynności serwisowych w dowolnym miejscu i czasie. Pracownik działu serwisu z poziomu urządzenia mobilnego może sprawdzić, jakie zlecenia serwisowe są do niego przypisane, jakie naprawy należy wykonać, jakie części i narzędzia musi pobrać, jak i wydrukować proroków potwierdzenia wykonania ZSR.
 • Zakupy - kompletne narzędzia do generowania dokumentów zakupowych, takich jak oferty i zamówienia zakupu, z poziomu urządzenia mobilnego.
 • Zarządzanie - Aplikacja do zarządzania pracą pracowników mobilnych. Umożliwia planowanie i monitorowanie stanu realizacji działań prowadzonych przez pracowników pracujących w terenie, również z poziomu map.

Poznaj innowacyjne rozwiązania Comarch Mobile

Comarch APS

Comarch APS to narzędzie do zaawansowane planowania produkcji, pozwalające na złożone operacje planistyczne wraz z ich optymalizacją. System wspiera kierowników produkcji i planistów w procesach planowania i przeplanowanie produkcji celem realizacje zleceń produkcyjnych w jak najkrótszym czasie przy uwzględnieniu kluczowych kryteriów technologicznych. Comarch APS zawiera szereg funkcji wspierających planowanie produkcji w przedsiębiorstwie:

 • Tworzenie dowolnej ilości wariantów harmonogramu produkcji i wybór najkorzystniejszego dla organizacji
 • Automatyczna synchronizacja danych z systemu Comarch ERP XL
 • Automatyczne optymalizacja harmonogramu produkcji
 • Możliwość ręcznej zmiany harmonogramu produkcji metodą  „drag and drop” przy pomocy interaktywnego i ergonomicznego wykresu Gantta
 • Dokładna analiza zaplanowanych operacji i zleceń produkcyjnych poprzez kompleksowy panel planisty

Zaawansowane planowanie produkcji

Efektywna sprzedaż w Internecie

Comarch e-Sklep to nowoczesne oprogramowanie sklepu internetowego w pełni zintegrowane z systemami Comarch ERP. Comarch e-Sklep umożliwia prowadzenie sprzedaży zarówno w modelu B2C, jak i B2B. Integracja z systemem ERP pozwala na kompleksową obsługę całego procesu zamówienia, zarządzania bazą towarów oraz kontrahentów, a także przeprowadzanie operacji logistycznych, w tym integrację z kurierami, Pocztą Polską, Paczkomatami i innymi dostawcami.

Efektywna sprzedaż w Internecie to również Comarch B2B czyli nowoczesna platforma internetowa umożliwiająca zdalną obsługę sieci sprzedaży w modelu B2B. Platforma jest w pełni zintegrowana z systemami Comarch ERP XL oraz Comarch ERP Altum, dzięki czemu wszystkie dane dostępne są wprost z systemu ERP. Wybrani kontrahenci za pomocą przeglądarki internetowej uzyskają wgląd do zawsze aktualnej oferty handlowej, która może być inna dla każdego z nich. Dzięki pracy w trybie online bezpośrednio na własnej bazie systemu Comarch ERP wszystkie zmiany i nowości są widoczne w Comarch B2B natychmiast. 

Sprzedający w e-commerce mogą korzystać również z wszystko.pl, czyli platformy zakupowej typu marketplace. Serwis umożliwia wystawianie produktów w wielu kategoriach, a zarejestrowanym przedsiębiorcom oferuje m.in. 0% prowizji od sprzedaży czy darmowe prowadzenie konta. Sprzedawcy integrują sprzedaż za pomocą takich narzędzi jak Comarch ERP, BaseLinker, Shopelo czy SaleBasis.

Poznaj nasze produkty usprawniające sprzedaż w Internecie

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych

Comarch IBARD to wielofunkcyjne narzędzie do backupu, przechowywania oraz współdzielenia danych w chmurze. Umożliwia automatyczne wykonywanie backupu plików, folderów, baz danych, systemów ERP, lokalizacji sieciowych, a także kontaktów, SMS-ów czy kalendarza. Jedno konto można podzielić między wielu użytkowników, co daje szansę na wykonywanie automatycznych backupów danych zlokalizowanych na kilku urządzeniach.

Fundamentalną zaletą programu jest gwarancja bezpieczeństwa przechowywanych danych w Chmurze Comarch. Comarch IBARD zapewnia stały dostęp do wszystkich danych z każdego miejsca i urządzenia.

Backup plików i baz danych 

Podejmuj trafne decyzje

Business Intelligence to proces przekształcenia dużych ilości danych w informację oraz przekształcenia tej informacji w przydatną wiedzę, która umożliwia podejmowanie decyzji, wpływając na poziom konkurencyjności przedsiębiorstwa. Comarch BI to:

 • Raportowanie BI – elastyczne i przejrzyste narzędzie do tworzenia i zarządzania raportami w obrębie całego przedsiębiorstwa.
 • Mobilny Business Intelligence – rozwiązanie dające stały dostęp do aktualnych informacji w przedsiębiorstwie, zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz.
 • Zaawansowana analityka – możliwe rozszerzenie standardowego zakresu projektu o predykcję przyszłych zdarzeń, odkrywanie wzorców i anomalii oraz identyfikację zmiennych i relacji.
 • Rozwiązania dedykowane – zakres rozwiązań obejmuje zarówno analizę, budowę, jak i wdrożenie rozwiązań hurtowni danych.
 • Gotowe produkty – zakres rozwiązań obejmuje analityką większość obszarów w systemach Comarch ERP (np. Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL).

Rozwiązania Business Intelligence

Automatyzuj powtarzalne procesy

Comarch Business Process Management jest nowoczesnym systemem przeznaczonym do modelowania i zarządzania procesami biznesowymi. Zbudowany w oparciu o ponad 20-letnie doświadczenie Comarch w Polsce oraz na rynkach zagranicznych, pozwala naszym Klientom skorzystać z gotowych predefiniowanych procesów, które z łatwością można modyfikować na potrzeby każdej firmy.

Nasze rozwiązania BPM pozwalają podnieść efektywność każdej firmy, przekładając się na automatyzację powtarzalnych procesów biznesowych i efektywniejsze koordynowanie współpracy między pracownikami. Dodatkowo integracja z systememi Comarch ERP wpływa na dodatkowe oszczedności kosztów i czasu pracy.

Rozwiązania Business Process Managment

Wykorzystanie Sztucznej Inteligencji i Uczenia Maszynowego

Sztuczna Inteligencja (AI) jest obecnie jednym z głównych trendów w rozwoju usług, przedsiębiorstw i informatyki, a wachlarz jej zastosowań jest bardzo szeroki. Towarzyszy nam również w życiu codziennym, choćby w takich narzędziach jak wyszukiwarki internetowe, nawigacja, wirtualni asystenci czy algorytmy służące do automatycznego tłumaczenia treści. Jako Comarch wykorzystujemy również AI w usługach takich jak OCR, BI Point i Comarch ERP Optima.

Comarch OCR (z angielskiego Optical Character Recognition) – to aplikacja, która wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji pozwala rozpoznawać skanowany tekst, w tym również pismo odręczne. W ujęciu biznesowym sprowadza się to do oszczędności czasu, ponieważ dzięki Comarch OCR nie ma potrzeby ręcznego wprowadzania papierowych faktur.

Inne zastosowanie pojawia się w jednym z naszych flagowych produktów – Comarch ERP Optima. Dzięki prowadzonym obecnie badaniom wspomaganym sztuczną inteligencją, na bieżąco analizujemy i  dostosowujemy nasze systemy do tego, czego aktualnie potrzebują nasi klienci.

Sztuczna inteligencja to również istotny element BI Point – naszego narzędzia do błyskawicznego generowania raportów biznesowych. Poprzez analizę danych w chmurze i znajdowanie korelacji między nimi, klienci w ciągu kilku kliknięć dostają zaawansowaną wizualizację, interaktywny dashboard, czy wykres ze wskaźnikami efektywności

Chmura Comarch

Comarch jest największym dostawcą usług w modelu cloud. Oferujemy inteligentne rozwiązania chmurowe dla małych, średnich i dużych organizacji z różnych branż, a także dla instytucji publicznych i służby zdrowia w formie chmury publicznej i chmury prywatnej, w tym hostingu.

Prowadząc nasze działania w miastach takich jak Kraków, Lille, Toronto, Montreal, Chicago, Drezno, Moskwa, Dubaj i Kuala Lumpur, stworzyliśmy globalną sieć centrów danych zgodnych z wiodącymi standardami w branży, aby zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa i wydajności. Zabezpieczenia oferowane przez dostawców usług chmurowych, takich jak Comarch, są bezpieczniejsze niż te, które we własnym zakresie jest w stanie zapewnić sobie firma.

Chmura dla firm

Budujemy społeczności naszych Klientów

Comarch posiada unikalne wśród producentów ERP forum, pozwalające na wymianę wiedzy pomiędzy użytkownikami rozwiązań Comarch ERP, zainteresowanymi ich zakupem, pracownikami i Partnerami Comarch ERP. Społeczność Comarch ERP to przestrzeń służąca wyjaśnianiu wątpliwości, zasięgania wiedzy i zgłaszania pomysłów na usprawnienia systemów. Rocznie odwiedza ja kilkadziesiąt tysięcy użytkowników.

Społeczność Comarch

Iksięgowość24 – dołącz do sprawdzonych Biur Rachunkowych

Firma Comarch rozwija również społeczność biur rachunkowych iKsięgowość24. Serwis umożliwia biurom rachunkowym prezentowanie swojej oferty, a przedsiębiorcom pomaga znaleźć dla siebie profesjonalne biuro rachunkowe.

iKsięgowość24

Dbaj o płynność finansową firmy z Comarch Apfino

Comarch Apfino to bezpłatna platforma online, która umożliwia kontrolę nad finansami oraz dostarcza usługi, zapewniające bezpieczne prowadzenie firmy oraz biura rachunkowego.

Po połączeniu Apfino z systemem Comarch ERP zyskujesz możliwość wygodnego korzystania z usług finansowych bez wychodzenia ze środowiska Comarch – dzięki temu masz gwarancję prawidłowego przepływu i zgodności danych oraz bezpieczeństwa swoich procesów biznesowych.

Zarejestruj się za darmo na platformie Apfino, zintegruj ze swoim systemem Comarch ERP i korzystaj z dostępnych rozwiązań, takich jak:

 • Sprawdź kontrahenta - dostęp do kompleksowej informacji na temat partnera biznesowego; dane z rejestrów dłużników i rejestrów publicznych w jednym raporcie,
 • Link do płatności – udostępnienie kontrahentom płatności za faktury szybkim przelewem oraz BLIKiem,
 • Opłacanie kosztów – błyskawiczne opłacanie firmowych wydatków, w tym zobowiązań do ZUS i US,
 • Faktoring – wygodna wysyłka faktur z odroczonym terminem płatności do finansowania,
 • Windykacja polubowna – zlecanie kilkoma kliknięciami przeterminowanych faktur do wyspecjalizowanych negocjatorów,
 • Pieczęć prewencyjna – bezpłatne umieszczanie na dokumentach sprzedażowych pliku graficznego, motywującego kontrahentów do terminowej zapłaty,
 • AML dla biur rachunkowych – automatyzacja procesu identyfikacji, weryfikacji i oceny ryzyka w ramach obowiązku wynikającego z tzw. ustawy AML (usługa dla biur rachunkowych).

Platforma ciągle się rozwija i systematycznie uruchamia kolejne usługi finansowe dla biznesu.

Comarch Apfino

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza