Chmura Business Intelligence

Cloud Computing, czyli rozwiązania w chmurze stają się co raz bardziej popularnym sposobem świadczeń usług IT. Niezwykłą zaletą tego typu rozwiązań jest odejście od oferowania serwerów, licencji czy aplikacji na rzecz kompletnej usługi.

Chmura BI to nic innego jak aplikacje i dane przechowywane na zewnętrznych serwerach, do których możemy mieć dostęp z każdego urządzenia z dostępem do Internetu. Serwery w chmurze to bardzo często ogromnej mocy maszyny obliczeniowe, których moc możemy w pełni wykorzystać.

Kilka faktów

Oszczędność i wygoda

Chmura to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe i tańsze w zastosowaniu niż tradycyjne inwestowanie w hardware i software. 

W 2012 roku ponad 64% firm z rynku Małych i Średnich Przedsiębiorstw skorzystało z rozwiązań w modelu usługowym. Wśród dużych przedsiębiorstw odsetek ten wynosił 52%.

Dynamiczny rozwój

Ogromną zaletą jest wysoka skalowalność przy niskich kosztach utrzymania w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, dlatego też projekty zrealizowane w chmurze zwracają się w krótszym czasie.

Prognozowana średnioroczna stopa wzrostu usług w chmurze w Polsce do roku 2015 wynosi 33% i jest zdecydowanie wyższa od średniej dla całego rynku IT wynoszącej 5%.

Pełna gwarancja bezpieczeństwa

Głównym założeniem rozwiązań w chmurze jest wykorzystywanie profesjonalnych serwerowni, pełnego zabezpieczenia i ich modernizacji, bez kosztów po stronie klienta. Między innymi z tych powodów, blisko 75% polskich przedsiębiorców przyznaje, że wdraża rozwiązania w chmurze, albo bacznie przygląda się rozwiązaniom dostępnym na rynku.

On-premises

 


Rozwiązane przeważnie dedykowane potrzebom klienta, instalowane
i uruchamiane na jego serwerach.

Model ten stosuje się w dużych przedsiębiorstwach w szczególności w niektórych branżach, takich jak bankowość, finanse, ubezpieczenia, gdzie wymagany jest bezpośredni nadzór na bezpieczeństwem danych ze względów na wymogi regulacyjne.

Private Cloud

 


Prywatna chmura to nic innego jak możliwość wykupienia infrastruktury Comarch Data Center pod swoje potrzeby analityczne.

Daje to możliwość samoobsługi rozwiązań
i uruchamiania kolejnych maszyn wirtualnych pod rosnące potrzeby działu IT.

Chmura prywatna pozwala wykorzystać istniejące zasoby do zoptymalizowania pracy i wykorzystania ich tam gdzie są najbardziej potrzebne.

Off-premises

 


Publiczna chmura to serwery, oprogramowanie i usługi, które Comarch świadczy w swoim własnym Data Center.

Proponowanymi modelami chmury jest tutaj model SaaS (Software as a Service), w którym Comarch oferuje między innymi Social Intelligence czy też Optima BI.

Pozwala to na łączenie się do chmury poprzez portal i zdalne analizowanie danych.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza