Poznaj odpowiedzi na pytania, zadane podczas webinaru KSeF 2.0 - dla dużych firm.
W związku z planowanym wprowadzeniem obowiązku korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), Krajowa Administracja Skarbowa w Małopolsce uruchomiła serię letnich spotkań informacyjnych skierowanych do przedsiębiorców.
W związku z nadchodzącym obowiązkowym wdrożeniem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) od 1 lutego 2026 r., Ministerstwo Finansów opublikowało finalne wersje kluczowych elementów technicznych systemu.
16 czerwca 2025 r. Ministerstwo Finansów opublikowało zaktualizowany zestaw projektów ustaw dotyczących KSeF 2.0 – nowej wersji Krajowego Systemu e-Faktur.
30 maja 2025 r. Ministerstwo Finansów opublikowało trzy nowe projekty aktów prawnych do konsultacji publicznych - aktualizację projektu nowelizacji ustawy o VAT oraz dwa projekty dotyczące korzystania z KSeF i zwolnień z jego stosowania.
Kompania Piwowarska, lider na polskim rynku piwa, dostarczający m.in. Lech, Tyskie, Żubr i Książęce, rozpoczęła przygotowania do wdrożenia obowiązku e-fakturowania z Comarch EDI KSeF.
Scanfil, dostawca zaawansowanych usług produkcji elektroniki i integracji systemów, wybrał platformę Comarch EDI KSeF do obsługi wymiany faktur z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF).
8 maja 2025 r. Ministerstwo Finansów udostępniło projekt nowej struktury logicznej faktury ustrukturyzowanej – FA(3). To kolejny krok w kierunku pełnego wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), który od 1 lutego 2026 r. stanie się obowiązkowy.
12 kwietnia 2025 Ministerstwo Finansów zaprezentowało długo wyczekiwaną aktualizację stanu projektu dotyczącego wdrożenia obowiązkowego systemu KSeF.
Krajowy System e-Faktur to nowe obowiązki dla przedsiębiorców, a razem z nimi – nowe kary za niedostosowanie się do nowych przepisów. Kary finansowe za błędne lub nieterminowe przesyłanie faktur mogą być dotkliwe, dlatego warto już teraz przygotować się na zmiany i być świadomym potencjalnych konsekwencji.
Krajowy System e-Faktur już wkrótce stanie się obowiązkowy dla wszystkich przedsiębiorców. To oznacza, że czasu na przygotowania jest coraz mniej, a wiele firm wciąż ma pytania dotyczące nowych wymogów. Podczas konsultacji społecznych Ministerstwo Finansów odpowiadało na wątpliwości przedsiębiorców związane z wdrożeniem KSeF. Przyjrzyjmy się siedmiu kwestiom, które wciąż powodują problemy.
Faktury elektroniczne są coraz częściej wykorzystywane przez polskich przedsiębiorców. Nic dziwnego – e-faktury przyspieszają procesy księgowe i redukują koszty administracyjne. Wkrótce jednak e-fakturowanie stanie się w Polsce obowiązkiem, a firmy stosujące faktury w formie papierowej będą musiały dopasować swoje działania do wymagań Krajowego Systemu e-Fakturowania.
Określ swoje potrzeby biznesowe, a my zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.