Zwrot z inwestycji w system ERP

Jak oszacować ROI z inwestycji w ERP? 

Nowoczesne i niezawodne oprogramowanie wspierające zarządzanie firmą jest jednym z kluczowych warunków jej rozwoju. Dokonując tak ważnego wyboru, decyduj świadomie! Wybierając oprogramowanie dla firmy w Comarch, jeszcze przed podjęciem decyzji otrzymasz profesjonalną analizę, która jasno wskaże wysokość inwestycji i przewidywane zyski, wynikające z wdrożenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu podejmiesz ważną dla firmy decyzję w oparciu o fakty, a nie obietnice. Dzięki temu wybór systemu ERP będzie w pełni świadomy i racjonalny. 

Jak określić czas zwrotu z inwestycji w system ERP?

Czy da się go wyliczyć jeszcze przed podjęciem decyzji o wdrożeniu? Ile konkretnie firma zarobi, wybierając oprogramowanie Comarch? Aby pomóc Państwu znaleźć odpowiedzi na te pytania, opracowaliśmy autorską metodykę analizy zwrotu z inwestycji, która bazując na ścisłej współpracy z klientem pozwala oszacować mierzalne, wyrażone w złotówkach, korzyści z zastosowania systemu ERP Comarch jeszcze przed jego wdrożeniem.

 Jak to możliwe? W odróżnieniu do innych dostawców ERP, już na etapie rozmów z klientem koncentrujemy się nie tylko na przebiegu wdrożenia czy szkoleń, ale głównie na wyznaczeniu konkretnych, osiągalnych celów biznesowych.Doświadczeni specjaliści przeprowadzą rzetelną analizę nakładów kosztów do korzyści, jakie Twoja firma osiągnie dzięki wdrożeniu oprogramowania Comarch.

 Tajnikiem sukcesu analizy jest indywidualne podejście do każdego klienta. Nasz ekspert spotka się z Tobą, aby zdefiniować te obszary, w których wdrożenie systemu informatycznego przyniesie największe korzyści. Następnie zdefiniuje parametry, za pomocą których będzie można mierzyć uzyskane korzyści, oraz określi planowane efekty wdrożenia. Zsumowane korzyści w zestawieniu z kosztami pozwolą określić, kiedy system się zwróci.

Poniższa tabela przedstawia najczęściej odczuwalne korzyści i średnie wartości parametrów, jakie uzyskują nasi Klienci po wdrożeniu zintegrowanego systemu do zarządzania firmą Comarch ERP XL. Te liczby to dowód, że nowoczesny system ERP jest kołem zamachowym do rozwoju przedsiębiorstwa.

Analizowany parametr/Średnia poprawa

Skontaktuj się z nami i już dziś przekonaj się ile złotych możesz zyskać dzięki wdrożeniu oprogramowania Comarch!

 

Aby dowiedzieć się więcej o metodzie analizy zwrotu z inwestycji,
przeczytaj artykuł naszego Eksperta (.pdf)

Tomasz Rutkowski

Dyrektor Konsultingu Comarch ERP Polska

Odpowiedzialny za konsultacje oraz prezentacje systemów ERP. Wspóltwórca autorskiej metody obliczenia ROI z wdrożenia systemu Comarch ERP.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza